2019-01-21 18:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

WD Black SN750 NVMe SSD

Obrazek WD Black SN750 NVMe SSD

Firma Western Digital Corporation zaprezentowała charakteryzujący się najwyższą wydajnością dysk WD Black SN750 NVMe SSD drugiej generacji, oferujący do 2 TB pojemności w formacie M.2 (moduł jednostronny) i dostępny również w wersji ze zintegrowanym radiatorem (przeznaczony dla komputerów stacjonarnych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn budowanych z myślą o najwyższej wydajności). Najnowszy dysk pozwala graczom i innym użytkownikom wymagającym najwyższej wydajności skorzystanie z ekstremalnie wydajnego urządzenia, pozwalającego im na cieszenie się grami w najlepszej możliwej postaci.Innowacje, które dokonują się w świecie komputerów PC i przeznaczonych dla nich układów graficznych sprawiają, że granie na PC staje się zupełnie nowym doznaniem. Aby móc w pełni je wykorzystać, gracze muszą zmierzyć się z kilkoma złożonymi wyzwaniami – jednym z nich jest problem z obsługą plików o dużej objętości (w niektórych grach rozmiar instalacji może przekroczyć 100 GB). Istotne jest też zapewnienie maksymalnie szybkiego transferu danych, pozwalającego na błyskawiczne ładowanie danych i natychmiastowy dostęp do plików – skraca to czas ładowania gry i zwiększa ogólną responsywność systemu.

Aby zapewnić maksymalnie wysoką szybkość odczytu i zapisu danych, w tradycyjnych dyskach NVMe SSD wydajność jest nieco ograniczana – aby utrzymać temperaturę dysku na akceptowalnym poziomie. Dlatego też dla WD Black SN750 we współpracy z firmą EKWB (liderem w dziedzinie chłodzenia PC) zaprojektowano autorski radiator, pasujący do dysków o pojemności od 500 GB do 2 TB. Radiator efektywnie odprowadza ciepło z dysku podczas wykonywania najbardziej wymagających zadań – co pozwala na utrzymanie nawet pięciokrotnie dłuższego czasu stabilnego odczytu i zapisu danych (w porównaniu z SSD bez radiatora).

Nowością jest również dodanie przez Western Digital trybu gry (Gaming Mode) do przeznaczonego wyłącznie dla dysków z serii WD Black oprogramowania SSD Dashboard – pozwala to użytkownikom m.in. na łatwe wyłączenie trybu najwyższej wydajności. Dzięki temu wydajność dysku zostanie nieznacznie ograniczona, ale możliwe będzie za to utrzymanie przez długi czas bardzo stabilnej wydajności, niezbędnej podczas wykonywania wielu operacji obliczeniowych czy korzystania z niektórych aplikacji.

Nowe dyski NVMe SSD bazują na autorskich technologiach firmy Western Digital – pamięci 3D NAND, firmware oraz kontrolerze. Dzięki temu WD Black SN750 SSD zapewnia graczom i innym wymagającym użytkownikom najwyższą wydajność, co czyni go idealnym wyborem dla osób chcących zbudować od podstaw lub zmodernizować komputer PC. Najwyższa prędkość odczytu (do 3470 MB/s dla modelu 2TB) oraz zapisu (do 3000 MB/s dla modelu 2TB) w połączeniu z maksymalnie 2 TB pojemności pozwala na maksymalne skrócenie czasów ładowania, transferu plików czy dostępu do plików. SSD oferuje też współczynnik IOPS na poziomie 560000 (dla modelu 1 TB), co gwarantuje najwyższą wydajność, sprawną obsługę wielowątkowych aplikacji i wydajną pracę w środowiskach wymagających ogromnej wydajności. Przekłada się to m.in. na szybszy dostęp do plików w wielu lokalizacjach (czyli np. na szybsze ładowanie gry czy zapisanie jej stanu)

Ceny i dostępność
Dysk WD Black SN750 NVMe SSD oferowany jest z pięcioletnią ograniczona gwarancją lub gwarancją trwałości sięgającą 1200 TB w przypadku modelu 2 TB. Dostępny w postaci jednostronnego modułu M.2 2280 dysk WD Black SN750 NVMe SSD dostępny jest w wersjach od 256 GB do 2 TB, w cenie od 79.99 do 499 USD (w zależności od modelu i wersji). Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów WD, w sklepach, a także w ofercie integratorów oraz sklepie WD Store. Idealny dla entuzjastów gier czy overclockingu dysk w wersji ze zintegrowanym radiatorem pojawi się w sprzedaży w ciągu 90 dni.


WD Black SN750 NVMe SSD

WD Black SN750 NVMe SSD

WD Black SN750 NVMe SSD

Źródło: Info Prasowe / WD
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Pytanie poza newsem

  Gruchnęła wiadomość że FrazPC zamykają. W związku z tym boję się o IN4. Slawoy-u mam pytanie. Czy planujecie reaktywować portal? Mam ogromny sentyment do testów z tego portalu. Teraz zostały głównie newsy. Proszę o wdrożenie jakiś działań mających na celu restrukturyzację :-)

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @szeryf_88

  Zobacz:  https://www.in4.pl/redakcja.html
  Z różnych przyczyn tylko Sławek i Paweł pomagają jak mogą Sebastianowi. Portal nie jest przez nikogo sponsorowany. Mało kto daje dziś do testów sample nowych produktów na darmowe wypożyczenie. IN4 utrzymuje się tylko z prywatnej kasy Sebastiana, ale można to zmienić. Zostań sponsorem portalu, albo przynajmniej wpłać te grosze na "mecenasa IN4" co Sławkowi ułatwi zrobienie jakiejś recenzji. \"\spoko\" \"\piwo\"

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Fraza zamykają? Rany, kawałek historii by zniknął... U nas problemem jest głównie czas, bo wciąż (przynajmniej u mnie), chęci są... Czekam na dosłanie większej ilości gadżetów, więc parę testów się pojawi, choć nie będą to karty, na co pewnie czekacie... Na razie Sebastian ma nieczasową już platformę testową i nie chce na niej robić porównań, bo procek będzie zapewne blokadą wyników, do tego musiał by też zmienić monitor na rozdzielczość 4K, by sprostać testom w trzech kategoriach FHD, 2k i 4K... Jak pisał Kotinek, wszystko to z własnej kasy, bo na razie sponsorów brak... Ale nie traćcie nadziei, bo ta umiera ostatnia :-D Na razie działamy bez zmian i dziękujemy nielicznym mecenasom za wsparcie, a reszcie za dobre słowo :3: Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.