@Lasica
ale widziałes jak wielki przemysł demoluje kolejne połacie kontynentu? Tylko niezwykle niski poziom zaludnienie powoduje brak większej reakcji społecznej na ruinę tysięcy kilometrów naturalnego środowiska przez korporacje surowcowe.
21 mln ludzi na cały kontynent.... przy tej skali powierzchni nikt nie zauwazy że tysiąc czy dwa czy trzy tysiące kilometrow pięknego lasu zamienia się w ruinę. A w każdym razie nikt w skali państwa
Australia jest w ogonie jeśli chodzi o innowacje, tam nie inwestuje się w naukę, jeśli chodzi o przemysł wysokich technologii, do EU nie ma porównania, żyje z niesamowitego boomu na swoje surowce - ma to szczęście że prawie wszystko w Australii jest najpłyciej na świecie - węgiel, ropa, metale rzadkie - ścinasz las, odwalasz łachę ziemi, i wydobywasz. Smieszny koszt bo prawie wszystko odkrywkowo lub prawie odkrywkowo. Ich "fuks" przypomina trochę Arabów, którzy z prymitywnej struktury plemiennej na początku XX wieku awansowali do najbogatszych krajów świata przez przypadkowo posiadane złoża ropy. Nie jest to żadna zasługa ani społeczeństwa ani polityki jaką prowadzili. W długiej skali kończy się tak samo, spadkiem do naturalnego miejsca.
Jeśli już jakies kraje można wskazać obok Unii, równie zrównoważone rozwojem i stabilne, to Nowa Zelandia, Szwajcaria, Kanada, Singapur i Japonia. Wiele więcej alternatyw to nie ma.
@1084
jak masz pisać głupoty, HAHAHAHA, i podobne teksty, to nie pisz nic, prosze Cię bardzo
Asus GL752VW (i7-6700HQ 2.6GHz, 32GB RAM, SSD: SanDisk Ultra 960GB, GPU: GTX960M). Apple iPad Pro 12.9 128GB Wifi+LTE. Apple iPhone X 256GB.