2009-12-07 15:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Genius Ergo 525X Laser

Strona 3 - Podsumowanie

Według tego, co podaje producent na opakowaniu, Genius Ergo 525X Laser jest również przyrządem, który ma sprawdzić się w naszych rękach, jako niebezpieczna broń i precyzyjne narzędzie kierowania naszą postacią w grach. Wszystko to dzięki Precision Laser Engine. Jak pokazał pomiar aplikacją Mouse Rate, próbkowanie sensora jest raczej na poziomie sprzętu biurowego, bo jak na mysz laserową, średni wynik 124 CR, to wartość równa dla gryzoni z optycznymi systemami śledzenia ruchu.


Również program A4Tech USB Mouse Quality Mouse Test, który śledzi sygnał wysyłany przez optykę testowanej myszy, wykazuje skłonność do zakłóceń. Krzywa sinusoida wykresu, jest dość postrzępiona i miejscami traci „gładkość” grzbietów na rzecz pojedynczych „strzałów” aktywności (wydłużone linie), bądź chwilowego osłabienia sygnału (czarne przerwy). Ogólny wynik Quality uzyskał 87 punktów, więc źle nie jest, ale do precyzyjnych „Headshotów”, to raczej za mało. Przy przełączeniu myszy na czułość 1600 DPI jest już nieco lepiej z jakością sygnału, ale ja osobiście preferowałbym model Ergo 525X do prac biurowych i buszowania w zasobach Internetu.



Pomiar dla 800 DPI:


Pomiar dla 1600 DPI:


Genius Ergo 525X Laser z pewnością nie jest narzędziem dla graczy, ale to nie oznacza, że nie można z nim się bawić. Może nie będzie to walka w Counter Strike ze strącaniem głów HeadShotami, ale dla małych dłoni dziecka, damskich paluszków w walkach o losy rodziny w Simsach czy okazyjnych potyczkach w sieci podczas nudy w pracy, mysz ta sprawdzi się na pewno. Przy biurowej lub domowej pracy z dużymi arkuszami Excela czy plikami PDF, na pewno pomocna okaże sie funkcja Flying Scroll. Co prawda systemy operacyjne mają już podobną usługę w swoich zasobach, ale w Geniusie jest to szybsze i nie wymaga wyłączenia jego działania przez ponowne klikniecie.
Produkt ten może stać się prezentem pod choinkę, dla osoby nielubiącej chronicznie bezprzewodowej wolności i baterii z nią związanych. Przy cenie sugerowanej 49 PLN nie będzie to obciążający wydatek, a jakość Geniusa na pewno będzie wyższa, niż podobnie kosztujące myszki bezprzewodowe tanich, masowych producentów. Z notebookiem o podobnej kolorystyce może stworzyć całkiem optycznie przyjemny komplet.


Męskie palce mogą mieć nieco problemów z obsługą przycisków "przewracania" stron usytuowanych tuż koło kółka scrolla, ale dość szybko da się do tego przyzwyczaić. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że pozwala bez problemu przeprogramować gryzonia dla osoby leworęcznej, co nie zawsze jest możliwe w innych układach. Producenci często stosują swoje pomysły tego typu rozwiązań, jak choćby moja mysz icon7 (przyciski ustawione pionowo, sterowane kciukiem - tylko dla praworęcznych), czy laptopowy Natec (przyciski poziomo - tez dla praworęcznych).


ZALETY:
- dobra jakość materiałów
- dość cicha praca mikrostyków i scrolla
- prosta i pomocna funkcja Flying Scroll
- niska cena
- długi kabel (160 cm)

WADY:
- brak gumowanych, bocznych chwytów
- powierzchnia na wysoki połysk wywołuje pocenie dłoni przy dłuższej pracy

Podziękowania dla firmy Genius, za udostępnienie sprzętu do testów.



Sponsorami platformy testowej są firmy:

Oraz ...

Strona 3 z 3 <<<123