2019-10-05 16:13
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Baseus Speed PPS BS-EU907 45W

Strona 2 - Testy i Podsumowanie

45 Watów mocy może być przydatne, jeśli posiadamy na przykład laptopy z zasilaniem USB typu-C. Pamiętać jednak należy, że moc ta jest maksymalnie dostępna przy ładowaniu tylko jednego urządzenia. Jeśli dodatkowo podłączymy drugi odbiornik, to łączna moc zostanie zredukowana do 30W. Baseus Speed PPS BS-EU907 wspiera chyba wszystkie ważniejsze systemy szybkiego ładowania, jak Samsung Adaptive Fast Charging, Huawei SuperCharge, Quick Charge (w wersjach 2.0, 3.0 i 4.0+), Power Delivery 3.0 czy Pump Express. Jedyny problem miałem z power bankiem firmy Green Cell, który w modelu PRIME wyposażony jest w technologię GC Ultra Charge. Zdarzało się, że ładowarka pokazywała mi dziwne rzeczy na wyświetlaczu, jak pobór 20 V napięcia i znikomą wartość amperażu. Ale wystarczało wyłączyć oba urządzenia, poczekać chwilę i najczęściej po ponownym połączeniu wszystko wracało do normy.
Dla niektórych wbudowany wyświetlacz wskazujący napięcie i wartość prądu ładowania, może być przerostem formy nad treścią, ale właśnie przez wskazane parametry szybko zorientowałem się, że coś z ładowaniem power banku jest nie tak.


Nad wyświetlaczem lekko oznaczonym krążkiem zarysowano strefę dotykowego przełącznika między funkcjami wskazania V i A. W zasadzie możemy z niego nie korzystać (by choćby nie brudzić frontowego lusterka), bo wartości zmieniają się samoczynnie co kilkanaście sekund. Mamy jednak możliwość natychmiastowej zmiany podglądu, jeśli tego potrzebujemy.

Nad bezpieczeństwem ładowania naszych urządzeń, czuwa oczywiście elektronika i nie mamy wpływu na jej pracę. Jednak mój telefon Samsung A50 ładował się trochę szybciej z Baseusem (1.30 vs 1.20 godziny od stanu 15% baterii). Niby +/- 10 minut różnicy, ale czasami może to mieć znaczenie.




Ładowarkę Baseus Speed PPS BS-EU907 eksploatowałem dość intensywnie, uzupełniając energię moich elektronicznych gadżetów. Jako motocyklowy podróżnik mam ich całkiem sporo, a po sezonie w okresie jesienno-zimowym, staram się je dość regularnie doładowywać, bo zbytnie wyładowanie baterii przy kilkumiesięcznej bezczynności, raczej nie służy naszemu power bankowi, kamerce, głośnikowi itp.





I jeszcze wyłapany błąd z power bankiem Green Cell...



Po zakończeniu ładowania, BS-EU907 wyłącza się w zasadzie samodzielnie, ale jeśli chcemy osobiście "panować" nad czasem ładowania, Baseus wbudował w urządzenie prosty, ale funkcjonalny wyłącznik czasowy. Uruchamiamy go trzy sekundowym przytrzymaniem dotykowego pola (po włączeniu ładowarki do zasilania) i po chwili na wyświetlaczu dostrzeżemy migający napis H1, który oznacza ustawienie wyłączenia ładowania za jedną godzinę. Kolejne naciśnięcia przedłużają ten czas o kolejną godzinę, aż do sześciu godzin maksymalnie. Kiedy napis przestanie migać, ładowarka zapamiętuje wybraną wartość i automatycznie zaczyna odliczać upływający czas.



Do zalet ładowarki Baseus Speed PPS BS-EU907 na pewno możemy zaliczyć możliwość podłączenia urządzeń z interfejsem USB i USB typu-C, dużą moc wyjściową, niezły amperaż i zgodność z większością najpopularniejszych systemów szybkiego ładowania. Niebanalny jest też elegancki wygląd urządzenia, a świecący czerwienią, frontowy wyświetlacz, może wzbudzić ciekawość, a może i zazdrość naszych kolegów w pracy.




Co do minusów, to w zasadzie prócz sporej masy ładowarki, nie mam jej nic do zarzucenia. No może jeszcze dla niektórych może być wadą wykończenie całości kadłubka na wysoki połysk, ze szczególnym uwzględnieniem "lustrzanego" frontu, który wręcz z radością eksponuje wszystkim nasze odciski palców. Po prostu Baseus BS-EU907 ma się świetnie prezentować na biurku, a w podróży warto go zawinąć w jakąś miękką materię, by uchronić szlachetny blask obudowy przed kontaktem z innymi, twardymi obiektami w walizce czy saszetce. No może dorzuciłbym jeszcze brak zestawowego kabelka.

No dobrze, a ile przyjdzie nam zapłacić za ten przydatny gadżet? Ceny znalezione w sieci (od Allegro przez sklepy Internetowe), wahają się około sumy 100 PLN. To nie mało, ale zależy jak na to spojrzymy. Kiedy szukamy nowej ładowarki dla naszego telefonu, można oczywiście kupić już zamiennik za około 10 PLN, ale czy warto nasz drogocenny smartfon powierzać najtańszej chińszczyźnie? Oryginalna ładowarka Samsunga z końcówką micro USB kosztuje około 30 PLN, a jej 15 Watowy odpowiednik typu C to już około 45-50 PLN (ceny Allegro... W sklepach może być drożej). W postaci modelu Baseus BS-EU907 mamy w zasadzie dwa w jednym, a dodatkowo otrzymujemy sporą moc, przydatny cyfrowy wyświetlacz i funkcję ustawianego do sześciu godzin timera. Czy warto, zdecydujcie sami. Ja uważam, że warto wydać więcej za coś dobrze wykonanego i wozić z sobą jedną konkretną i szybką ładowarkę, niż cały ich zestaw (nie w każdym modelu jest możliwość wymiany okablowania).






Podziękowania dla firmy Baseus za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 2 z 2 <<<12