2013-05-27 17:57
Autor: Antybird
12

Zaczarowany ołówek... tfu! pisadło!

Obrazek Zaczarowany ołówek... tfu! pisadło!

Jak wielu z Was pamięta bajkę zaczarowany ołówek? Kto by nie chciał go posiąść? (Chyba, że ze sztuką nie jest za pan brat ;) ). Naukowcy zamierzają nas coraz bardziej przybliżać do wizji przydatnych w życiu narzędzi a dziś proponują wcale nie magiczny a bardzo ciekawy i przydatny pisak.
Bare Conductive Ltd. stworzyła ostatnio farbę dość niezwykłą, bo (mówiąc trywialnie) potrafiącą przewodzić prąd.
Według badań, farba nie jest toksyczna, schnie w warunkach domowych tj. temperaturze pokojowej.
Do czego można wykorzystać taki wynalazek piśmienniczy?

Dzięki pomocy mazaka Bare Paint można odręcznie malować działające obwody elektroniczne.

Farba charakteryzuję się rezystancją powierzchniową 55 Ohmów na kwadrat przy warstwie o grubości 50 mikronów. Farba bazuje na wodzie i według zapewnień producenta z łatwością można ją zmyć.

Eksperyment, może się przerodzić w regularne zastosowanie podczas lekcji, zabaw i nauki. Elektronika dla najmłodszych - malowanie obwodów na kartce? Toż to magiczne pisadło jest!

Zakup - około 18funtów.

Magiczny ołówek... tfu! pisadło!

Magiczny ołówek... tfu! pisadło!

źródło: BareConductive



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.