2019-12-05 22:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Obrazek Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Patriot od lat jest jednym z liderów rynku pamięci i dysków SSD, a za sprawą swojej marki Viper Gaming jeszcze podbija stawkę. Właśnie doczekaliśmy się nowego produktu z tej rodziny, czyli dysku SSD VPR100 skierowanego do entuzjastów i wymagających użytkowników, dla których oprócz wydajności liczy się też efektowny wygląd komputera. VPR100 to nośnik w formacie M.2 2280, który korzysta z interfejsu PCIe Gen3 x4 z obsługą protokołu NVMe 1.3. Dysk dostępny jest w pojemnościach od 256 GB do 2 TB. Jest to produkt dedykowany entuzjastom, graczom oraz twórcom, którzy oczekują bezkompromisowej wydajności w grach, edycji wideo czy renderingu 3D, a także codziennej pracy systemu.Zastosowany kontroler Phison E12 zapewnia ultraszybkie transfery danych i start systemu operacyjnego, an niskoprofilowy aluminiowy radiator nie tylko utrzymuje niskie temperatury, ale i przyciąga wzrok niebanalną stylistyką.

VPR100 to pierwszy dysk SSD typu PCIe M.2, który oferuje możliwość personalizacji podświetlenia RGB za pomocą przyjaznej użytkownikowi aplikacji VIPER RGB 2.1. Intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowanie pozwala zapisać do pięciu odmiennych profili iluminacji wraz z ośmioma zaprogramowanymi trybami podświetlenia RGB, w tym popularnym biciem serca czy oddychaniem. Co warto podkreślić, Viper Gaming VPR100 jest w pełni kompatybilny z popularnymi standardami synchronizacji podświetlenia od największych producentów płyt głównych, czyli ASUS AURA Sync, GIGABYTE RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync i ASRock Polychrome, więc bez najmniejszego problemu dopasujemy iluminację nowego dysku do pozostałych komponentów PC, które wspierają te technologie.

Producent nie zapomina jednak, że najważniejsza dla każdego dysku SSD, a szczególnie modeli PCIe NVMe, które często wykorzystywane są do mocno obciążających zadań, w tym intensywnego gamingu czy edycji wideo w rozdzielczości 4K, jest wydajność. VPR100 gwarantuje kilkukrotnie lepsze osiągi od modeli SATA i jednocześnie jest od nich zdecydowanie bardziej kompaktowy. Dysk pochwalić może się bardzo szybkimi prędkościami sekwencyjnego odczytu i zapisu danych, wynoszącymi odpowiednio 3300 MB/s i 2900 MB/s (dla modeli 1 TB i 2 TB). Losowy odczyt 4K wynosi 700K IOPS i 650K IOPS. Wydajność dysków jest dodatkowo zwiększana za sprawą inteligentnego algorytmu pamięci podręcznej SLC (Single Level Cell), który zapewnia szybkie i efektywne wykonywanie operacji na plikach.

VPR100 to także najwyższa jakość wykonania. Dysk stworzony został w oparciu o najlepsze w swojej klasie komponenty, w tym 10-warstwowy laminat, który zapewnia świetną integrację sygnału i doskonałą stabilność. Zewnętrzny sensor termiczny (External Thermal Sensor) monitoruje nośnik, zapobiegając przegrzaniu i degradacji wydajności, a radiator wykonany z aluminium klasy militarnej zapewnia efektywne odprowadzanie nadmiaru ciepła, znacznie wydłużając żywotność urządzenia.

Viper Gaming VPR100 wkrótce trafi do sprzedaży, a jego ceny kształtują się następująco:
• VPR100 2 TB: ok. 1600 PLN
• VPR100 1 TB: ok. 800 PLN
• VPR100 512 GB: ok. 500 PLN
• VPR100 256 GB: ok. 320 PLN

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Viper Gaming VPR100 - wydajny dysk SSD M.2 RGB

Źródło: Info Prasowe / Patriot
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Taki wydajny

  że o wydajności w całym tym długim wywodzie ani słowa, za to cena niemal jak za PCIE4.0. No dramat po prostu, taka Adata 8200Pro / Gammix S11 jest o 1/3 tańsza i pewnie wydajniejsza...

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Tu radio Erewań. Dowiadujemy się że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody. Zasadniczo to prawda, z tym że nie w Moskwie a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, a na Newskim Prospekcie, nie samochody a rowery i nie rozdają, a kradną. 
  Czemu mi się to przypomniało? Bo ten SSD ma być dobry podobno do edycji wideo 4K, a zamiast odczytu i zapisu dużych plików, podają coś o sekwencyjnym. \"\lol\" Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.