2021-05-03 11:56
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ZOTAC GAMING GeForce RTX 3090 ArcticStorm

Obrazek ZOTAC GAMING GeForce RTX 3090 ArcticStorm

ZOTAC Technology Limited wprowadza na rynek nową kartę graficzną ZOTAC GAMING GeForce RTX 3090 ArcticStorm, stworzoną by wykorzystać pełen potencjał procesorów graficznych z serii GeForce RTX 30 napędzanych przez architekturę NVIDIA Ampere. Wyposażona fabrycznie w blok wodny z pełną pokrywą, ulepszone rdzenie RT i Tensor, nowe multiprocesory strumieniowe oraz superszybką pamięć, ArcticStorm oferuje najwydajniejsze chłodzenie dla najpotężniejszego procesora graficznego na świecie, zapewniając mu pełną moc.ArcticStorm posiada cechy charakterystyczne dla nagradzanych projektów z serii AMP Holo, które czerpią inspiracje z futuryzmu, minimalizmu i gamingu. Blok wodny ozdobiony jest laserowo wytrawionymi wzorami i teksturą, aby nadać powierzchni głębi i podkreślić piękno designu w sposób dyskretny i elegancki. Ścieżka przepływu chłodziwa została tak zaprojektowana, aby objąć kluczowe komponenty, a niklowana miedziana płytka chłodząca styka się bezpośrednio z procesorem graficznym. W samym środku ścieżki przepływu znajduje się rdzeń z mikro kanalikami o średnicy 0,3 mm, aby zmaksymalizować odprowadzanie ciepła. Blok wodny z anodyzowanego aluminium obejmuje swoją powierzchnią całą długość płyty i styka się, poprzez wysokiej jakości podkładki termiczne, z kluczowymi komponentami, tj. GPU, pamięcią i VRM, aby zwiększyć transfer ciepła.

Blok wodny ArcticStorm wykorzystuje podwójny slot PCI, mierząc przy tym tylko 25.9 mm wysokości. Dzięki wymiarom mniejszym od slotu PCI możliwe jest elastyczne wykorzystanie karty nawet w bardziej kompaktowych projektach.

Konstrukcja 16+4 fazy zasilania oznacza, że żadna faza nie jest przeciążona i nie wytwarza zbyt dużo ciepła. Większa dystrybucja mocy zapewnia większą stabilność. Układ sterujący POWERBOOST gwarantuje również bieżącą regulację prądu i natychmiastową reakcję na skoki napięcia aby zredukować szumy falujące, zminimalizować wahania mocy i zwiększyć tolerancję na temperaturę, zapewniając tym samym długotrwałą wydajność i dodatkową stabilność.

Indywidualnie adresowalne diody LED RGB i dostępne tryby podświetlania obsługiwane przez system SPECTRA 2.0 sprawiają, że ArcticStorm świeci jeszcze wyraźniej. Skorzystaj z narzędzia FireStorm Utility, aby dostosować jasność i tryby oświetlenia w niezależnych strefach, zsynchronizować je lub stworzyć podświetlenie dopasowane do zewnętrznej listwy LED RGB poprzez 3-pinowe gniazdo RGB.

ArcticStorm wykorzystuje standardowe i najczęściej używane mocowania, a porty wlotu i wylotu G 1/4 na górze pozwalają na wygodną instalację i szeroki wybór kompatybilnego sprzętu do chłodzenia cieczą. W zestawie znajdują się dwa króćce uszczelniające do rur o średnicy wewnętrznej 10mm.

Ceny nie podano.


ZOTAC GAMING ArcticStorm

ZOTAC GAMING ArcticStorm

ZOTAC GAMING ArcticStorm

ZOTAC GAMING ArcticStorm

ZOTAC GAMING ArcticStorm

ZOTAC GAMING ArcticStorm

Źródło: Info Prasowe / ZOTAC
  1. Avatar nic wiadomość nic
    taka reklama a zabrakło info o taktowaniu

    Mega chłodzenie  a taktowanie  tylko  +35MHz ?? żarty jakieś czy szukają  pasjonatów ?

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Tradycyjnie ceny nie podano aby nie straszyć, zresztą przy obecnych zawirowaniach kto z rozsądnie myślących wyłoży 15000 zł na grafikę.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.