2016-07-23 10:30
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

OZONE Neon 3K

Strona 3 - Podsumowanie

Czy Ozone NEON 3K spodobała się Wam? Mi nawet bardzo i jeśli mój Roccat Kone Pure kiedyś wyzionie ducha, to chętnie się na nią przesiądę. Moim zdaniem ma genialny stosunek ceny do wydajności i jakości, szczególnie sygnału sensora. To jeden z najprecyzyjniejszych modeli, jaki miałem w rękach i granie Neonem 3K sprawia naprawdę sporo przyjemności.



Aktualnie wciąż używam go przy laptopie, bo jego optyka jest w zasadzie neutralna, nie czuła na połyskliwe powierzchnie, co przy mobilnym sprzęcie jest dość ważne, bo nie zawsze możemy rozłożyć się z podkładką na stole, biurku czy kolanach. Do tej pory używałem wcześniej testowanego, niedrogiego modelu Genesis RX75, jednak jego gubienie sygnału na półmatowym blacie stolika, wymagało ode mnie anielskiej cierpliwości i podkładania pod niego choćby kawałka kartonu. W Neonie 3K tego nie ma, więc korzystam z dalszej możliwości jego użytkowania, do póki się da :)

Oczywiście jak wszystko, Neon 3K również ma swoje minusy, jak choćby wspomniana możliwość zmiany DPI w tylko dwóch ustawionych wcześniej trybach. Niektórzy korzystają w grze z czterech ustawień i wtedy mamy mały zoonk. Dla dużych dłoni Neon może też okazać się nieco za niski. Mój KonePure jest o około centymetr wyższy, co zapewnia mi lepsze uczucie podparcia wewnętrznej części dłoni, jednak to chyba również zależy od naszego przyzwyczajenia, bo przy dłuższym użytkowaniu tego gryzonia, nasza dłoń jakby sama się zaczynała do niego układać.

A ile przyjdzie nam zapłacić za model OZONE Neon 3K? Sugerowana przez producenta cena 149 PLN jest jak najbardziej do uzyskania w Internetowych sklepach. Jeśli jednak dobrze poszukamy przez porównywarki produktów (Ceneo, Skąpiec), to znajdziemy ją nawet w cenie 129 PLN !!!!, a wtedy będziemy ten zakup mogli uznać za chyba najlepszy w roku :) Ja z czystym sumieniem mogę polecić zakup Neona 3K.




ZALETY:
- wysoka jakość wykonania i użytych materiałów
- wysoka precyzja działania
- przystosowanie dla osób prawo i leworęcznych
- osiem programowalnych klawiszy
- wbudowana pamięć
- długi kabel w oplocie
- złocona wtyczka USB
- cicha rolka scroll

WADY:
- tylko dwa warianty płynnej zmiany DPI (przycisk)
- kadłubek dość płaski (może dość słabo podpierać wewnętrzną część u większych dłoni)



Podziękowania dla firmy OZONE, za udostępnienie sprzętu do testów.


Strona 3 z 3 <<<123