2019-02-05 13:23
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Obrazek SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Obudowa Armis AR7X TG RGB, jako flagowa konstrukcja SilentiumPC, wyposażona została w pełny zestaw funkcji poprawiających funkcjonalność i estetykę komputera. Do ponadprzeciętnej w segmencie przestronności dołączają teraz aż dwa panele ze szkła hartowanego – jeden z boku oraz drugi z przodu – a także aż cztery wentylatory Sigma HP Corona RGB. Nieodłącznym elementem wyposażenia serii TG RGB jest oczywiście zaawansowany kontroler Aurora Sync, który umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami RGB, jakie zostały do niego podłączone, a także synchronizację z kompatybilną płytą główną.Dwa panele ze szkła hartowanego w obudowie Armis AR7X TG RGB to odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którym w sposób szczególny zależy na ekspozycji estetycznie zbudowanego i wydajnego komputera. Dołączone do obudowy cztery wentylatory Sigma HP Corona RGB 120 mm nie tylko zapewniają odpowiednio wysoki przepływ powietrza, ale także rozświetlają jego wnętrze. Trzy z nich umieszczone są z przodu za przeszklonym frontem obudowy, czwarty wentylator RGB znajduje się na tylnej ściance.

Zarządzaniem podświetleniem zajmuje się dołączony zaawansowany kontroler SilentiumPC Aurora Sync, do którego można podłączyć do 8 urządzeń RGB (np. wentylatory lub paski LED). Do zarządzania kolorem i trybem podświetlenia przeznaczony został przycisk z przodu obudowy. Dostępne są m.in. takie efekty jak „łagodne przejście” czy „oddech”. Można także cały kontroler podłączyć do kompatybilnej płyty głównej i w ten sposób zsynchronizować oświetlenie urządzeń RGB z LED-ami płyty głównej i np. kompatybilnej karty graficznej czy pamięci RAM. Obsługiwane systemy to: Asus Aura, ASRock RGB LED, EVGA RGB, MSI Mystic Light oraz 4-pinowy wariant Gigabyte RGB Fusion.

Kontroler Aurora Sync służy także do zarządzania prędkością obrotową wentylatorów, których można podłączyć maksymalnie 8 (złącze 3-pinowe). Wbudowany regulator obrotów, umieszczony wygodnie na panelu przednim, oferuje trzy poziomy napięcia wpływające na prędkość obrotową: 12V, 7V oraz 5V.

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB, podobnie jak inne obudowy AR7, oferuje wyjątkową przestronność i funkcjonalność. Świadczy o tym m.in. możliwość jednoczesnego montażu dwóch chłodnic 360 mm lub 280 mm (jak i mniejszych), w sumie 7 wentylatorów w rozmiarze 120 lub 140 mm, a także aż 9 urządzeń SATA, z czego trzech o wielkości 3.5”. Trzecia chłodnica o rozmiarze 120/140 mm może być zamontowana na tylnej ściance obudowy. Klasyczny zestaw chłodzenia procesora może być wysoki nawet na 178 mm, a karta graficzna może mieć długość nawet 420 mm.

Tradycyjnie dla rodziny Armis AR7, model AR7X TG RGB wykorzystuje dwukomorową konstrukcję z obszerną i głęboką – aż 31.5 mm – zatoką serwisową m.in. na przewody. W dolnej komorze przewidziano miejsce na zasilacz długi nawet na 220 mm oraz koszyk na dwa dyski 3.5” (ew. dwa nośniki 2.5”). Trzeci dysk twardy 3.5” można zamontować na górze osłony zasilacza, zaś 6 kolejnych nośników 2,5” mieści się na tacce płyty głównej oraz w zatoce serwisowej (po trzy). O estetyczne ułożenie przewodów dbają liczne gumowe przepusty, a także zaczepy i rzepy.

O świetną wentylację komponentów zamontowanych w obudowie SilentiumPC Armis AR7X TG RGB dba nie tylko wspomniana dwukomorowa konstrukcja, ale także liczne otwory wentylacyjne wspierane przez zestaw czterech wentylatorów Sigma HP Corona RGB 120 mm. Użytkownik może wyposażyć Armisa AR7X TG RGB nawet w 7 wentylatorów o rozmiarach 120 lub 140 mm i w ten sposób jeszcze bardziej podnieść wydajność wentylacji. Obudowa wyposażona jest również w 3-stopniowy regulator obrotów na aż 8 wentylatorów. Zabraknąć nie mogło oczywiście zestawu filtrów. Dwa znajdują się w panelu przednim, kolejny chroni przed kurzem zasilacz, zaś na topie obudowy znajduje się czwarty, zakrywający górny otwór wentylacyjny.

Unikalną cechą obudów z rodziny Armis AR7 jest przedni panel portów I/O (m.in. ze złączami USB i audio), który można zamontować w dogodnym dla użytkownika miejscu: na górze obudowy (fabrycznie) lub na dole. Dzięki temu, dostęp do gniazd USB czy złącz audio jest znacznie wygodniejszy, także wtedy gdy komputer stoi na biurku.

Rekomendowana cena: 449 PLN.


Dane techniczne obudowy SilentiumPC Armis AR7X TG RGB:
• Wymiary obudowy: 518x240x511 mm (Wys.×Szer.×Gł.).
• Wymiary opakowania: 578x300x565 mm (Wys.×Szer.×Gł.).
• Waga netto: 9.78 kg.
• Waga brutto: 11.61 kg.
• Standard: mITX/mATX/ATX.
• Liczba zatok:
- Zewnętrzne: brak
- Wewnętrzne:
▪ 3 × 2.5”/3.5”
▪ 6 × 2.5″
• Miejsca na karty rozszerzeń: 8+2 (2 dodatkowe miejsca zarezerwowane na pionowy montaż karty graficznej; brak adaptera – „risera” – w zestawie)
• Maksymalna długość karty graficznej: 420 mm
• Maksymalna wysokość układu chłodzenia CPU: 178 mm
• System chłodzenia (4 wentylatory w komplecie, maksimum 7):
- przód: 3 × wentylator SilentiumPC HP Corona RGB 120 mm (maks. 1600 obr./min)
- tył: 1 × wentylator SilentiumPC HP Corona RGB 120 mm (maks. 1600 obr./min).
• Porty i kontrolery na panelu górnym:
- 2 × USB 3.1 Gen 1 (3.0) (podłączane wewnętrznie),
- 1 × słuchawki (HD Audio),
- 1 × mikrofon (HD Audio),
- wbudowany kontroler pozwalający na zmianę podświetlenia LED RGB oraz trzystopniową regulację obrotów wentylatorów.
• Zasilacz (standard ATX PS2): brak w komplecie.

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Źródło: Info Prasowe / SilentiumPCKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.