2019-05-22 16:07
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Obrazek Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Dziś Microsoft udostępnił najnowszą wersję systemu Windows 10, którą posiadacze tego OS’a mogą pobrać w formie aktualizacji lub czystego obrazu ISO. Jeśli zdecydujecie się na wersję 1903, to raczej nie znajdziecie jej w automatycznym menadżerze aktualizacji (przynajmniej na razie). Chętni powinni skorzystać z pliku instalatora, który pobierzemy STĄD, naciskając funkcję Update Now. Producent wśród zmian podkreśla nowy sposób cieniowania zmiennoprzecinkowego w grach i aplikacjach Direct3D, który może znacznie poprawić wydajność i szczegóły w grach.U mnie instalacja aktualizacji przebiegła sprawnie i system w nowej odsłonie (z zachowaniem moich plików i ustawień), wstał bez problemów, choć w sieci pojawiły się pojedyncze przypadki BSOD, po restarcie komputera, ale wtedy zawsze możemy przywrócić "stary" system.

Na razie nie zauważyłem większych zmian w pracy na komputerze, jednak przyzwyczajenia wymaga (przynajmniej dla mnie), pasek wyszukiwarki na pasku zadań, który jakoś drażni oko i zmienił mi pozycję skrótów do używanych programów (pewnie to odruch Pawłowa)... Ciekawe, czy będzie go można opcjonalnie schować?

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

Windows 10 May 2019 Update 1903 do pobrania

gfhgfghfg

gfhgfghfg

gfhgfghfg

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  O, ciekawe kiedy u mnie windows update wynajdzie 1809, bo na razie cisza. Wiem, że są "metody siłowe", ale skoro system sam z siebie się nie pali do aktualizacji, to po co uszczęśliwiać go na siłę? ;)

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Do smykus. A ja jednak polecałbym instalację wersji 1809, gdyż tam uruchomili ochronę przed Spectre zwaną "retpoline". Poza tym dodali ciemny motyw dla Explorera. W nocy niezastąpiony :).

 3. Avatar nic wiadomość nic
  Pole wyszukiwania

  Autorze, a tego pola wyszukiwania nie da się już ukryć? W poprzednich wersjach wystarczyło wywołać menu kontekstowe paska zadań i z sekcji Wyszukaj zmienić na: "Ukryty" lub "Pokaż ikonę".

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  O, znalazł poprawkę do 1803 ;) KB4499183, maj 2019

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @gormar

  Poszukam jutro, bo teraz w robocie na lapku z Win 7 siedzę... Chyba, ze ktoś wcześniej zerknie i da znać...

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Win 8 miało być

 7. Avatar nic wiadomość Ostrzeżenie
  @gormar

  Jest tak jak piszesz: PPM > Wyszukaj > Ukryty | Pokaż ikonę wyszukiwania | (v) Pokaż pole wyszukiwania.

  PS. postawiłem toto wczoraj na lapku (sam mam Insidera b.18898) i myślałem że mam coś ze sterownikami albo uwalone ISO, że paski menu  jak w Win2000...a to tylko ten nowy jasny motyw...

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Ja miałem lepszą jazdę, gdyż pod wpływem powyższego artykułu postanowiłem uaktualnić jedne z moich słabszy laptopów (Celeron N3450 - Atom Goldmont - Apollo Lake). Najpierw instalator po półgodzinie poinformował mnie, że z powodu mojej konfiguracji sprzętowej nie ruszy aktualizacja. Pomyślałem, że może za słaby sprzęt, czy co? Na szczęście "problemem" okazała się karta SD, gdyż występuje błąd przy instalacji wersji 1903, który powoduje zmianę litery napędów wymiennych (SD/USB). Też mi blokujący problem ;).
  Jeszcze później, już po w zasadzie udanej aktualizacji jeden z często wykorzystywanych na tym lapku programów nie chciał się uruchomić. Tutaj akurat problem okazał się dodatkowy pakiet językowy Windowsa, który z pewnych powodów doinstalowałem poprzedniego dnia. Ale jestem niemal pewny, że w 1809 ten program po tym zabiegu działał. Na szczęście niemal przypadkiem udało mi się problem rozwiązać, gdyż obejrzałem materiał z YouTube na temat nowości w 1903 i wyszło, że od teraz do korzystania z TTS w j. angielskim nie potrzebuje już pełnego pakietu lokalizacyjnego do Windows. Więc odinstalowałem ten dodany dzień wcześniej i wszystko jak na razie działa cacy.

  Przy okazji jeżeli ktoś dostrzegł problem przycinaniem się menu kontekstowego tworzenia nowego katalogu/pliku w Eksploratorze Windows to ta aktualizacja, przynajmniej u mnie, rozwiązała tę sprawę.
  Jak na razie polecam aktualizację Windows 10 do wersji 1903 :).Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.