@BartekW
Coś ze sterownikami masz najpewniej.
Ew. zawsze możesz zapiąć TV pod optyka (jak masz w TV).
Forum > Hardware > TV BOX z możliwością podłączenia po kablu Ethernet
Wysłane 2022-08-31 00:45 , Edytowane 2022-08-31 00:45
Wysłane 2022-08-31 01:11
@Natan
bardzo mnie zastanawia, na jakiej podstawie uważasz, że nie wiem jakie mam zdanie na ten temat
Hmm,

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Wiem jakie masz zdanie, bo przeczytałem co napisałeś, chyba że Ty sam już nie wiesz jakie masz zdanie w temacie

Jak w tej samej, albo niższej, cenie mogę mieć urządzenie o takiej samej albo lepszej specyfikacji (RAM, dysk...) i dodatkowo z portami USB, ethernet itd to czemu nie.
@Panzer
Gdyby się dało w dzisiejszych czasach kupić TV bez smart, to bym chętnie tak zrobił.
To Ci się tylko tak wydaje

Bardzo rzadko wymieniam i te wbudowane funkcjonalności się szybko i brzydko starzeją, moim zdaniem.
Tak na poważnie. Ja też rzadko wymieniam TV. Co masz namyśli że się szybko starzeją?
Mam na przykład w Soniaku w sypialni z 2016 (choć kupiłem go chyba w2017) roku pseudo smarta. Youtube, Netflix, Chili działają kafelki/menu wygląda jak wyglądamy w momencie zakupu. Tak nie ma nowych aplikacji jak HBO MAX czy Disney ale tam zawsze był pseudo smart bo nigdy nie było HBO Go itd. Ale te apki co są działają. I mam nadzieje że nie przestaną działać za rok czy dwa choć tu i tak dałem Canal+ Box żeby mieć Disneya i HBO MAX ale lepiej mieć TV ze smarte.
W salonie mam topowego QLEDa z 2018. Tu już nie ma problemu. Nowe apki które nie istniały (albo nie było ich na polskim rynku w 2018) jak Amazon Prime, Disney, HBO Max, Viaplay wszystko jest wszystko śmiga bez problemów. I mam nadzieje że pośmiga do śmierci TV. A jak wyjdzie jakaś nowa apka to też zostanie dodana.
Kolejna sprawa to taka że nawet te topowe TV za 15-20 koła mają 4 HDMi. X-klocek, Nintendo, BR, dekoder cyfry i już UPC mam na Module CI. I gdzie tu jeszcze box-a podłączysz?
To się tak tylko wydaje ale serio smart w tv jest naprawdę spoko. No chyba że się kupiło Tv z pseudo smartem jak ten mój soniak.
No ale widziały gały co brały. Ale mając porównanie serio TV ze smartem robi robote.
Wysłane 2022-08-31 09:56
@beton
Tak na poważnie. Ja też rzadko wymieniam TV. Co masz namyśli że się szybko starzeją?
Mam na przykład w Soniaku w sypialni z 2016 (choć kupiłem go chyba w2017) roku pseudo smarta. Youtube, Netflix, Chili działają kafelki/menu wygląda jak wyglądamy w momencie zakupu. Tak nie ma nowych aplikacji jak HBO MAX czy Disney ale tam zawsze był pseudo smart bo nigdy nie było HBO Go itd. Ale te apki co są działają. I mam nadzieje że nie przestaną działać za rok czy dwa choć tu i tak dałem Canal+ Box żeby mieć Disneya i HBO MAX ale lepiej mieć TV ze smarte.
W salonie mam topowego QLEDa z 2018. Tu już nie ma problemu. Nowe apki które nie istniały (albo nie było ich na polskim rynku w 2018) jak Amazon Prime, Disney, HBO Max, Viaplay wszystko jest wszystko śmiga bez problemów. I mam nadzieje że pośmiga do śmierci TV. A jak wyjdzie jakaś nowa apka to też zostanie dodana.
Kolejna sprawa to taka że nawet te topowe TV za 15-20 koła mają 4 HDMi. X-klocek, Nintendo, BR, dekoder cyfry i już UPC mam na Module CI. I gdzie tu jeszcze box-a podłączysz?
To się tak tylko wydaje ale serio smart w tv jest naprawdę spoko. No chyba że się kupiło Tv z pseudo smartem jak ten mój soniak.
No ale widziały gały co brały. Ale mając porównanie serio TV ze smartem robi robote.
W sumie masz sporo racji, u mnie na Samsungu H6400 korzystam ze smarta do tej pory mimo już pewnie 9-10 lat na karku. Regularnie korzystam z youtube, którego apka przez tyle lat jest aktualizowana. Może nie jest jakoś to mega płynne przy przeglądaniu, ale jak już się ogląda to nie ma problemu. Jedynie nie wiedzieć czemu działa tylko w maks 720p, chociaż chyba nie ma aż takiej różnicy względem 1080p na youtubie.
Jest Amazon Prime i Player czy Netflix, te idą w full hd. Szkoda tylko, że nie ma HBOMax czy Disney.
Wysłane 2022-08-31 12:12 , Edytowane 2022-08-31 12:15
@beton
Ja też mam stary TV Sony. Kiedy go kupowałem, około 2010 roku, nie było za bardzo możliwości zakupu TV ze smart - wtedy był bodajże Gingerbread To mam na myśli pisząc o tym, że się starzeje. Też mam pseudo smarta, ale nie odważyłbym się tego na serio używać. Nie czuję potrzeby wymiany TV, bo ten dobrze działa. Ewentualnie kupię większy i wtedy obecny wylądowałby wtedy w innym pomieszczeniu.
Oglądałem sobie jakiś czas temu współczesne TV ze smart i w porównaniu do Apple TV musiałbym poświęcić nie tylko szybkość i płynność działania, ale też sporo takich niby drobnych udogodnień, które daje mi ekosystem Apple. Trudno znaleźć smart TV z obsługą do 2 par Airpodsów z dźwiękiem przestrzennym, Homepodów, synchronizacji z drugim Apple TV (homescreen i zainstalowane aplikacje), obsługą Apple Watch w Fitness+ (żona korzysta ), Apple Arcade (córka korzysta - tutaj ograniczeniem jest niestety tylko 64GB pamięci), obsługą HomeKit, Siri, wklepywaniem tekstu z telefonu (łącznie z obsługą managera haseł). Mam apki do zdjęć, podcastów, Apple Music, ect. Do tego niektóre smart TV potrafią np. pokazywać reklamy. Zakładam też (mogę się mylić), że ATV jest wspierane dłużej niż większość smart TV.
Nie mam problemu z ilością urządzeń. Wykorzystuję 2 z 4 HDMI (PS4 i Apple TV), bo od lat nikt u mnie w domu nie ogląda TV. Mam Netfliksa, Prime, Disney i TV+. Jeśli chcę obejrzeć coś, czego tam nie ma, to iTunes.
Wysłane 2022-08-31 17:44
@beton
Serio masz 2 konsole i blureja (!) i nie masz kina domowego?
Przecież w byle amplitunerze masz 4 wyjścia HDMI, a w topowych po 7-8. I po to one między innymi są.
Wysłane 2022-08-31 19:26 , Edytowane 2022-08-31 19:26
@beton
Sądzę, że zrozumiałem całkiem dobrze - stąd też oczko na końcu tegoż zdania i cała reszta wypowiedzi.
Stwierdzeniem jednak było to, że "moim zdaniem to jest teraz najlepsze(...)", więc nie zgadzając się z "tym stwierdzeniem", de facto nie zgodziłeś się z tym, że moim zdaniem tak jest
stąd ten żarcik
a wracając do tematu, to wygląda na to, że raczej nie mamy już nic do dodania i rozumiemy swoje (różne) opinie
Wysłane 2022-09-01 22:16
@djluke
A no nie mam. Kiedyś miałem ale potem urodziły sie dzieciaki a żonka przeczytała że dziecko wspinało się na kolumnę głośnikową, ta sie przewróciła, przygniotła dziecko...
Wymieniłem na Mu-So potem doszła jakaś szafka/witrynka i już nie ma miejsca na kolumny.
Ba nawet jak się przeprowadzę na większe to nie będzie miejsca. Może jakiś soundbar z tyłami wleci i tyle.
@Natan
A no że tak.
raczej nie mamy już nic do dodania i rozumiemy swoje (różne) opinie
Inaczej bylibyśmy Borgiem

@Panzer

Wow. Ty to jesteś jakiś mega heavy super user.
obsługą Apple Watch w Fitness+
Nie wiem nawet o czym ty do mnie mówisz. Że puszczasz na TV jakąś Chodakowska i machasz nogami na kanapie a zegarek liczy "kroki" i pokazuje wynik na TV?
bo od lat nikt u mnie w domu nie ogląda TV
TV nie jest do oglądania filmów tylko sportu głównie. W tym temacie serwisy streamingowe jak Viaplay ssą.
Wysłane 2022-09-01 23:25 , Edytowane 2022-09-01 23:26
@beton
Z grubsza jest tak jak mówisz.
Sportu też nie oglądam ¯_(ツ)_/¯
Nie jestem heavy userem, tylko miłośnikiem życioułatwiaczy
Wysłane 2023-03-16 21:01
Pytanko takie, bo sumie nawet nie wiem jak wygląda to na takich urządzeniach jeżeli chodzi o youtube. Czy ogląda się tam przez apkę czy przez przeglądarkę jak windowsie, można zastosować jakiegoś adblocka. A rozchodzi się o to, że kilka dni temu włączyli reklamy podczas transmisji na żywo, to już dla mnie za dużo. Mogę obejrzeć jakieś reklamy podczas oglądania z odtworzenia żeby wesprzeć twórcę, ewentualnie wkurzającą odklikać. Ale w trakcie to przesada, to nie telewizja, bez której sobie z powodzeniem radzę. Zresztą tutaj pod reklamami sobie transmisja leci.
Wysłane 2023-03-17 08:51
@lasica
Ogląda się przez apke. Nie prościej kupić premium? W Turcji teraz najataniej chyba ;)
Pewnie prościej, tylko wiesz jak jest za tyle subskrypcji się płaci allegro smart, netflix, hbogo, amazon prime, viaplay, canal plus online, viaplay, disney itp, itd. Oczywiście nie korzystam ze wszystkich subskrypcji, raczej tak doraźnie staram się dawkować.
Ale o jakiś metodach na Turcje nie słyszałem, bo tak standardowo to trochę drogo się wydaje za brak reklam. Tym bardziej, że do tej pory się z tym godziłem.
Wysłane 2023-03-17 09:47
Można ustawić DNSy AdGuarda. Powinno pomóc.
Wysłane 2023-03-17 13:38
YT Premium przez Turcje to 7 zł i spokój z reklamami na wszystkich urządzeniach.
Wysłane 2023-03-17 21:43 , Edytowane 2023-03-17 21:45
@djluke
DNS Adguarda nigdy u mnie nie działały jak się w apce ogląda. Mam dożywotnią licencję na Adguarda i w aplikacji YT nigdy reklam nie blokowało. Może coś źle ustawiam? Chociaż jak wyłączę czasami(bo nie wszystko chce prawidłowo działać) i zapomnę włączyć, to widać różnicę w darmowych aplikacjach na telefonie. Nie do użytku są wtedy. Do dobrego jednak się człowiek szybko przyzwyczaja.
Wysłane 2023-03-18 01:41
Też mam dożywocie. I faktycznie - od pewnego czasu ani na YT, ani na FB nie filtruje mi ani jednej reklamy. Jakoś nigdy nie miałem chęci nad tym przysiąść, bo pewnie się da...ale po wyłączeniu (a czasem muszę choćby dla Peppera)...no nie da się, naprawdę.
Kto jest online: 0 użytkowników, 208 gości