2013-10-20 22:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
11

SilentiumPC Deus M1 550W

Obrazek SilentiumPC Deus M1 550W

Nie wszyscy posiadamy komputery pożerające straszliwe ilości energii elektrycznej, więc nie wszyscy będziemy rozglądać się za zasilaczami o mocach powyżej 700W, które prócz stabilności napięć dadzą nam jeszcze spore rezerwy mocy, co przekłada się na cichą pracę wentylatora chłodzącego jego wnętrze. Gdy nasz komputer pobiera maksymalnie około 300 - 350W, z powodzeniem wystarczy nam zasilacz klasy 500 - 550W, co zapewnić powinno dalszą, ewentualną rozbudowę PC-ta, jak i umiarkowane temperatury pracy elektronicznych podzespołów. Wybór zasilaczy o takich mocach jest naprawdę spory, jak i poziom ich cen każdy będzie mógł dopasować do swoich możliwości finansowych. Dziś jednak chciałbym pokazać Wam sprzęt dysponujący szerokim wachlarzem zabezpieczeń, wysoką skutecznością i wyposażonym w modularny system zarządzania okablowaniem. Będzie nim "rodzimy" SilentiumPC Deus M1 550W, który ma uzupełnić ofertę tego producenta. Zapraszamy...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zasilacz ciekawy, choć przy moim wyczuleniu na hałas generowany przez rożnego rodzaju "wiatraczki" chyba wybrał bym coś innego.
  I na koniec mam pytanie do szanownego autora recenzji o samą procedurę pomiarów napięć.
  1 Czym był zasilacz obciążony (jakie programy zostały uruchomione do testów.
  2 Pomiar napięć na poszczególnych liniach był miernikiem czy programowy.
  Bo o ile procedura pomiaru głośności została ładnie opisana, to jednak chciałbym wiedzieć coś więcej o sposobie pomiaru napięć.
  Pozdrawiam.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  1 - linia +12V dociążana zestawem halogenów 12V (łatwo obliczać ich moc, choć może nie jest to zbyt precyzyjne, jednak decydujące zdanie miał tutaj miernik gniazdkowy). Programy dociążające, to dla grafiki 3DMark 2011 i Prime dla CPU
  2 - Pomiar robiony Multimetrem, mierzony na wiązce płyty głównej

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Jeżeli chodzi o hałaśliwość sprzętu SilentiumPC, to mam równie negatywne spostrzeżenia. Zakup Spartana HE-923, tak bardzo chwalonego za ciszę, jak dla mnie okazał się niewypałem. Po krótkim czasie hałas stał się nie do zniesienia, regularne czyszczenie niewiele pomagało.
  Na szczęście pozbyłem się problemu (stacjonarka córki została zastąpiona cichutkim laptopem Della).

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @spider_co

  Ja swojego Fortisa po pół roku nie słyszę, za to we znaki dają mi się inne wentylatory w obudowie, bardziej markowe i chwalone za ciszę i to podłączone do 5v.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Przecież Spartan HE923 nigdy nie był traktowany jako wyznacznik ciszy :D Tak naprawdę to dopiero Fortis i spartan LT HE922 jest tutaj uznawany za cichy ;)

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @songostylizator

  Wiesz, zasugerowałem się entuzjastycznymi recenzjami i opiniami w necie. Na początku faktycznie było cicho, ale teraz już wiem, że takie testy na nowym sprzęcie nie są miarodajne.
  Trzeba poczekać jakiś czas, aż śmigła przepracują trochę godzin, użytkownicy oswoją się ze sprzętem i opinie będą opisywać normalną jego pracę.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  Widziałem w necie opinie że ten zasilacz tak mega stabilnie trzyma napiecia, a widzę że mój be quiet l8 500w wypada lepiej i jest mega cichy więc dla samej modularności nie wiem czy warto takie coś kupować. Nie miałem problemu z kablami we fractal design core 3000

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @up

  "Widziałem w necie opinie że ten zasilacz tak mega stabilnie trzyma napiecia, a widzę że mój be quiet l8 500w wypada lepiej"

  Na jakiej metodologii sprawdzałeś tego BQ, że sądzisz, że wypada lepiej?

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Ok ale przecież chyba w każdej recenzji Spartana pisano, że wentylator jest przynajmniej mocno słyszalny na max. obrotach ;)

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  wystarczy porównać kilka recenzji

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @janpol2008

  Akurat recenzji robionych na różnych portalach się NIE porównuje, ponieważ różnice w aparaturze i metodologii testowej mogą przekładać się na realne różnice w wynikach nawet na tej samej jednostce. Np. jeśli masz tester i poprowadzisz złącza na osobną, dedykowaną płytkę, to rezystancja przewodów łączących płytkę z testerem staje się istotnym czynnikiem i pod obciążeniem będziesz miał większe spadki niż gdybyś mierzył napięcia bezpośrednio na obciążeniu.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.