2017-09-08 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

Obrazek SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC wprowadza na rynek nową obudowę Regnum RG4, która będzie dostępna w czterech wariantach. W pełni czarna (RG4 Pure Black), biała – Frosty White (RG4F), czarna z panelem ze szkła hartowanego (RG4T Pure Black) oraz biała z panelem ze szkła hartowanego (RG4TF). Wszystkie wersje obudów Regnum RG4 to propozycje dla użytkowników, którzy na równi cenią sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, a także świetny poziom wentylacji. Zapewnia to nowoczesna, dwukomorowa konstrukcja wnętrza, o zoptymalizowanym przepływie powietrza oraz seryjnie zamontowane trzy wentylatory sterowane za pomocą regulatora obrotów. W standardzie są również: czytnik kart pamięci SD/microSD, jak również wyprowadzenia na dwa porty USB 3.0 z przodu obudowy i złącza audio.SilentiumPC Regnum RG4 Tempered Glass Pure Black oraz RG4 Tempered Glass Frosty White wyposażone są w panel boczny w całości wykonany z hartowanego szkła. Dzięki niemu, zamontowane w obudowie podzespoły będą widoczne, szczególnie jeśli będą wyposażone w podświetlenie LED. Schludnie zamontowane komponenty wraz z atrakcyjną stylizacją obudowy będą cieszyły oko użytkownika.

Regnum RG4 to obudowa o bardzo dużych możliwościach aranżacji komponentów w środku. Pomieści wysokie zestawy chłodzenia procesora (do 159 mm), długie karty graficzne (do 380 mm), a także zestawy chłodzenia cieczą, które mogą być zamontowane z przodu obudowy (120/240/360 mm) lub podwieszone pod jej topem (120/240 mm). W dolnej komorze znajdują się koszyki wraz z plastikowymi, wytłumiającymi wibracje szynami na dwa dyski twarde 3,5”. Nośniki SSD 2.5” lub dyski twarde tej wielkości (maksymalnie 4 sztuki) mogą być zamontowane w górnej części obudowy, także z możliwością ich atrakcyjnej prezentacji. Użytkownicy posiadający napęd optyczny bądź inne urządzenie 5,25” (maksymalnie dwie sztuki) wciąż mogą je zamontować w RG4.

Wysoką skuteczność wentylacji komponentów zamontowanych w obudowie Regnum RG4 zapewniają liczne otwory – wyposażone w filtry przeciwkurzowe – a także zestaw trzech cichych wentylatorów 120 mm. Dwa z nich umieszczone są z przodu, jeden zainstalowano z tyłu. Opcjonalnie, użytkownik może zdecydować się na montaż dwóch dodatkowych, wyciągających powietrze znad procesora oraz trzeciego z przodu (pod warunkiem, że wszystkie z przodu będą miały średnicę 120 mm i żaden napęd 5.25” nie będzie zamontowany). Z przodu oraz na topie zmieszczą się wentylatory o średnicy 140 mm (maksymalnie 4 o takiej średnicy).

Rekomendowane ceny obudów SilentiumPC Regnum RG4:
• Regnum RG4 Pure Black – cała czarna: 159 PLN
• Regnum RG4T Pure Black Tempered Glass – z panelem bocznym wykonanym w całości z hartowanego szkła: 179 PLN
• Regnum RG4F Frosty White – biało-czarna kolorystyka: 169 PLN
• Regnum RG4TF Frosty White Tempered Glass – biało-czarna kolorystyka wraz z panelem bocznym wykonanym w całości z hartowanego szkła: 189 PLN

Obudowa Regnum RG4 będzie dostępna w sklepach w połowie września 2017.


Dane techniczne obudów SilentiumPC Regnum RG4:
• Wymiary obudowy: 496×450×205 mm (Wys.×Gł.×Szer.)
• Standard: mITX/mATX/ATX.
• Waga netto: 5.6 kg (RG4T oraz RG4TF) lub 5.2 kg (RG4 oraz RG4F).
• Regulatory obrotów na 6 wentylatorów.
• Liczba zatok:
◦ Zewnętrzne:
▪ 2 × 5.25”
◦ Wewnętrzne:
▪ 2 × 3.5” (w każdej można zamontować dysk 2,5″)
▪ 4 × 2.5″
• Miejsca na karty rozszerzeń: 7
• Maksymalna długość karty graficznej: 380 mm
• Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 159 mm
• System chłodzenia (3 wentylatory w komplecie, maksimum 5):
◦ przód: 2 × wentylator 120 mm (1200 obr./min.), możliwość montażu dwóch wentylatorów 140 mm,
◦ tył: 1 × wentylator 120 mm (1200 obr./min.),
◦ góra: 2 × wentylator 120/140 mm (opcja).
• Porty i kontrolery na panelu górnym:
◦ 2 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
◦ 1 × słuchawki (HD Audio),
◦ 1 × mikrofon (HD Audio),
◦ regulator obrotów wentylatorów (w sumie na 6 wentylatorów).
• Zasilacz (standard ATX PS2): brak w komplecie
• Dodatki:
◦ panel boczny z oknem (RG4T oraz RG4TF).SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

SilentiumPC Regnum RG4 w czterech wersjach

Źródło: Info Prasowe / SilentiumPCKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.