Panel LCD 17 cali Sony SDM-HX73
Strona 2 - Testy
Testologia
Procesor: Pentium 4 3GHz
Karta graficzna: ATI Radeon 9800 Pro
System: Windows XP SP1, ATI Catalyst 3.9
Podłączenie: DVI
Testy: Internet, MS Word, MS Excel, Nokia Monitor Test, NEC Monitor Test, filmy DVD i DivX, gry: UT2003, BattleField 1942, Hearts of Iron, Cossacks Art of War, Elite Force2, Neverwinter Nights, Prosiaczek i Przyjaciele. Kilka dni typowego użytkowania domowego
Wrażenia
Monitor prezentuje się dość ładnie, choć muszę przyznać, że na zdjęciach wyglądał według mnie lepiej niż w rzeczywistości. Ale i tak, jest to jeden z ładniejszych paneli LCD.
Odsuwana tylna klapa jest dość funkcjonalna. Po podłączeniu kabli możemy ją zasunąć, a z monitora kable ładnie są wyprowadzone na zewnątrz.
Sony pozwala na regulacje nachylenia kąta ekranu względem podłoża o jakieś 20o. Okrągła podstawka na której osadzony jest panel jest obrotowa i umożliwia wykonywanie ruchu całego monitora w prawo i w lewo.
Menu OSD jest łatwe i proste. Regulujemy w nim jasność, kontrast, kolory oraz jasność lamp podświetlających. Mamy też predefiniowane tryby jasności: Movie dla filmów, PC do pracy i Game do grania. Opócz tego jest jeszcze wybór języka (bez polskiego) OSD.
Wybór wejścia sygnału, tak jak i zmiana głośności głośników odbywają się z oddzielnych przycisków na obudowie.
Sony SDM-XH73 pozwala na podłączenie nawet do trzech komputerów (dwa poprzez D-Sub i jeden DVI).
W pudełku znajdziemy całe niezbędne okablowanie. Jest kabel D-Sub i DVI, mini jack->mini jack do podłączenia głośników oraz kabel zasilający. Zasilacz umieszczony został w monitorze. Nie zabrakło też instrukcji obsługi i sterowników na CD.
W ramach promocji, do monitora dołączono oprogramowanie Pinnacle Studio SE do obróbki Video oraz Pinnacle Instant Copy 8 SE do kopiowania filmów DVD/SVCD/VCD.
Jasność/kontrast - Czarny kolor jest bardzo dobry i głęboki. Niestety brakuje płynnego przejścia w początkowej skali szarości. Biały kolor nie jest do końca czysty i delikatnie przebija czerwienią. Możliwość regulacji świecenia lamp daje świetne efekty i pozwala dobrać idealnie poziom podświetlenia monitora, tak aby każdy mógł go sobie wyregulować według gustu.
Kolory - odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre. Przejścia tonalne zdecydowanie bardziej płynne niż na konkurencyjnych 16ms matrycach. Trzeba jednak dobrze dostroić jasność aby kolory nie były "wyprane".
Kąty - 160o/160o zapowiadają się dobrze. W pionie jest jednak nieco mniej (chyba jednak 140o), gdyż obraz traci na jakości szybciej niż w poziomie. Ogólnie jednak, jak na panel oparty o matrycę TN+Film jest bardzo dobrze.
Filmy na tym panelu ogląda się wyśmienicie, szczególnie jeśli skorzystamy z predefiniowanej opcji jasności Movie. Jedynie najciemniejsze elementy mogą tracić szczegóły ze względu na niepłynne przejścia od czarnego do szarego.
Smużenie - brak jest klasycznego smużenie. Natomiast można dostrzec rwanie obrazu w grze Unreal Tournament 2003. Nie jest ono uciążliwe i wystarczy kilka minut adaptacji oczu. W innych testowanych grach praktycznie nie daje się go zauważyć. Monitor ten będzie więc świetnym wyborem dla graczy.
Głośniki - wbudowano dwa 3W głośniczki pracujące w systemie SRS WOW i trzeba przyznać, że są to najlepsze głośniczki wbudowane w panel LCD jakie miałem okazje testować i pierwsze, których da się słuchać :)
Zdjęcia (nie zrzuty ekranu !) z testów
UT 2003
Cossacks
Kill Bill Vol.1