2014-03-28 17:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
15

Philips Brilliance 298P4 Ultra Wide

Strona 1 - Wygląd 1

Z monitorami klasy Ultra Wide mieliśmy już okazję zapoznać się przy okazji testów modelu AOC Q2963P. To prawda, że pierwszy kontakt z takim "jamnikiem" bywa trochę szokujący i wymaga przyzwyczajenia, ale jak sam miałem okazję się przekonać, po kilku dniach spędzonych przed tak szerokim ekranem, ciężko się wraca do "normalnych" wymiarów. Coraz więcej producentów ma już w swojej ofercie szerokie wyświetlacze, a dziś chciałbym Wam pokazać kolejny z nich, tym razem marki Philips. Zobaczmy co może zaoferować nam model Philips Brilliance 298P4 Ultra Wide...
Płaskie opakowanie, to charakterystyczny znak firmy Philips. Dzięki temu dość spory karton można bez problemów zmieścić w bagażniku lub na tylnym siedzeniu każdego samochodu. Jego oprawa graficzna w zasadzie mówi nam wszystko o wyglądzie naszego nowego monitora.
Prócz "nogi" dołączanej do monitora, w zestawie otrzymamy okablowanie DVI, HDMI oraz audio.Już po wyjęciu z kartonu 298P4 (pełny symbol seryjny to 298P4QJEB), pokazuje z czym będziemy mieli do czynienia. Pierwsze co rzuca się w oczy, to niemal zupełny brak ramek, jednak to tylko zaplanowane przez stylistów złudzenie optyczne, bo tak naprawdę część obrzeży ekranu skrywa delikatne obramowanie, ale i tak jest ono mało widoczne i niedrażniące oka. Matryca AH-IPS jest matowa, co powinno spodobać się większości z Was.
Nim przejdziemy dalej, rzućmy okiem na szczegółowe specyfikacje techniczne, zamieszczone na stronie domowej Philipsa.Tak przygotowany ekran wystarczy teraz połączyć z podstawą dołączoną do zestawu. Jest to czynność bardzo prosta, bo "talerz" podstawy przykręcamy do nogi za pomocą jednej śruby z "motylkiem", a później tak przygotowany komplet podpinamy do zatrzasku na tylnej ścianie obudowy.

Strona 1 z 4 1234>>>