Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
25
Strona 2 - Karta inżynieryjna
Karta inżynieryjna




Karta, która do nas przyjechała jest w wersji inżynieryjnej, nie można jej nawet nazwać referencyjną. Można by o niej napisać wiele złego, bo BIOS nie został zoptymalizowany do wersji finalnej. Podawane napięcie w trybie turbo jest zbyt wysokie, a to przekłada się nie tylko na wyższą temperaturę ale także na głośną pracę wentylatora. Widać, że nikt o ten aspekt nie zadbał, bo nawet w trybie 2D jest słabiutko. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na rynek karta w tej formie i z tym BIOSem nie trafi, to aspekt kultury pracy będziemy oceniać gdy dostaniemy już kartę finalną z kanału sprzedaży.

Tak GPU-Z pokazuje informacje o karcie
AMD stawia na OpenCL
AMD poważnie wzięło się do wspierania standardu OpenCL i obliczeń z wykorzystaniem mocy GPU i są już pierwsze efekty w postaci odpowiedniego oprogramowania.

WinZip, Handbrake, Gimp ale przede wszystkim najnowszy pakiet Adobe CS 6 może przyczynić się do popularyzacji OpenCL i GPGPU.

Są też i inne tytuły.
Generalnie przyglądamy się uważnie co dzieje się w tym temacie i być może poświęcimy mu oddzielny artykuł gdzie przetestujemy wydajność kart w aplikacjach OpenCL.