2023-01-11 11:35
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Sony Walkman NW-A306

Obrazek Sony Walkman NW-A306

Firma Sony powiększyła ofertę odtwarzaczy muzycznych Walkman o nowy model NW-A306. Jest on przeznaczony dla osób, które pragną słuchać muzyki zgodnie z zamysłem wykonawcy. Łączy wysoką jakość dźwięku z eleganckim wyglądem. Odtwarzacz NW-A306 powstał z myślą o wymagających użytkownikach, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku i nienagannej stylistyki. To eleganckie, kompaktowe urządzenie pozwala pobrać i przesyłać w transmisji strumieniowej jeszcze więcej nagrań. Waży tylko 113 g i z łatwością mieści się w kieszeni. Mimo to, dzięki pełnej zgodności z sieciami Wi-Fi 2.4 GHz i 5 GHz oraz wygodzie użycia i funkcjonalności fizycznych przycisków do sterowania odtwarzaniem i ekranu dotykowego o przekątnej 3.6″ (9.14 cm), jest w stanie zapewnić słuchaczowi wyjątkowe wrażenia.Opracowany specjalnie do odtwarzaczy Walkman wzmacniacz cyfrowy S-Master HX jest dostosowany do wymagań, jakie stawiają nagrania w natywnym formacie DSD. Zmniejsza zniekształcenia i szumy w szerokim zakresie częstotliwości, zapewniając pełny, bogaty dźwięk, którego jakość poprawia dodatkowo nowy lut bezołowiowy. W odtwarzaczu NW-A306 wykorzystano lut rozpływowy z domieszką złota — taki sam jak w najnowszym modelu Walkman Signature Series. Znacząco poprawia on ogólne właściwości muzyczne, w tym rozmieszczenie dźwięków i rozległość przestrzeni dźwiękowej. Dalszą poprawę jakości dźwięku zapewniają takie elementy, jak dwa układy taktujące, kondensator foliowy i precyzyjny rezystor klasy audio.

Odtwarzacz NW-A306 jest wyposażony w system DSEE Ultimate (Digital Sound Enhancement Engine), który precyzyjnie poprawia jakość skompresowanej muzyki z plików cyfrowych przy wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji Edge AI. Udoskonalony algorytm jeszcze lepiej przetwarza także bezstratny dźwięk o jakości CD (16 bitów, 44,1/48 kHz). Przywracając subtelne niuanse akustyki i zakres dynamiczny, zapewnia bogatsze, pełniejsze wrażenia. W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji system DSEE Ultimate interpoluje zarówno muzykę przesyłaną strumieniowo przez Wi-Fi, jak i odtwarzaną z pobranych plików. Co więcej, mogą z niego korzystać także użytkownicy słuchawek bezprzewodowych.

Kolejną cechą wyróżniającą odtwarzacz NW-A306 na tle poprzednich modeli jest dłuższy czas pracy na akumulatorze. W przypadku nagrań w formacie FLAC 44,1 kHz wynosi on do 36 godzin, nagrań w formacie o wysokiej rozdzielczości FLAC 96 kHz — do 32 godzin, a muzyki z aplikacji serwisu muzycznego — do 26 godzin.

Projektanci produktów Sony troszczą się nie tylko o styl, lecz i środowisko naturalne. Opakowania odtwarzaczy NW-A306 nie zawierają plastiku i stanowią świadectwo, że firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.

Odtwarzacz NW-A306 będzie dostępny w Polsce w kolorach czarnym i granatowym od lutego 2023 r.

Sony Walkman NW-A306

Sony Walkman NW-A306

Sony Walkman NW-A306

Sony Walkman NW-A306

Sony Walkman NW-A306

Sony Walkman NW-A306

Źródło: Info Prasowe / SONY
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Fajny..

  ..sprawił bym sobie kiedyś taki gadżecik.
  (tylko) ktoś przewiduje jego cenę??

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Beznadziejnie napisany news

  Spece od marketingu Sony powinni się podszkolić. Nie mówię że powinni iść w ślady jabcoka i pisać amazingowy bełkot ale to urządzonko można by zareklamować lepiej. 
  Jak rozumiem to następca NW-A105 który był całkiem fajnym sprzętem ale miał słabą baterię co wnioskuje po tym tekście poprawiono. Jednak należałoby tu wspomnieć że to urządzonko na Androidzie. Jakim 12? 13? Ze wspiera Spotify, Tidala...
  No i jaka cena NW-A105 był po 999plnKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.