2016-12-02 17:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Case Logic LoDo - Torba dla laptopa

Strona 1 - Wygląd 1

Coraz częściej zabieramy swoją pracę w podróże razem z nami. Przewożenie laptopa wraz z akcesoriami i bagażem osobistym nie jest zbyt wygodne. Zazwyczaj korzystamy z typowej torby-teczki dla komputerów mobilnych, czasami są to dedykowane im plecaki, w które można już spakować trochę więcej rzeczy. No ale plecak nie pasuje zbytnio do eleganckiego płaszcza i wyjściowych spodni, więc dla takich "reprezentacyjnych" zastosowań powstała klasa eleganckich toreb Laptop Attaché. Spory wybór takich produktów ma w swojej ofercie firma Case Logic, a ja wybrałem do testów jeden z modeli o wdzięcznej nazwie LoDo, skierowanego do obsługi laptopów o maksymalnej przekątnej 15.6-cala.
Nie przypadkiem wybrałem ten model (kolor Gray - szary), bo łączy on w sobie zarówno elegancję, jak i świetnie komponuje się z codziennym, bardziej luźnym ubiorem. Czy będzie to garnitur (tutaj pasowałaby wersja w kolorze granatowym), czy też zwykłe dżinsy i koszulkę z krótkim rękawkiem, LoDo stanie się stylowym dodatkiem do dzisiejszej mody.

Zanim zacznę opis wyglądu i możliwości tego "sprzętu", to wpierw podam trochę danych o nim:
- Wymiary - 44 x 21 x 28 cm
- pasuje do urządzeń o wymiarach - 35.9 x 3 x 24.7 cm
- waga - 0.83 kg
- pojemność - 19 litrów
- Materiał - Cotton Canvas
- Gwarancja - 25 lat
- przekątna laptopów - 15-16"
- Kolor - Gray (szary)

Gwarancja 25 lat??? Tak podaje producent na swojej oficjalnej stronie Case Logic, więc torba musi być naprawdę solidna. OK, zobaczmy zatem jak wygląda, zaraz po rozpakowaniu z foliowego woreczka. Niemal całość wykonano z wytrzymałego Cottonu, a więc z bawełny z domieszką syntetycznych dodatków. Z podobnego materiału robi sie letnią odzież turystyczną dla motocyklistów, która ma sporą wytrzymałość na ścieranie w przypadku zaliczenia "szlifu".
Klapy bocznych kieszeni mają bardziej ozdobną fakturę i różnią się od reszty "kadłuba" torby. Skórkowe dodatki, z których zrobiono część uchwytów oraz ich wzmocnienia, zabezpieczono do transportu papierem.
Co ważne, wszystkie szwy łączące poszczególne elementy torby LoDo, są wszywane bardzo głęboko podwójnym ściegiem, co gwarantuje nam sporą wytrzymałość i brak ich rozchodzenia się, nawet przy dość mocnym przeładowaniu torby.Jak pewnie zauważyliście, zarówno uchwyty (tak zwane uszy), jak i elementy wzmacniające ich mocowanie, wykonane są z niezwykle wytrzymałych, plecionych pasów. Z takiego samego materiału wykonano też pas naramienny, zakończony solidnymi, metalowymi zapinkami. Zarówno zielonkawy kolor, jak i solidna struktura pasów od razu przywodzi na myśl sprzęt wojskowy, bo z identycznego materiału robi się zarówno pasy polowe, jak i elementy nośne np. masek przeciwgazowych.

Dwie pojemne kieszenie umieszczone na "froncie" torby otrzymały klapy zabezpieczające je przed warunkami atmosferycznymi. Lepiej w podróży nie wkładać tam portfela lub innych drogocennych przedmiotów, bo wyposażono je jedynie w magnetyczne zapięcia.

Środek kieszeni wyłożono jaśniejszym, sztucznym materiałem, który ma ograniczać możliwość przeniknięcia wody do środka, w razie intensywnych opadów deszczu.

Projektanci Case Logic najwyraźniej starali się wykorzystać użytkowo niemal każdy skrawek zewnętrznego "kadłubka" torby, dlatego na boczkach doszyto dwie kieszonki z gumowymi ściągaczami. Świetnie nadają się np. do przenoszenia butelek PET z napojami albo termosu. Napoje przecież warto przenosić z dala od naszej elektroniki.

Strona 1 z 3 123>>>