2019-09-05 11:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Yuneec przedstawia Mantis G - Dron 4K stabilizowany gimbalem

Obrazek Yuneec przedstawia Mantis G -  Dron 4K stabilizowany gimbalem

Jak nadać unikalny wyraz swojemu profilowi w mediach społecznościowych, wykorzystując niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka w jakości 4K albo po prostu zachować momenty, emocje i wspomnienia z niepowtarzalnej perspektywy? Można to osiągnąć w krótkim czasie z pomocą nowego drona Mantis G firmy Yuneec. Najnowszy model serii Mantis posiada stabilizowaną gimbalem kamerę, która zapewnia płynne i stabilne zdjęcia. Pozwala ona nagrywać filmy w jakości do 4K oraz robić zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli. Ten lekki dron sterowany jest w całkiem prosty i intuicyjny sposób z poziomu własnego smartfona i kontrolera, znajdującego się w zestawie. Poręczny copter reaguje również na komendy słowne. Zapewnia to aplikacja Yuneec Pilot rozszerzona o nowe polecenia głosowe.Stabilną komunikację i transmisję sygnału między dronem a sterowaniem zapewnia nie tylko antena o zmodyfikowanych kształtach i redundantne częstotliwości (2,4 i 5 GHz), ale również nowo zaimplementowana funkcja Smart Streaming.

Maksymalny czas lotu wynoszący 33 minuty na jednym akumulatorze z pewnością zapewni wystarczającą ilość czasu, aby odkrywać świat z nowej perspektywy. Gdy czas pracy akumulatora zbliża się do końca, można w całkiem prosty sposób wrócić dronem Mantis G do punktu startowego, korzystając z funkcji Return Home. Alternatywnie pilot może też w każdym momencie zlokalizować swój sprzęt. Funkcja o nazwie Find the drone wskazuje sygnał GPS drona na mapie i ułatwia jego odnalezienie po lądowaniu.

Oprogramowanie Mantis G opiera się na kodzie Open-Source-PX4-Code, który słynie ze swojej stabilności i niezawodności. Dodatkowo zintegrowane strefy No Fly Zone zapobiegają temu, aby copter mógł wlatywać na tereny chronione, wokół międzynarodowych portów lotniczych. Ponadto można ograniczyć zasięg działania drona za pomocą wirtualnego ogrodzenia. Dzięki czujnikom GPS i ultradźwiękowym IPS, urządzeniem Mantis G można latać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Podobnie jak wszystkie drony Yuneec również model Mantis G nie przesyła na obce serwery żadnych filmów, zdjęć ani danych telemetrycznych.

Cena drona Mantis G oraz jego dostępność w Polsce będzie podana w późniejszym czasie.
Yuneec przedstawia Mantis G -  Dron 4K stabilizowany gimbalem

Yuneec przedstawia Mantis G -  Dron 4K stabilizowany gimbalem

Yuneec przedstawia Mantis G -  Dron 4K stabilizowany gimbalem

Źródło: Info Prasowe / Aero MindKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.