2010-01-22 10:19
Autor: Mirosław Langer (lami)
38

Gigabyte LGA1156 GA-P55 – UD6 i UD4

Strona 3 - GA-P55-UD6 LGA1156

Zobaczmy zatem jak wygląda flagowa jednostka floty P55 pod dowództwem LGA1156. Opakowanie swoim wyglądem przypomina kolorowy album reklamowy, ogromny kontrast w stosunku do niektórych producentów, jakże inny i odmienny styl. Samo opakowanie przemawia i zachęca nas swoją kolorystyką, sięgając po nie doznajemy dziecięcej fascynacji przed nieznanym, zniecierpliwieni otwieramy pudełko i z wypiekami na twarzy rozpoczynamy przygodę z Gigabyte GA-P55-UD6.







Robi wrażenie każdy centymetr tego opakowania woła „klient nasz pan”, pracownicy Gigabyte to zagadnienie musieli gruntownie przerabiać podczas szkoleń i mitingów. Zobaczmy jak wygląda sama płyta główna.






Ukłon w stronę firmy Gigabyte, która pokazuje że można stworzyć produkt zarówno piękny jak i technologicznie zaawansowany. Moje odczucia są jak najbardziej subiektywne i emocjonalne lecz jak nie przyznać racji, tym którzy twierdzą, że pierwsze wrażenia decyduje o powodzeniu sprzedaży. Po rozpakowaniu jako pierwsze przykuwają uwagę duże błękitne radiatory. Kolejny element będący nowością to sześć slotów pamięci RAM DDR3.



Dodatki i akcesoria mogą zaspokoić wybredne gusta lecz nie szokują bogactwem prezentując ponad przeciętny standard. Natomiast sam panel we-wy jest bogato zaopatrzony we wszystkie zdobycze najnowszych technologii.



Wszystkie te dodatki, programy, funkcje i opcje pozwalające na wszelkiego rodzaju szaleństwa pozwalają w bardzo dowolny i plastyczny sposób kształtować ustawienia sprzętu i podzespołów w zależności od własnych potrzeb. To sprawia, że płyta posiada spory potencjał a praca na tym sprzęcie jest prawdziwą przyjemnością. Zobaczmy, zatem jak program CPU-Z widzi naszą płytę.



Jak widać na wyżej ukazanym obrazku płyta w spoczynku pracuje sobie niczym silnik samochodu na jałowych obrotach, co zapewnia oszczędności w naszych wydatkach na energię elektryczną. Ta funkcja staje się już standardem we wszystkich najnowszych konstrukcjach płyt głównych czołowych producentów.
Prawdziwy smaczek daje możliwość podniesienia taktowania procesora do wartości 3984 MHz 166x24, co daje mam 1000MHz dodatkowej mocy.



Pomimo wysiłków z mojej strony i wielu prób, nie udało się podnieść taktowania procesora powyżej 4GHz tak, by system pracował stabilnie bez zakłóceń.

Strona 3 z 8 <<<12345678>>>