2003-11-15 13:43
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0
HiS Radeon 9800 XT vs Leadtek GeForceFX 5950 Ultra
Strona 2 - Wyposażenie
Wyposażenie - HiS Radeon 9800 XT
- PowerDVD Player XP 4.0
- PowerDirector 2.1SE
- Gry: Balistics, Duke Nukem Manhattan Project, oraz pakiet 6 gier w wersji okrojonej
- kabel S-Video->S-Video, kable chinch->chinch, przejściówka DVI->D-Sub, rozgałęziacz do zasilania karty, przejściówka S-Video->Chinch
Na Radeonie 9800 XT możemy zauważyć zmiany. Pojawił się miedziany radiator dość sporych rozmiarów, także po drugiej stronie karty. Obejmuje on nie tylko rdzeń, ale i pamięci karty. Na radiatorze osadzony został bardzo duży wentylator. Jest on niestety sporo głośniejszy od tego, montowanego na Radeonie 9800 Pro.
Niestety w pudełku ani śladu HalfLife'a 2. Nie ma też "talonu" na tą grę, który znaleźć można w kartach sprzedawanych przez ATI.
O jakości obrazu 2D pisaliśmy już wiele razy. Od modelu 9700Pro, który debiutował już półtora roku temu nic w tym temacie się nie zmieniło, co oczywiście nie znaczy że jest źle, wręcz przeciwnie, jest bardzo dobrze. Szkoda tylko, że standardem nie jest VIVO dla topowych kart z układami ATI, tak jak ma to miejsce w przypadku kart z układami NVIDII.
Wyposażenie - Leadtek WinFast A380 Ultra TDH
- Winfast DVD Player
- gry Gun Metal i Big Mutha Trucker
- programy Video Studio 6 i Cool 3D.
- Instrukcja obsługi
- rozgałęziacz do zasilania, kabel z wyjściem i wejście Video, przejściówka DVI->DSub oraz kable S-Video i Chinch.
Leadtek zmienił system chłodzenia. Na karcie znajduje się spora ilość miedzi w postaci radiatora. Na niego nałożony jest duży wentylator, który w czasie pracy w środowisku 2D pracuje dość cicho, a dopiero po przejściu w 3D daje o sobie znać. Druga strona karty chłodzona jest aluminiowym radiatorem. Nowa konstrukcja jest z pewnością lepsza od poprzedniej, metalowej puszki. Zmienił się też design pudełka. Teraz z pewnością prezentuje się lepiej.
Jakość grafiki, wyjścia i wejścia video nie zmieniła się w tej karcie i pozostaje na wysokim poziomie.
Sprzęt testowy
Procesor: Intel Pentium 4 2.4C@3.0GHz
Pamięc: 2x512MB DDR PC3700
Płyta: Asus P4P800
Dysk: Barracuda 7200.7 120GB
System: Windows XP SP1, DX 9.0b, ForceWare 52.16, Omega 2.4.96c (Catalyst 3.9)