2023-02-05 19:19
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Montis - Nowa marka na rynku akcesoriów...

Strona 2 - Oferta - Ładowarka USB-c

Drugim z nadesłanych akcesoriów marki Montis, jest ładowarka sieciowa MT046. Model ten jest podstawowym w ofercie urządzeń ładujących, a jego amperaż wynosi 2.1A. Na stronie "producenta" mamy jeszcze wersje o mocy 30 i 38W (ta mocniejsza wersja otrzymała technologię Qualcomm Quick Charge 3.0), ale mi trafił się zestaw z kablem USB-c, który można nabyć również osobno, więc to takie dwa w jednym do testów.W zestawie z ładowarką otrzymamy elegancki, dwumetrowy kabel zasilający w standardzie USB 2.0/USB-c w nylonowo-tekstylnym oplocie, którego końcówki otrzymały wykończenia w srebrno-metalicznym wykończeniu.


Kadłubek ładowarki wykonano z wysokiej jakości plastiku w błyszczącym, "fortepianowym" połysku głębokiej czerni. Wygląda to naprawdę fajnie, a nawet nieco ekskluzywnie, ale jak to przy tego rodzaju "czarnych luster", bywa dojrzymy na nich każdą kolejną ryskę, którą będziemy zdobywali podczas intensywnego użytkowania i transportowania.
Co ważne, ładowarka ta jest dedykowana podróżującym po świecie użytkownikom (Travel Charger), bo dostosowano ją do pracy zarówno przy naszym europejskim standardzie napięć sieciowych 230V, jak i amerykańskim systemie 110V.


Co tu dużo pisać, używana niemal codziennie ładowarka MT046, działa u mnie poprawnie, prezentuje się ładnie, a długi kabel pozwala na wygodne użytkowanie smartfonu podpiętego do ładowania. Mój obecny telefon (Motorola G72), w zestawie posiada ładowarkę o mocy 33W, ale ja, kiedy mi się zbytnio nie śpieszy, używam "wolniejszych" ładowarek. Ponoć tak "zdrowiej" dla baterii naszych telefonów.


Jeśli nie potrzebujecie jakiejś prawdziwej, mobilnej elektrowni, wasza ładowarka padła lub gdzieś się zapodziała albo po prostu potrzebujecie kolejnego takiego urządzenia w domu, to warto zwrócić uwagę na model Montis MT046, zwłaszcza że jego cena wynosi zaledwie 40 PLN. Jego jedyną wadą, jest w zasadzie tylko łatwo rysująca się, czarna, fortepianowo połyskliwa obudowa, no i brak portu zgodnego z nadchodzącą normą USB-c.

Strona 2 z 3 <<<123>>>