2010-07-29 23:48
Autor: Mirosław Langer (lami)
13

Foxconn - Inferno Katana GTI i Cinema II Deluxe

Strona 2 - Inferno Katana GTI

Tradycyjnie na początku niezbędną czynnością jest prezentacja obydwu płyt głównych. Na pierwszy ogień idzie INFERNO KATANA GTI. Dla produktów Foxconna dopisek GTI oznacza minimalnie uboższą wersję standardowego modelu płyty – nie inaczej jest w przypadku Inferno Katana GTI. Uboższa wersja płyty Inferno Katana względem standardowego modelu pozbawiona została m.in portów eSATA oraz FireWire, a sekcja zasilania procesora została zredukowana z 12-stopniowej do 8-stopniowej. Płyta dedykowana jest dla nowych procesorów Intel serii Core i7, Core i5, Core i3 a jej konstrukcję oparto na jednoukładowym chipsecie Intel P55.
Płytę zapakowano w kolorowe pudełko, którego graficznym motywem przewodnim jest tytułowa katana, japoński miecz jednosieczny. Opakowanie płyty zawiera informacje o jej najważniejszych cechach – w tym o wsparciu dla CrossFireX i SLI oraz o wykorzystaniu technologii Quantum Power w sekcji zasilania.





Sama zawartość opakowania nie zaskakuje bogactwem, oprócz samej płyty w pudełku znajdziemy instrukcje montażu i obsługi, płytę ze sterownikami i oprogramowaniem, cztery kable SATA, taśmę ATA, mostek służący do łączenia kart w trybie SLI oraz zaślepkę panelu tylnego.



Inferno Katana zarówno opakowanie jak i sama płyta przykuwa wzrok kolorystyką, dominuje czerń z czerwonym dodatkami i trzeba przyznać, że takie połączenie może się podobać robiąc wrażenia. Ocena wrażeń artystycznych wypada celująco. Przy okazji opisu uroków płyty nie sposób wspomnieć o system chłodzenia. Duży radiator na części sekcji odpowiedzialnej za zasilanie oraz niewielki płaski radiator na chipsecie, który połączony jest ciepłowodem z większym, umieszczonym pośrodku płyty.






Zajrzyjmy do wnętrza i zobaczmy co kryje się pod maską oraz jakie wyposażenie dodatkowe zafundowała użytkownikom firma Foxconn.
Za dźwięku na płycie odpowiada 7+1 – kanałowy układ Realtek ALC885, a w tylnym panelu mamy do dyspozycji sześć gniazda mini-jack i dwa SPDIF – optyczne i elektryczne. Cztery gniazda do modułów RAM DDR3 obsługują moduły do 1333 MHz, lecz w trybie OC można też używać modułów 1600 i 1800 MHz. Na stanie mamy jeszcze jedno PCI-Express x1, PCI i PCI-Express x16, a płyta obsługuje zarówno karty w systemie CrossFire jak i SLI.
Na laminacie umieszczono wyświetlacz stanów POST BIOS-u oraz przyciski do startu i resetowania systemu. BIOS płyty Inferno Katana GTI posiada bogatą ilość dostępnych opcji, których zakres jest szeroki i wystarczający nawet w przypadku ekstremalnych prób OC. Najważniejsze funkcje ustawień :
· CPU Core Voltage od -400 do +1260mV,
· CPU VTT (UnCore) Voltage 0,95~1,,50V,
· CPU VCore PWM Drop Enable / Disable,
· CPU Fuzzy Equalizer Control Enable / Disable,
· 1.8V PLL VOLTAGE SETTING 1,70~2,50V,
· P55 PCH Core Voltage 0,95~1,50V,
· DRAM VOLTAGE SETTING 1,40~2,71V,
· CPU BCLOCK (FSB) 66~255MHz,
· DIMM3,4 VREF C-AD DR 0,69~1,25V,
· CPU CORE MULTIPLIER 9x do def.,
· MEMORY BUS FREQUENCY MODE AUTO / 800MHz / 1067MHz / 1333MHz / 1600MHz,
· PCI-E BUS CLOCK 100~120MHz.

Strona 2 z 7 <<<1234567>>>