2017-05-18 16:07
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

WD Red Pro NAS 10 TB

Obrazek WD Red Pro NAS 10 TB

Western Digital poinformował dziś o rozszerzeniu serii dysków WD Red® oraz WD Red Pro NAS o nowe modele o pojemności 10 TB. Są one zoptymalizowane pod kątem systemów NAS przeznaczonych dla użytkowników domowych oraz biznesowych. Firma Western Digital dostarczyła na rynek już ponad 15 mln dysków twardych wykorzystujących hel do najróżniejszych zastosowań (m.in. systemów NAS) i wciąż rozwija ofertę tych urządzeń, wprowadzając napędy o coraz wyższych pojemnościach i niezrównanej niezawodności. Produkty z serii WD Red dają klientom możliwość dopasowywania pojemności ich systemów NAS do aktualnych potrzeb w zakresie przechowywania danych.Obecne na rynku od 2012 roku dyski WD Red przeznaczone są do systemów NAS, które charakteryzują się specyficznymi wymaganiami wobec HDD. Odpowiadają one na wciąż rosnące zapotrzebowanie na budżetowe, niezawodne i kompatybilne produkty storage, które umożliwiają klientom redukowanie kosztów użytkowania sprzętu. Wykorzystując opracowaną przez Western Digital’s helową technologię HelioSeal, dyski WD Red 10TB oferują wyższą pojemność oraz wydajność, umożliwiając w ten sposób zaspokojenie wciąż rosnącego zapotrzebowania na przestrzeń dyskową w aktywnych 24/7 systemach NAS od 1 do 8 dysków.

Zastosowanie helu pozwoliło na zwiększenie o 25% pojemności dysku (w porównaniu z modelem WD Red 8TB).
Dyski z serii WD Red Pro 10TB mogą pracować w NAS-ach typu tower lub rack (do 16 zatok) i zapewniają tę samą najwyższą wydajność, niezawodność i pojemność w NAS-ach 16-zatokowych.

Nowe dyski twarde WD Red oraz WD Red Pro 10TB są już dostępne u wybranych amerykańskich sprzedawców i dystrybutorów. Model WD Red 10TB NAS objęty jest 3-letnią ograniczoną gwarancją i dostępny jest w sugerowanej cenie (MSRP): 494 USD. WD Red Pro 10TB objęty jest 5-letnią ograniczoną gwarancją, zaś jego cena (MSRP) to 533 USD.WD Red Pro NAS 10 GB

WD Red Pro NAS 10 GB

Źródło: Info Prasowe / WD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  10 GB to ja mialem za czasow celerona 533MHz :) czyżby zastój w sektorze dysków twardych?:silly:

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Zastój z pewnością

  Mój WD Green 3TB pomimo, iż mineło ponad 5 lat od zakupu dalej jest w tych samych pieniążkach.
  Ok pojemności poszły do góry, no ale cena proporcjonalnie...

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @slawko

  Po trzęsieniu ziemi w 2011 ceny skoczyły prawie x2  ci którzy kupili w połowie 2011  byli szczęśliwi :0
  [LINK]

  Ale obecnie w końcu cena za GB spadła do 0,023$
  Dla

  Hitachi HUS724030ALE641    Ultrastar 7K4000    3.5"    7200RPM    3TB  [table][tr][td][/td]
  [td][/td]
  [td][/td]
  [td][/td]
  [td][/td]
  [/tr]
  [/table]

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  W 2011 r. zakupiłem ze dwie sztuki HDD 2 TB Samsunga F4EG HD204UI, gdzie za jeden HDD było mniej niż 300 zł. Gdybym przewidział ten moment, że tak szybko i na długo wzrosną te ceny to bym jeszcze ze dwie kolejne sztuki kupił, a może i nawet kolejne cztery sztuki dla kopii zapasowej. Brałem tylko 2 TB tylko z jednego powodu, że mój komputer miał wtedy 5.5 r. i sam Bios i XP 32-bit nie obsłuży mi więcej niż 2,2 TB, aby móc go użyć do bootowania systemu dla tablicy partycji MBR i systemu plików NTFS. Miałem wtedy 40 GB partycji dla systemu, a reszta na magazyn na jednym 2 TB HDD, a na drugim cała partycja dla magazynu. Mimo, że ten HDD 2 TB miał tylko 5400 RPM to odczułem różnicę pomiędzy starszymi HDD 120 GB i 250 GB, które miały 7200 RPM. To był mój ostatni HDD na którym miałem system, aby po 2 latach już zakupić pierwszego SSD 120 GB, gdzie odczułem bardzo duży skok wydajności na samym systemie wraz z oprogramowaniem i różnymi danymi.

  Teraz mnie nie ciągnie do tak dużych HDD w granicach 6-10 TB, ale zadowoliłbym się mniejszymi czyli 2 TB, ale raczej tylko SSD, gdzie moim faworytem jest Samsung 850 EVO. Ale szkoda, że ceny wciąż są takie za duże.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.