2017-02-14 13:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Transcend - Pendrive w technologii SuperMLC

Obrazek Transcend - Pendrive w technologii SuperMLC

Firma TRANSCEND prezentuje pendrive klasy przemysłowej, wykorzystujący technologię SuperMLC – JetFlash 740. Model ten jest skierowany do użytkowników oczekujących żywotności i wydajności na poziomie pamięci SLC, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny. Pendrive oferuje 90 MB/s maksymalnej szybkości zapisu, a odczytu na poziomie 120 MB/s. Natomiast ilość cykli zapisu / kasowania wynosi 30 000. Jest to wartość dziesięciokrotnie większa niż w przypadku standardowych rozwiązań MLC. Dzięki zastosowaniu technologii COB (Chip on Board) JetFlash 740 jest niewiele większy od wtyczki USB. Ponadto jego obudowa została wykonana z metalu. Jest on odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak zapylenie czy zachlapanie.Technologia SuperMLC polega na zapisywaniu w komórce pamięci jednego bitu informacji zamiast standardowych dwóch bitów. Powoduje to zmniejszenie pojemności pamięci o połowę, lecz zarazem zdecydowanie zwiększa jej żywotność oraz prędkość zapisu. Pamięci SuperMLC oferują nawet czterokrotnie lepsze zapisy sekwencyjne niż standardowe kości MLC.

Gwarancja i cena
Sugerowana cena TRANSCEND JetFlash 740 o pojemności 4 GB wynosi 49 PLN, natomiast modelu 16 GB 96 PLN. Ceny wersji 8 GB oraz 32 GB zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją producenta.


Transcend - Pendrive w technologii SuperMLC

Transcend - Pendrive w technologii SuperMLC

Źródło: Info Prasowe / TRANSCEND
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Nie za wysokie te ceny? Wiem, że podawana trwałość jest duża, ale prędkości już nie są super wysokie, a pojemności jak na dzisiejsze czasy małe.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.