2017-01-19 19:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

NZXT H440 - Obudowa nieco inaczej...

Strona 3 - Podsumowanie

NZXT H440 jest sporą obudową, jak na standardy Mid Tower. Wysokie nóżki i górna pokrywa z systemem wentylacji sprawiają, że jest on dość wysoka. W środku mimo tunelu ograniczającego dostęp powietrza z komory zasilacza, bez trudu zmieścimy spore systemy chłodzenia CPU i najdłuższe karty graficzne... Choć pod pewnym warunkiem.
Karta o długości większej niż standardowe, jak Radeon HD 5970 (31cm), wejdą nam po demontażu jednej z szuflad dla dysków /magazynów. Na zdjęciach z "przymiarki" widać, że dość długi "Radek" mocno wchodzi w głąb stojaka.



Obudowa NZXT H440 należy do średniej półki cenowej. Za kwotę od niespełna 580 PLN (najniższa znaleziona cena w sieci w dniu publikacji), otrzymamy naprawdę solidnie zaprojektowane i świetnie wykonane nowe "ubranko" dla naszego komputera. Dużym plusem jest bogactwo dostępnych wersji kolorystycznych, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pomyślano tu w zasadzie o wszystkim, bo i dedykowano miejsca dla dysków SSD (dwa na tunelu i przystosowano dla nich szuflady), odizolowano nagrzewający się zasilacz i stworzono sporo miejsca na ukrycie okablowania. Dość duże okno boczne pozwoli nam wyeksponować nasz sprzęt, a dzięki umieszczonemu z tyłu włącznikowi, możemy kontrolować zarówno fabryczne, jak i indywidualnie dołożone podświetlenie (przygotowano dla niego gniazdo na małej płytce z tyłu tacy płyty głównej).


Co można H440 zarzucić? Wspomniany przycisk zarządzający podświetleniem mógłby być bardziej "pod ręką", czyli w okolicach górnego panelu I/O (sięganie do tyłu może być kłopotliwe), a gmeranie w okolicach dysków/magazynów (choćby okresowe odkurzanie), będzie wymagało od nas odkręcanie drugiej, bocznej pokrywy (prawej). Dodatkowo jeśli ktoś dotychczas korzystał z panelu sterującego pracą wentylatorów lub zarządzającego multimediami, montowanymi dotychczas w zatokach 5.25-cala, to w H440 będzie musiał się bez tego obyć. Podobnie, jak bez napędów optycznych.


NZXT H440 to jedna z ciekawszych testowanych przeze mnie obudów, którą osobiście rozważałbym w zakupie, gdybym stwierdził potrzebę zmiany mojego wielkiego Cooler Mastera ATCS 840. Co prawda wymusiłoby to na mnie korzystanie z zewnętrznej nagrywarki DVD (na szczęście mam w zapasie Samsunga Slim External SE-S084). Dobra jakość, filtry przeciwpyłowe i maty tłumiące... Z pewnością ten, kto się zdecyduje na 440-kę, dobrze ulokuje swoje niemal 600 PLN.




ZALETY:
- wysoka jakość materiałów i wykonania
- tunel dla zasilacza i schowania nadmiaru okablowania
- duże możliwości eksperymentowania z systemami chłodzenia (dostosowana do dwóch chłodnic 240/280mm)
- elementy wygłuszenia w bocznych panelach i miejscach na opcjonalne wentylatory
- spore okno boczne
- podświetlenie logo firmy z możliwością jego wyłączania
- wyeksponowane miejsce na dyski SSD
- możliwość wstawiania bardzo długich kart graficznych (co prawda kosztem szuflad na dyski)

WADY:
- beznarzędziowe wkręty pracują dość opornie
- wyłącznik podświetlenia umieszczony na tylnej ścianie (szukanie na wyczucie)
- brak możliwości montażu napędów optycznych, paneli multimedialnych lub sterowania wentylatorami
- dość wysoka cena


Podziękowania dla firmy NZXT, za udostępnienie sprzętu do testów.


Strona 3 z 3 <<<123