Epox 4PDA5+ (i865PE)
Strona 5 - Podsumowanie
Podsumowanie
Epox przygotował bardzo ciekawą płytę główną. Jego układ i865PE jest niemal tak dobry jak i875P niemniej jednak widać pewne, mniej agresywne podejście do tematu wydajności, prawdopodobnie spowodowane chęcią zwiększenia stabilności i kompatybilności z większą ilością pamięci DDR SDRAM dostępnych na rynku. W praktyce, różnice w wydajności nie będą odczuwalne.
Dbałość o wyposażenie widoczna jest na każdym kroku. Takie szczególiki jak śrubokręt, radiatorki, blaszka epoxa do przyklejenia na obudowę to detale ale takie, które cieszą entuzjastów. Niekonwencjonalne podejście poprzez zamianę ICH5 na ICH4 i dołożenie dużo bardziej atrakcyjnego kontrolera SATA wyszło temu modelowi tylko na zdrowie. Gigabitowy Ethernet też jest plusem tej płyty. Na uwagę zasługuje też zastosowanie nowego układu dźwiękowego Realtek ALC850 oferującego dźwięk w standardzie 7.1 ale trzeba mieć odpowiedni zestaw głośników aby móc to wykorzystać.
No i tradycyjnie już, Epox to producent dla overclockerów, więc i w najnowszym jego dziecku nie mogło zabraknąć odpowiednich narzędzi.
Testowany model mnie nie zawiódł, a mile zaskoczył różnymi, nietypowymi dodatkami, a podczas testowania zbierał sukcesywnie punkciki w każdej z kategorii, których uzbierał aż, 91, co zaowocowało przyznaniem znaku jakości - naszego najwyższego wyróżnienia.
Sugerowana cena detaliczna na dzień 19.04.2004 - 619 zł
Zalety:
- 4 porty SATA RAID 0/1/10/5
- 8-mio kanałowy dźwięk
- świetna wydajność
- Gigabit Ethernet
- bardzo dobre narzędzia overclockerskie
- bezproblemowa praca
- brak FireWire
- WYPOSAŻENIE - 17/20
- STABILNOŚĆ - 20/20
- WYDAJNOŚĆ - 19/20
- PODKRĘCANIE - 20/20
- OPŁACALNOŚĆ - 10/15
- WRAŻENIA - 5/5
- RAZEM - 91/100
![]() | Dla płyty głównej Epox 4PDA5+ za wynik 91/100 |
Płytę główną do testów dostarczył dystrybutor, firma Pronox: http://www.pronox.pl