2022-06-27 12:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

Obrazek TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

TP-Link RE700X to najmocniejszy w ofercie firmy range extender z obsługą standardu Wi-Fi 6. Idealne sprawdzi się w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których sygnał Wi-Fi z routera jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych. Wzmacniacz sygnału zapewnia płynne połączenie z siecią urządzeniom w całym domu likwidując martwe strefy Wi-Fi. Produkt pracuje w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), dzięki czemu zapewnia wyższą wydajność i pojemność sieci, niższe opóźnienia oraz lepszy zasięg, niż podobnego typu urządzenia pracujące w standardzie 802.11ac czy 802.11n. Dzięki wstecznej kompatybilności RE700X z poprzednimi standardami Wi-Fi urządzenie bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi routerami i access pointami dostępnymi na rynku.RE700X oferuje użytkownikom do 3000 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2.4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Tak wysoka przepustowość sprawia, że można w jednym czasie wykonywać wiele obciążających sieć operacji: bez problemów i irytujących lagów grać online, pobierać bardzo duże ilości danych, czy też streamować video w rozdzielczości 4K. Produkt wyposażony jest w liczne technologie poprawiające wydajność Wi-Fi, m.in. Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, czy też OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie, a także funkcję HE160 (obsługa kanałów o szerokości 160Mhz). Dodatkowo, funkcja TWT (Target Wake Time) pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart.

Kolejnym atutem urządzenia jest technologia TP-Link OneMesh. Dzięki niej w prosty sposób można utworzyć sieci Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Technologia OneMesh gwarantuje także stabilną transmisję danych w całym domu bez spadków prędkości.

Wbudowany we wzmacniacz gigabitowy port Ethernet pozwala na podłączenie do sieci urządzeń niewyposażonych w kartę Wi-Fi, np. konsol do gier, starszych telewizorów smart czy komputerów stacjonarnych. RE700X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6.

Konfiguracja urządzenia jest bardzo intuicyjna i można dokonać jej na trzy sposoby: poprzez mechanizm WPS, aplikację mobilną lub klasyczny interfejs przeglądarkowy. Korzystając z aplikacji TP-Link Tether (dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android) użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie około 400 PLN. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją.

TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

Źródło: Info Prasowe / TP-LinkKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.