CORSAIR CARBIDE SPEC-04
Strona 1 - Wygląd 1
Trendy w obudowach komputerowych zmieniają się dość powoli. Ostatnio obok stali, , tworzyw sztucznych i aluminium, pojawia się coraz częściej szkło hartowane. Jednak takie konstrukcje są dość kosztowne, więc niektórzy z nas będą szukali czegoś firmowego z nutką nowoczesności, ale za zauważalnie niższe pieniążki. Jedna z takich propozycji może być model doskonale znanego producenta modułów pamięci i uznanych zasilaczy CORSAIR. Do moich rąk trafił model CARBIDE SPEC-04 w wersji "Yellow/Black", czyli z dodatkami w kolorze żółtym. Nie jest to może mój ulubiony kolor i wolałbym obejrzeć jedną z dwóch innych wersji (czerwonej - Red/Black i całkowicie czarnej - Black/Black). No ale przyjrzyjmy się tej bardziej jaskrawej wersji.
SPEC-04 to konstrukcja o klasycznej budowie wnętrza, co już możemy zobaczyć na schemacie umieszczonym na opakowaniu.
Najbardziej charakterystycznym akcentem tego produktu jest z pewnością lekko futurystyczny front o geometrycznych kształtów wyeksponowanych w stronę użytkownika. Trzy z nich wykonano z przewiewnych, metalowych siatek Mesh. Wprawne oko szybko zorientuje się, że nie jest to produkt dla osób wciąż używających optycznych napędów dla płyt CD/DVD. Tutaj po prostu nie ma gdzie ich wstawić. Mocno przetłoczone boczne pokrywy usztywniają konstrukcję, a lewa strona otrzymała pleksiglasową szybę zabezpieczoną w transporcie folią.
Panel 0/I umieszczono na prawym boku obudowy. Trochę skromnie wygląda ilość portów USB (po jednym 2.0 i 3.0), więc jeśli myślimy o podłączaniu większej ilości peryferiów, dobrze będzie zaopatrzyć się w jakiś opcjonalny HUB.
Za frontowym panelem producent dał nam pojedynczy, wentylator 120mm z białym podświetleniem (lekko wpada w niebieskawą poświatę). To niestety jedyny wentylator, jaki dostaniemy w zestawie. O resztę będziemy musieli zadbać już sami. Oczywiście nie będzie problemu, jeśli zdecydujemy się na zintegrowane, wodne systemy chłodnic, do których CARBIDE SPEC-04 jest przystosowany. Tam wentylatory są zazwyczaj na wyposażeniu.
Tył obudowy również jest w klasycznym układzie, czyli z zasilaczem na dole. Ponieważ widocznie z góry zakładano używanie zintegrowanych, wewnętrznych systemów wodnego chłodzenia, nie dodano wyjść dla węży WC. Do montażu kart rozszerzeń musimy zastosować wkrętak.