2016-09-21 20:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis RX69 - ’Niby Mechanik...’

Strona 1 - Wygląd

W tytule mamy podane, "Niby Mechanik..." O co chodzi? Otóż marka Genesis postanowiła uszczęśliwić mniej zamożnych graczy namiastką "mechanicznej" kultury i precyzji pracy i zabawy. Na dobrego "mechanika" trzeba wdać około 400 PLN, natomiast hybryda modelu RX69 ma połączyć tanią konstrukcję membranową z bardziej trwałym przełącznikiem pracującym w masywnej prowadnicy. Choć brak tu skomplikowanych metalowych styków przekazujących sygnał, to i tak producent obiecuje nam 10 milionów cykli pracy.
Opakowanie RX69 zachowane w standardowej dla produktów Genesisa kolorystyce i stylizacji. Znajdziemy na nim większość specyfikacji produktu znajdującego się w środku.Już widzimy, że mamy do czynienia z klawiaturą dla graczy wyposażoną w podświetlane klawisze, tak przydatne w nocnych rozgrywkach. Dostajemy 104 standardowe klucze plus 12 odpowiedzialnych za zarządzanie multimediami.

Wyposażenie dodatkowe nie jest porywające, bo ogranicza się tylko do skróconej karty informacyjnej. Nie dostaniemy płyty CD ze sterownikami i aplikacją sterującą, bo... Klawiatura tego nie potrzebuje. Do prawidłowego działania wystarczają jej standardowe, systemowe sterowniki a wszelkie zmiany funkcji pracy tego urządzenia, dokonamy za pomocą skrótów klawiszowych (funkcja klucza FN).


Na pierwszy rzut oka stylistyka RX69 nie porywa, a nawet może wydać się dość dziwna. Bryła podstawy - kadłubka jest nieco spora, a klawisze dziwnie wystają nad jej powierzchnię. Ale to zamierzony efekt, bo ta obudowa łączy w sobie modne ostatnio, metalowe podstawy z tradycyjnym rozwiązaniem kasetowym. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy wygodne, wyższe podparcie dla nadgarstków, co nie zmienia faktu, że pod nimi nadal mamy solidną, chłodną, aluminiową płytę, na której spoczęły hybrydowe mechanizmy klawiszy.
Co podkreśla producent, w podstawie klawiszy zaprojektowano specjalne kanały do odprowadzania cieczy, która wylałaby się na klawiaturę podczas przypadkowego zalania. Patrząc na wysokie zawieszenie kluczy, faktycznie ma to sens.
Takie smaczki, jak imbusowe końcówki wkrętów, czy metalowa siatka Mesh, mogą nadawać pewnego "smaczku" tej konstrukcji.RX69 zastosowano funkcję anti-ghosting dla większości klawiszy. Zapobiega to blokowaniu się klawiszy przy jednoczesnym wciskaniu wielu, co jest niezwykle istotne w wielu grach. Dodatkowo klawiatura posiada możliwość blokowania klawisza Windows.
Nakładki na klawisze zostały wykonane w technologii Double Injection. Polega to na tym, że nadruki wszczepia się technologią double-shot injection molding. Cokolwiek to znaczy, metoda ta gwarantuje brak ścierania się napisów podczas użytkowania.

Strona 1 z 2 12>>>