Sirius - pierwszy tablet od Nokii

Jakiś czas temu sam Microsoft przyznał się do niepowodzenia w sprzedaży tabletu Surface RT z systemem Windows RT. Nie robiąc sobie nic z tej informacji Nokia postanowiła zbudować swój własny tablet, który wykorzystywać będzie ten sam system. Pogłoski o tym fakcie krążyły już od jakiegoś czasu. Odświeżamy temat gdyż pojawiły się nowe doniesienia.
10.1 calowe urządzenie ma nosić nazwę Sirius. W błędzie jest ten, kto sądzi, że Nokia zastosuje podzespoły niskiej jakości. Głównym sercem ma być highendowy układ Snapdragon 800 wspomagany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Niewielki 10.1 calowy wyświetlacz ma gotowy być na obsługę rozdzielczości 1920 px x 1080 px. Z przodu Nokia zamierza zamontować 2MPix kamerę, natomiast z tyłu 6 MPix. Dużym plusem ma być także pojemna bateria (10 godzin ciągłej pracy) oraz moduł do połączeń LTE.
Po bokach ma zostać zamontowane złącze micro-HDMI, microUSB oraz czytnik kart microSD. Jeśli wierzyć doniesieniom Nokia zaprezentuje Siriusa już 26 września na konferencji w Nowym Yorku.