2013-01-27 12:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
18

SilentiumPC G1-Deus 600W 80BR

Obrazek SilentiumPC G1-Deus 600W 80BR

Polską markę SilentiumPC znamy już doskonale z ich obudów, systemów chłodzenia dla procesorów i urządzeń mobilnych. Firma zleca oczywiście produkcję chińskim fabrykom, ale jak głosi na swojej stronie domowej, projekty i technologie opracowywane są również przez właścicieli logo marki. Teraz SilentiumPC wchodzi na rynek zasilaczy i chce ukraść mu kawałek tego lukratywnego "tortu". Konkurencja na nim jest ogromna, bo za "produkcję" zasilaczy wzięły się marki zupełnie kiedyś niekojarzone z tego typu urządzeniami. Najczęściej są to konstrukcje tylko firmowane logo firm, a opracowywane i produkowane przez chińskie zakłady specjalizujące się przemysłowym wytwarzaniem źródeł mocy dla naszych komputerów. Podobnie jest z dziś testowanym modelem G1-Deus 600W 80BR, który powstał w chińskich zakładach SAMA. Zobaczmy co on potrafi zdziałać w codziennej eksploatacji. ZAPRASZAMY...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Gdyby cena była na poziomie 160zł mieliby szanse przebicia się. A tak niech lepiej dojdą do porozumienia z firmami które sprzedają gotowe zestawy w markecie, lepiej na tym wyjdą..
  Życzę im powodzenia

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Podczas testów obciążałem Deusa do 520-550W


  Jeśli był to prąd pobierany z gniazdka to powyższe zdanie jest fałszywe. Obciążyłeś zasilacz do 400-450W. Proszę popraw to zdanie bo prąd pobierany z gniazdka nie jest tym samym co obciążenia zasilacza, no chyba że pod uwagę bierzemy zasilacze no-name to tam rzeczywiście maksymalne obciążenie podaje się w ten sposób.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Niestety, ale cena nie jest zachęcająca. Dokładając kilka dyszek można kupić zasiłkę sprawdzonego producenta. Jeżeli chcą być zauważalni na rynku, będą musieli obniżyć pułap cenowy, bo póki co raczej mało kto się skusi.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @spider_co

  Albo płacąć mniej ~225 zł za XFX 550W ma się podobną jakość i wydajność?

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  "Gdyby cena była na poziomie 160zł mieliby szanse przebicia się. "

  Tak samo więcej osób kupowałoby GTXa 670, gdyby kosztował 500 zł ;)

  "Albo płacąć mniej ~225 zł za XFX 550W ma się podobną jakość i wydajność?"

  XFX jest w znakomitej większości aspektów gorszą jednostką niż Deus:
  -Deus ma łącznie 552W na liniach +12V, XFX ma 528W,
  -Deus ma 4 złącza PCI-E, XFX ma 2.
  -Deus ma niezależną regulację napięć, co przekłada się na ich lepszą stabilność, zwłaszcza, gdy obciążenia nie są zrównoważone (w nowoczesnych PC obciążona jest głównie linia +12V).
  -Subiektywnie Deus może być uznany za cichszy, albo bardziej akceptowalny akustycznie, gdyż XFX posiada wentylator, w którym często występuje terkotanie łożyska. W Deusie w idle słychać głównie szum powietrza.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  XFX to JEDNA, mocna linia +12V - a nie pierdylion słabych. Pierdylion słabych linii to obecnie rzadko stosowane rozwiązanie w mocnych zasilaczach - dobre 7 lat temu - nie teraz. Tak więc panie z "Silentium PC" - "idźta brandować" kolejne chińskie badziewia i liczcie, że durny polaczek kupi.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  @KrzysztofT

  cytuje :''Pierdylion słabych linii to obecnie rzadko stosowane rozwiązanie w mocnych zasilaczach - dobre 7 lat temu - nie teraz''


  rozgladalem sie i nadal rozgladdam ostatnio za zaslaczem i jakos nie zauwazam racji w Twoim stwierdzeniu

  zazwyczaj kazdy producent ma w swojej ofercie zasilacze z
  jedna...dwoma czy czterema liniami 12V

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @Fergus_Shadow

  Widocznie źle się "rozglądasz".

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @ELLIOTT

  Nawet polscy testerzy stwierdzają, że Deusy są świetną alternatywą dla niejednego zasilacza OCZ, Chieftec czy też Thermaltake ale Ty byś Deusa widział jedynie w hipermarkecie i najlepiej za 100-150 zł? ;) W takim razie gdzie mają mieć miejsce inne znane marki? ;)

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @KrzysztofT

  hmm... ...mozliwe ...tyle ze ja widze szersza oferte zasilaczy niz tylko jednoliniowe 12V zasilacze ..i nie 'pierdyle' glupot tego typu:
  cytuje: '' Pierdylion słabych linii to obecnie rzadko stosowane rozwiązanie w mocnych zasilaczach - dobre 7 lat temu - nie teraz.''

 11. Avatar nic wiadomość nic
  @t.luk

  A co mają powiedzieć polscy testerzy którzy słodzą sponsorowane testy? Widać to na każdym kroku związanym z tym testem zasilacza..
  Proszę nie ośmieszaj się i wróć do b..chmarka (bez urazy).
  Co mnie obchodzą firmy które nie potrafią znaleźć swojego miejsca w sprzedaży, od tego mają odpowiednie działy żeby sprzedać się. Najlepsi i najsilniejsi zostaną, zawsze tak było i będzie .
  Podam Ci przykład z ubiegłego roku, jak zasilacze Lepa wbiły się ze sprzedażą swoich produktów. Dlaczego? ponieważ znamy historie firmy(ENERMAX), mało tego ich model 500W z serii W kosztowały 150zł, a nawet na allegro trafiały się za 130zł.
  Z Deusem co wiemy, że tylko produkcja SAMA i chińskie kondensatorki słabej jakości(reszta ponoć w porządku), gdyby były japońskie które inni producenci montują, wtedy cenę można przeboleć.. A tak kupują dzieci nieznane i nie wiadomo co będzie z tym zasilaczem za dwa lata?

 12. Avatar nic wiadomość nic
   

  "XFX to JEDNA, mocna linia +12V - a nie pierdylion słabych. Pierdylion słabych linii to obecnie rzadko stosowane rozwiązanie w mocnych zasilaczach - dobre 7 lat temu - nie teraz. Tak więc panie z "Silentium PC" - "idźta brandować" kolejne chińskie badziewia i liczcie, że durny polaczek kupi. "

  I co z tego, że XFX ma jedną linię, a Deus dwie? Dwie to "pierdyliard"? Nie ośmieszaj się. Celeron G530 ma pierdyliard rdzeni? :E

  Przez taką ignorancję producenci jak Seasonic kłamią co do konfiguracji linii, bo paru "entuzjastów" na forach będzie płakać: "bleee, mamusiu, pierdyliard linii +12V, bleeee, kupka"

  Za anandtech.com, dotyczy modelu 860W:

  "We found out that there are two +12V sources at the transformer with two large ground planes. The PS232F offers over current protection for +3.3V, +5V and +12V (up to four outputs). This is the second sign that this PSU has multiple +12V outputs. The pins for the over current measurements are connected to +12V without exception. Seasonic does not officially favor a single output, but many ODM customers such as Corsair do, which might be the reason for the "single rail" rating on their label. Nevertheless it is basically a multiple 12V rail design."

  Prawda jest taka, że od pewnego poziomu mocy rozwiązania multi-rail są co najmniej wskazane. Dlaczego? Przekona się ten, który spróbuje jednym drutem puścić te ~50/60A, a zasilacz nic z tym nie zrobi. Odradzam takie eksperymenty robić w domu - będzie dym, smród, a być może nawet pożar. To nawet nie musi być eksperyment, wystarczy naciąć kabel przez nieuwagę i zrobić zwarcie z obudową, jak się poruszy. Więc de facto rozwiązania multi-rail są bezpieczniejsze.

  "Entuzjaści" płaczą, bo są limity i wydaje im się, że nie można kręcić do oporu. A prawda jest taka, że złącza i tak mają swoje specyfikacje co do tego, ile mocy można nimi puścić. Np. złącze 6-pin ma 75W w specyfikacji, a 8-pin PCI-E już 150W. Więc jeśli odpowiednio rozdzieli się złącza pomiędzy linie +12V i da stosowne limity linii, problemu nie będzie. To, co SPC powinno zrobić lepiej, to opisać jednoznacznie, do której linii które złącze idzie - bo tego nie ma. Ale jakby był problem, wystarczy przepiąć złącze procesora albo grafiki na inne.

  "A co mają powiedzieć polscy testerzy którzy słodzą sponsorowane testy?"

  Jak nie zauważyliście, w tym teście Deus dostał znaczek "Best buy"? Czy to znaczy, że ten test też jest opłacany? Czasem warto pomyśleć, zanim się napisze.

  Dla mnie argument o "sponsorowaniu" = nie mam konkretnych argumentów, więc wywalę coś, czego nikt mi nie udowodni (ani samemu też nie będziesz w stanie tego udowodnić). A jak wszystkie testy są sponsorowane i w ogóle niewiarygodne, to skąd jaśnie Pan weźmie informacje nt produktu?

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  Proszę nie ośmieszaj się, za mało widziałeś chyba w życiu na temat marketingu..
  To by było na tyle, jest to mój ostatni post w tym temacie. Każdy ma swój rozum i kupi to co uważa za słuszne.. Jeden Codegena, drugi degusa inny OCZ czy inny zasilacz..
  Pozdro

 14. Avatar nic wiadomość nic
   

  Bez paniki. Przed świętami Deusy schodziły jak świeże bułeczki. Mówię o sklepach internetowych. Szczególnie 500-ka. Obudowy też mają niegłupie. Warto obserwować firmę.

 15. Avatar nic wiadomość nic
  @rafalluz

  Powiem tak: cieszy mnie, gdy polska firma ma ambicje zawalczyć na rynku wśród uznanych marek, a nie być kojarzona z tandetą. Tylko że, no sorki, nie tędy droga - najpierw trzeba dać się poznać klientowi, wyrobić sobie własną markę, zachęcić go do swoich produktów konkurencyjnymi cenami, dopiero z czasem powinno się zaproponować droższe modele.
  Świetnym przykładem jest tu Arctic Cooling, oferujący teraz zarówno tanie modele (jak na początku działalności), jak i te z najwyższej półki cenowej.

  PS,
  Co do SilentiumPC - ja póki co nie jestem zachwycony: zachwalany przez recenzentów HE923, jest zdecydowanie za głośny.

 16. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Panowie... Nikogo nie namawiam do kupna Deusa, ani nie mówię, by tego nie robić. Czy XFX będzie lepszy od niego, nie wiem, bo to też maszyna której "producent" tylko użycza swojego logo. Podobnie jest z 80% firm, które zlecają produkcję zakładom, najczęściej właśnie z Chin.
  Z nowymi markami jest tak, że trudno im się przebić, choć takie zasilacze, jak wcześniej goszczące u nas np. Tacens'y, zyskały już jakąś renomę i wzbudzają zainteresowanie pół pasywnym rozwiązaniem chłodzenia. Sam jednego używam przy drugim komputerze Valeo II 700W i sprawuje mi się świetnie od czasów publikacji (2010-01-09). Jest stabilny, kondensator nie puchnie... A to też sprzęt z tych tańszych przecież.

  Już nie raz przytaczałem przykład mojego "topowego" OCZ 1000W, który niby firmowy, ale pierwszy padł po 2 tygodniach użytkowania, a drugi egzemplarz był lepszy, bo wytrzymał trzy miesiące i też umarł. Okazało się, że winnym jest system zabezpieczeń, których było tam bezliku. Jedno z nich odcinało napięcie, gdy były jego wahania w sieci. Teoretycznie po restarcie wszystko powinno się włączyć z powrotem, ale się nie włączało i całą serię wycofano ze sprzedaży.
  To pierwsza seria tej marki, więc ufam że będzie ona dość dobra, a pamiętacie przecież pierwsze, już chyba legendarne serie CHIEFTEC'a, które były przez wszystkich polecane do mocnych konfiguracji i do OC... A przecież to też taniocha była w porównaniu z takimi markami, jak ówczesne Tagany czy be quiety...

  Co do przyznanego odznaczenia, to w tej cenie po prostu dostajemy sporo, jak certyfikat (firma musi go uzyskać i za to zapłacić, więc z nieba sobie go nie wzięli), spory pakiet zabezpieczeń (niektórzy dają tylko podstawowe cztery, jak np droższy Aerocool StrikeX 600W)...
  Fajny filmik o budżetowych zasilaczach dał Corsair [LINK]
  Nikt by chyba nie chciał widzieć czegoś takiego w swoim komputerze, tym bardziej ja u kogoś po swoich testach, więc pominę milczeniem zarzut sponsorowania itp... [LINK]

  Edit - Spider - No jak coś, co pracuje prawie z 2500 obrotów w rozmiarze 92mm, może być ciche?
  Obroty wentylatora [obr./min]
  spoczynek 774
  obciążenie 2343

 17. Avatar nic wiadomość nic
  @SlawoyAMD

  Gdy wchodził na rynek, to był bardzo zachwalany właśnie za kulturę pracy. I rzeczywiście, przez miesiąc było cichutko, potem już nie.

  Ja tam życzę firmie jak najlepiej (o ile to możliwe, to staram się wspierać rodzimych producentów/marki), jednak uważam, że z tak mało konkurencyjnymi cenami na starcie, nie zdobędą licznej rzeszy nabywców.
  Obym się mylił.

 18. Avatar nic wiadomość nic
  @ELLIOTT

  Tzn. Co widać na tych rzekomo "słodzonych testach"? Że zasilacz jest cichy? Że zasilacz ma długie i bogate okablowanie i wszystkie kable w oplotach oraz niezależną regulację napięć? Proszę pokaż nam wszystkim gdzie mesz to "słodzenie"? ;)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.