2022-04-19 15:24
Autor: Redakcja IN4.pl
0

Najciekawsze premiery technologiczne w 2022 roku

Strona 1 - Najciekawsze premiery technologiczne w 2022 roku

Nowe technologie zdominowały nasze życie. Komputery, telefony komórkowe i Internet sprawiły, że nasze społeczeństwo wygląda zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu. Dzisiejszy świat jest w dużej mierze napędzany przez wytwory i innowacje przemysłu technologicznego. Z każdym mijającym rokiem pojawiają się kolejne.

Premiery gadżetów technicznych stały się integralną częścią kultury sieciowej. Dzięki nim mamy na przykład możliwość zrealizować za pomocą komórki albo tabletu swój STS bonus. Mobilna gra w kasynach i u bukmacherów stała się codziennością. Każdy nowy rok przynosi nową okazję dla kolejnej fali potentatów technologicznych, aby zaprezentować swoje nowe zabawki. Poniżej przedstawiamy najbardziej wyczekiwane przez nas tegoroczne gadżety mobilne.

iPhone 14


Na początku naszej listy znajduje się chyba najbardziej oczywisty przykład wyczekiwanego gadżetu mobilnego – iPhone 14, którego premiera ma nastąpić jeszcze we wrześniu 2022 roku.

W XXI wieku firma Apple zdominowała krajobraz technologiczny zarówno pod względem innowacyjnym, jak i finansowym. Od czasu wydania pierwszego iPoda firma stale się rozwija i poszerza zakres swoich wpływów. W 2018 roku firma z Cupertino stała się pierwszą amerykańską spółką notowaną na giełdzie, której wartość wyniosła 1 bilion USD. Wraz ze wzrostem znaczenia i prestiżu firmy, coroczna premiera nowego modelu telefonu stała się czymś w rodzaju spektaklu. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzącej premiery iPhone’a 14.


Nowe iPhone 14 i iPhone 14 Pro będą miały zupełnie nową konstrukcję. Plotki mówią także o premierze iPhone’a 14 Max, który będzie miał ogromny, 6,7-calowy ekran dotykowy. W nowym telefonie zostanie również wprowadzona ogromna modernizacja aparatu fotograficznego – będzie on miał 48-megapikselowe czujniki (w porównaniu z obecnymi 12-megapikselowymi).

O ile nowy iPad nie budzi u dziennikarzy podobnych emocji, o tyle w przypadku nowego modelu smartfona są one zawsze ogromne!

Samsung Galaxy Z Fold 4


Pozostający w cieniu iPhone’a Samsung po cichu rozwijał i udoskonalał swoje technologie smartfonów przez ostatnią dekadę. Być może najciekawszym osiągnięciem firmy z Korei Południowej jest stworzenie telefonu ze składanym ekranem dotykowym.


Z Fold 4 będzie podobno lżejszy, mocniejszy i bardziej odporny na kurz i wodę niż jego poprzednik. W połączeniu z większą baterią urządzenie ma posiadać ulepszony aparat fotograficzny oraz możliwość używania i przechowywania rysika. Samsung przez wiele lat pozostawał w tyle za Apple, ale Samsung Galaxy Z Fold 4 wydaje się gotowy do masowej premiery w 2022 roku.

Opaska fitness Peloton


Odejdźmy na moment od świata smartfonów i skierujmy naszą uwagę na nowinki ze świata fitness. Podobnie jak w przypadku produktów takich jak Fitbit, opaska Peloton Heart Band ma funkcjonować jako akcesorium noszone na nadgarstku. Opaska będzie monitorowała tętno i parametry życiowe użytkownika podczas ćwiczeń. Będzie również dostarczać rozszerzone dane podczas synchronizacji z dowolnym urządzeniem do ćwiczeń Peloton.


Targus Smart Backpack


Na końcu naszej listy najbardziej oczekiwanych gadżetów mobilnych 2022 roku znajduje się plecak Targus Smart Backpack. Obecnie nie ma zaplanowanej daty premiery, ale zadebiutuje on prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Według doniesień Smart Backpack będzie wyposażony w szereg funkcji technologicznych, takich jak Bluetooth i usługi lokalizacyjne.


Plecak umożliwia także zlokalizowanie zgubionego telefonu komórkowego za pomocą jednego przycisku. Nie wiadomo, jakie jeszcze funkcje będzie posiadał ten nowy produkt Targusa. Pomimo braku dodatkowych informacji jesteśmy bardzo podekscytowani premierą tego super ciekawego produktu.

Strona 1 z 1 1