2011-12-10 10:50
Autor: Łukasz Wieczorek (djluke)
16

AMD Zacate w natarciu – mini komputerki od Zotaca i Vertex3

Strona 4 - Podsumowanie

Podsumowanie


Przedstawiliśmy Wam dwa małe komputerki oparte o szturmującą rynek platformę AMD Zacate. Każdy z nich jest inny więc mamy nadzieję, iż każdy znalazł coś dla siebie. Jeden to typowy mini HTPC, który aż prosi się o zamocowanie pod lub nawet za TV, drugi aspiruje do roli komputera do wszystkiego. Oczywiście role te możemy w dowolnym momencie zamienić, gdyż obie jednostki zbudowane są na identycznych podzespołach.
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć wyniki z testów to można je sprawdzić w poprzedniej recenzji komputerka opartego na tych samych podzespołach co dwa prezentowane w niniejszej recenzji.

Zotac ZBOX Nano AD10 Plus
Komputer robi wrażenie. Jest mały, a potrafi wiele. Może być ozdobą każdego salonu, wzbudzać zainteresowanie i ciekawość znajomych, a może też być schowany w małym kącie w szafce RTV i zwyczajnie robić swoje. Dołączony do zestawu pilot umożliwia pełne sterowanie wszelkimi aplikacjami typu MediaCenter – można się ewentualnie przyczepić iż nie pozwala sterować kursorem myszy. Nano AD10 Plus dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1330 PLN, zaś wersja bez Plusa (pozbawiona HDD i pamięci) ma kosztować 1050 PLN. Wzorem testowanego wcześniej modelu AD02 przyznajemy mu zatem Rekomendację IN4.pl.
Dla
Zotac ZBOX Nano AD10 Plus


Zalety:
+ małe rozmiary
+ bogactwo złącz, w tym DisplayPort i USB 3.0
+ pilot wraz z dodatkowym czujnikiem podczerwieni

Wady:
- brak preinstalowanego jakiegokolwiek systemu operacyjnego
- brak cyfrowego wyjścia dźwięku
- cena mogłaby być niższa

Vertex3D MiniPC 100

To w zasadzie typowy przedstawiciel gatunku. Nie za duży, nie za mały – w sam raz. Ma wszystkie potrzebne porty oraz złącze miniPCIE, które daje ciekawe możliwości rozbudowy. Komputer zbudowany jest solidnie, ale nie można odmówić mu elegancji. Dodatkowo TUL wprowadził wersję z napędem optycznym typu slim montowanym na górze obudowy – wtedy do szczęścia nie braknie nam już absolutnie niczego. Sugerowana cena detaliczna wynosić ma 229 dolarów. Produkt jest ciekawy i chętnie przyznalibyśmy mu rekomendację, jednak poczekamy z tym do pokazania się finalnych wersji i do ustalenia ceny w złotówkach.

Zalety:
+ USB 3.0 i eSATA na przednim panelu
+ DVI oraz wejście liniowe dźwięku
+ złącze miniPCIE

Wady:
- brak cyfrowego wyjścia dźwięku
- brak dostępności w Polsce oraz polskiej ceny

Strona 4 z 4 <<<1234