SilentiumPC Fortis 2 XE1226 dla mocnych systemów

Fortis 2 XE1226 to kontynuacja serii coolerów CPU od SilentiumPC przeznaczonej dla wymagających systemów. Druga generacja przynosi wzrost wydajności oraz usprawniony system montażowy zachowując niezmiennie atrakcyjny stosunek cena-wydajność. Główną zmianą konstrukcyjną jest wykorzystanie technologii XE czyli podstawy wykonanej z czystej miedzi, która efektywniej rozprowadza ciepło z procesora na wszystkie sześć Φ6mm ciepłowodów w pełni wykorzystując ich potencjał. W połączeniu z potężnym aluminiowym radiatorem o dużej powierzchni oddawania ciepła rozwiązanie zapewnia wyjątkową efektywność chłodzenia. Dla najlepszego balansu między niską temperaturą a poziomem hałasu Fortis 2 został fabrycznie wyposażony w ultra-cichy wentylator DF12025 regulowany sygnałem PWM, który dzięki zoptymalizowanej prędkości obrotowej generuje jedynie 22dBA przy maksymalnym obciążeniu.
Opcjonalny wentylator 120mm używając dodatkowego zestawu mocowań znajdujących się w komplecie. System montażowy zapewnia jeszcze prostszą, bezproblemową instalację i zawsze idealny docisk schładzacza do procesora, a także kompatybilność ze wszystkimi współczesnymi platformami Intel i AMD. Mimo pokaźnych gabarytów Fortis 2 pasuje do obudów ATX o szerokości już od 185mm! Dodatkowo poza niezbędnymi elementami w zestawie dostarczana jest też specjalna pasta Pactum PT-1 o podwyższonej przewodności cieplnej.
Oferując solidną, high-endową wydajność w przystępnej cenie Fortis 2 XE1226 jest wyborem dla rozsądnego entuzjasty, w szczególności do cichego chłodzenia wymagających procesorów z wysokim TDP, overclockingu oraz graczy.
Główne cechy:
- Technologia XE – podstawa z czystej miedzi wykorzystuje pełen potencjał wszystkich sześciu Φ6mm heat-pipe’ów
- Ultra-cichy wentylator DF12025 120mm PWM generuje jedynie 22dBA przy maksymalnych obrotach
- Nieskomplikowany montaż zapewniający idealny docisk podstawy do procesora
- Kompatybilność ze wszystkimi współczesnym platformami Intel oraz AMD
- W zestawie pasta Pactum PT-1 o podwyższonej przewodności cieplnej
- Dodatkowe klipsy umożliwiające montaż drugiego wentylatora 120mm
- Optymalna wysokość umożliwia montaż w obudowach o szerokości od 185mm
Sugerowana cena detaliczna: 124.90 PLN z VAT
Kod producenta: SPC097
Kod EAN: 5900308750148
Gwarancja: 24 miesiące