VIA NanoBook UMD

Firma VIA Technologies przedstawiła referencyjny wzór urządzenia VIA NanoBook UMD (urządzenie klasy Ultra Mobile) podczas VTF2007 w Tajpej. VIA NanoBook ma za zadanie sprostać wymaganiom współczesnego stylu życia i założeniom koncepcji Mobilności 2.0. Urządzenie zapewnia wydajność, złącza i funkcjonalność notebooka PC w miniaturowym i bardzo lekkim, składanym urządzeniu ważącym poniżej 850g. Podstawą VIA NanoBook jest energooszczędny procesor VIA C7-M 1,2 Ghz, dzięki któremu czas pracy urządzenia na akumulatorze sięga pięciu godzin. VIA NanoBook może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows XP lub Windows Vista Basic i jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak pełna klawiatura, wyraźny ekran dotykowy WVGA o przekątnej 7”, do 1 GB pamięci DDR2 SDRAM oraz dysk twardy o pojemności od 30 GB. Urządzenie obsługuje również sieci 802.11g WiFi, Bluetooth i Ethernet, a ponadto posiada wyjście DVI i dwa porty USB 2.0. (Dalej) ...
VIA NanoBook wyposażony jest w dodatkowe złącze USB we wnęce obok ekranu, służące do podłączania modułów bezprzewodowych, takich jak międzynarodowy zegar / kalendarz, GPS, VoIP i szerokopasmowe adaptery sieciowe, co zwiększa elastyczność zastosowań urządzenia podczas podróży.
Uznana jakość przemysłowa
Referencyjny VIA NanoBook UMD został zaprojektowany i wyprodukowany we współpracy z First International Computer, Inc (FIC), światowym liderem w dziedzinie projektowania urządzeń komputerowych i elektronicznych. Współpraca zapewnia światowy poziom jakości i niezawodności, szybkie dotarcie na rynek i gotowość do reakcji na zapotrzebowania klientów.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji, długiej żywotności akumulatora i rozbudowanej funkcjonalności, referencyjny VIA NanoBook UMD posłuży jako podstawa nowego urządzenia EasyNote XS firmy Packard Bell, jednej z wiodących marek PC na europejskim rynku.
“EasyNote XS jest przełomowym urządzeniem łączącym funkcjonalność komputera PC z wygodą użytkowania urządzeń ręcznych,” powiedział Roger Yuen, wiceprezes regionu Azji i rynków globalnych w firmie Packard Bell. „Nowa kategoria urządzeń Ultra Mobile ma ogromny potencjał rynkowy.”
Referencyjna konstrukcja VIA NanoBook UMD
VIA NanoBook UMD waży mniej niż 850g przy wymiarach zaledwie 230mm x 171mm x 29,4mm. Czas ciągłej pracy na akumulatorach sięga 5 godzin, umożliwiając całodzienną pracę na jednym ładowaniu.
VIA NanoBook wyposażony jest w procesor VIA C7-M ULV 1,2GHz i chipset VIA VX700 ze zintegrowanym układem graficznym VIA UniChrome Pro II IGP. Urządzenie zapewnia wydajność i funkcjonalność spełniające wymogi systemu operacyjnego Windows z dostępem do Internetu. Pomimo niewielkich rozmiarów, VIA NanoBook wyposażono w pełen zestaw aplikacji roboczych i multimedialnych oraz łączy. Urządzenie posiada pełną klawiaturę, 7-calowy ekran WVGA z panelem dotykowym o rozdzielczości 840 x 480, do 1 GB pamięci DDR2 SDRAM, dysk twardy 30 GB lub 60 GB oraz czytnik czterech typów kart flash. Obsługuje sieci WiFi 802.11g i Bluetooth, posiada gniazdo Ethernet, złącze DVI, dwa porty USB 2.0, wejście mikrofonowe i wyjście na głośniki. VIA NanoBook może pracować pod kontrolą Microsoft Windows XP lub Windows Vista.
Funkcjonalność VIA NanoBook dodatkowo zwiększa złącze USB zamontowane we wnęce obok ekranu, do którego można podłączyć moduły takie jak międzynarodowy zegar, moduł GPS, DVP, VoIP a nawet bezprzewodowe szerokopasmowe adaptery sieciowe 3G/CDMA. Standardowo model dostarczamy jest w kolorze srebrnym, z możliwością nałożenia różnokolorowych obudów.
VIA NanoBook będzie oferowany w konkurencyjnej cenie detalicznej. Urządzenie doskonale sprawdzi się w zastosowaniach konsumenckich, biznesowych i edukacyjnych. Różne wersje urządzenia będą dostępne u globalnych partnerów OEM i integratorów systemów w drugiej połowie 2007. Pełna specyfikacja VIA NanoBook UMD na stronie:
http://www.via.com.tw/en/initiatives/spearhead/nanobook/
Mobilność 2.0
Mobilność 2.0 to hasło opisujące migrację od dzisiejszej ograniczonej przenośności internetu do pełnego dostępu do sieci Web 2.0 w nowej generacji urządzeń UMD. Urządzenia, ważące poniżej kilograma, bazują na architekturze x86 i plasują się pomiędzy notebookami a telefonami komórkowymi, zapewniając funkcjonalność komputera PC ze wszystkimi aplikacjami, informacjami i funkcjami rozrywkowymi w lekkim i przenośnym formacie.
VIA C7-M Ultra Mobile Platform
Platforma VIA Ultra Mobile Platform oparta jest na energooszczędnym procesorze VIA C7-M ULV x86, zaprojektowanym dla małych urządzeń przenośnych klasy Ultra Mobile. Procesory VIA C7-M ULV z architekturą VIA CoolStream wytwarzane są w 90-nanometrowym procesie IBM w technologii SOI. Dostępne prędkości zegara to do 1,0 do 1,5 Ghz, przy wskaźniku termicznym TDP wynoszącym zaledwie 3,5 W i poborze energii w stanie spoczynku tylko 0.1 W, co zapewnia niezwykłe długi czas pracy na akumulatorach. Procesor VIA C7-M ULV w obudowie nanoBGA2 o powierzchni zaledwie 21mm x 21mm umożliwia projektowanie urządzeń o znacznie zmniejszonym ciężarze i gabarytach. Więcej informacji o procesorze VIA C7-M ULV na stronie VIA:
www.via.com.tw/en/products/processors/c7-m_ulv/