2015-08-06 15:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Plextor M6 PRO 256GB

Strona 1 - Wygląd

Mamy pełnię lata... Okres ten raczej nie sprzyja siedzeniu przy komputerze, ale już niebawem nadejdą chłodniejsze, jesienne dni i wtedy być może najdzie nas ochota na modernizację naszego komputera. Najprostszym sposobem na znaczne przyśpieszenie jego pracy jest instalacja systemowego dysku SSD (jeśli ktoś go jeszcze nie ma, polecam, bo szybkość pracy względem HDD, powala na kolana). Możemy też zmodernizować nasz już posiadany od dłuższego czasu dysk z pamięciami stałymi, bo te zauważalnie przyśpieszyły zapis danych, a większe pojemności przyjaźnie dla naszej kieszeni staniały.
Jednym z najnowszych, szybkich propozycji na rynku może być model firmy Plextor o pojemności 256GB z serii M6 PRO. To w prostej linii bezpośredni następca bardzo udanego i chwalonego produktu, jakim był M5 Pro. Producent postanowił poprawić coś, co już było dobre i dać nam do ręki naprawdę szybkie narzędzie do przechowywania danych i operacji systemowych.
Plextor M6 Pro jest flagowym produktem serii dysków do zastosowań "domowych", więc nie może dziwić jego ekskluzywna oprawa, z która spotkamy się już po wzięciu do ręki jego pudełka. Nieduże czarne napisy na "szczotkowanej" powierzchni, zbliżonej kolorystycznie do miedzi, powinno się dobrze kojarzyć.


Na odwrocie znajdziemy wszystkie niezbędne dane. W testowym egzemplarzu jakiś poprzedni recenzent dość mocno "skaleczył" opakowanie przy rozcinaniu nożem przesyłki, stąd ta widoczna na zdjęciach "szrama".

Jak widać z parametrów wydajności dysku, prezentowana dziś wersja 256GB ma prędkości dla odczytu i zapisu danych równie wysokie, jak modele 500GB i 1TB, jedynie nieznacznie ustępując parametrem Random Write Speed 4K (86000 IOPS). Przy obecnym poziomie cen, to właśnie 256-ka stanowi najlepszy wybór, jeśli chodzi o opłacalność zakupu, chyba że ktoś potrzebuje naprawdę sporo miejsca na szybkim dysku SSD.

Nie tylko opakowanie M6 Pro jest "miedziane", bo również sam dysk klasy 2.5-cala otrzymał taki kolor oraz szczotkowaną fakturę aluminiowej obudowy. Całość z dodatkowym wyposażeniem umieszczono w czarnym etui.

Jak na topowy produkt przystało, w wyposażeniu dysku dostaniemy całkiem sporo dodatków, jak taca ułatwiająca montaż w kieszeniach 3.5-cala, komplet wkrętów montażowych, płytę CD z Manualem i aplikacją Plextool oraz programami NTI Echo 3 i NTI Backup Now EZ 3, a nawet kabelek SATA!


Plextor M6 Pro jest jednym z najcieńszych dysków SSD na rynku, bo mimo że klasyfikuje się go w rozmiarze 7mm, to tak naprawdę nie przekracza on 6.8mm.Strona 1 z 2 12>>>