2019-05-10 08:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ZOTAC CUP - pierwszy turniej charytatywny na targach Computex

Obrazek ZOTAC CUP - pierwszy turniej charytatywny na targach Computex

ZOTAC Technology, światowej klasy producent innowacyjnych podzespołów komputerowych, ma przyjemność ogłosić, że streamerzy i influencerzy z całego świata wezmą udział w charytatywnym turnieju ZOTAC CUP w League of Legends. Rozgrywki odbędą się podczas jednych z największych w Azji targów komputerowych – COMPUTEX. Finały tej rywalizacji będą pierwszym charytatywnym turniejem organizowanym w ramach serii ZOTAC CUP. Będzie to także pierwszy w historii esportowy turniej rozgrywany na targach COMPUTEX. Dzięki wsparciu partnerów z NVIDIA, HUYA, Intel, Logitech Gaming, ViewSonic, COUGAR i Battlefy zmagania zostaną przeprowadzone w dniach od 28 maja do 1 czerwca.Cała pula nagród turnieju, czyli 100 000$, oraz wszystkie pieniądze przekazane przez widzów podczas transmisji, zostaną podzielone pomiędzy kilka wytypowanych fundacji: Esports Foundation US, Gaming-Aid, Make-A-Wish Foundation, Mercy Malaysia i Oaktree Foundation.

Plan turnieju:
28-29 maja - Runda kwalifikacyjna
30 maja – 1 czerwca - Wielki Finał
– Rozpoczęcie zmagań finałowych 30 maja o 11:00
– Ceremonia zamknięcia – 1 czerwca o 14:30

Dzieciaki uczestniczące w naszym programie charytatywnym, który pomaga w radzeniu sobie z chorobą, coraz częściej proszą o realizację marzeń związanych z gamingiem. Wraz ze wzrostem popularności esportu cieszymy się, że filantropia rozwija się właśnie w ten nowy sposób, gdzie gracze chcą dawać tyle od siebie i są wdzięczni za możliwość pomocy osobom walczącym z ciężkimi chorobami. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników charytatywnego turnieju ZOTAC CUP – skomentował Michel Rudolphie, prezydent i CEO fundacji Make-A-Wish International.

W rundzie kwalifikacyjnej dziewięciu graczy, którzy dostaną się do turnieju dzięki eliminacjom online, zmierzy się przeciwko lokalnym influncerom. Wyłoniona zostanie najlepsza piątka. W finale czekają już na nich CooLifeGame (Hiszpania), Guan Zong (Chiny), Hao Kai (Chiny) Voyboy (USA) i Kaypea (Kanada). Turniej jest rozgrywany w systemie 1-na-1. Wszyscy uczestnicy zmierzą się ze sobą i będą walczyć o pieniądze dla konkretnej fundacji z puli 100 000 USD. O oprawę Wielkiego Finału zadbają Jake „Spawn” Tiberi, Matthew „Fish” Stewart i Rikki „Riku” Quiapon. Wszystkie mecze finału zostaną rozegrane na żywo, przed publicznością targów COMPUTEX, a także będą transmitowane na oficjalnym kanale ZOTAC CUP na Twitch.tv.

Strona wydarzenia.


ZOTAC CUP - pierwszy turniej charytatywny na targach Computex

Źródło: Info Prasowe / ZOTACKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.