Forum > Tematy dowolne > Temat dla tych, co chcą być pochwaleni, wychwalani, ect. ver. 21.0-x86_64 :

Strona 171 z 173 <<<1...167168169170171172173>>>
skocz

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-05 16:56

Co prawda nie było szałowych promocji ale w końcu postanowiłem zaopatrzyć się w 


oraz 

x2

mysiauek

Wysłane 2024-12-05 21:48

@beton gratki. Daj znać jak się sprawuje. Myślę powoli czy wyjąć w końcu z szafy i wymienić mój wiekowy już DS214play (chyba Play bo nawet już modelu nie pamiętam).

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-06 02:09 , Edytowane 2024-12-06 02:12

@beton
A ja po obejrzeniu jeszcze jednego filmiku na YT zacząłem się właśnie zastanawiać czy nie popełniłem drogiego błędu.
Może powinienem wziąć 4 zatoki dla mniejszych kosztów w przyszłości no i dyski kupiłem 2x8TB a może trzeba było od razu 2x16TB. 
No chyba że za 2-3 lata dyski 16TB będą 2 razy tańsze? Ale wątpię. 

[size=2]wiekowy już DS214play[/size]

powiadasz. 

Uwielbiam te politykę upgradeowanie przez downgradeowanie. Czyli ten twój wiekowy NAS to taki lepszy mój. Wywalono mi slot SD i eSATA a wpisano "wyższe" cyferki na obudowie. Świetnie!
No nic, jutro odbieram znacznie niestety droższy zakup 

Musze się z tym przespać. Gdyby nie to, to już bym go pakował i zamawiał 4 zatoki i większe dyski. 
W każdym razie jutro wyjeżdżam na weekend, w następny dwie imprezy, więc tak czy siak, ten czy inny 4 zatokowy NAS, pewnie będę odpalał dopiero po nowym roku. Jak się pobawię to dam znać. 

A Ty masz już jakiś konkretny model na oku?

emitar

  • emitar
  • wiadomość Użytkownik

  • 5223 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-06 09:06

@beton
Czemu akurat te dyski wybrałeś? Nie pamiętam czy dokładnie tę serię kiedyś miałem, ale była dosyć głośna i urządzenie nie nadawało się do 'pracy' w salonie.

Mam dokładnie ten sam model i jestem zadowolony. 

Tak w ramach ciekawostki ->  https://www.synology.com/pl-pl/compatibility?search_by=drives&model=DS...

Dysk HDD/SSD poprzez gniazdo wewnętrzne

[size=4]Produkty i urządzenia peryferyjne innych firm z tej listy zostały przetestowane i zweryfikowane przez firmę Synology. Pamiętaj, że zmiany oprogramowania sprzętowego lub sprzętu mogą mieć wpływ na kompatybilność i stabilność działania urządzenia. Firma Synology nie gwarantuje zgodności z wymienionymi produktami i zastrzega sobie prawo do aktualizacji listy w dowolnym momencie. [/size]


Nie wiem czy 'swoje' dyski porzucają, ale gdzieś na reddit widziałem wątek, że ludzie się żalili, że im nagle dyski przestały działać po aktualizacji DSM.

Y540 (i7-9750HF, 16GB, SK Hynix 512GB, GTX1660Ti)

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-06 11:46

@emitar
Listę zgodności a właściwie żenady Synology widziałem i sprawdziłem przed zakupem że dysk/model który kupuję na niej jest wylistowany dla dokładnie tego modelu NAS który kupuję. 
Nie widziałem wątku że porzucili dysk ale widziałem takie gdzie ludzie ostrzegali że Synology odcina się i nie daje supportu jak dysku nie był ma tej ich liście żenady. 
Wracając do listy żenady Synology nie wiem czy zwróciłeś uwagą że ta lista jest inna dla każdego modelu. Np do DS723+ może być jakiś tam Seagate SkyHawk albo WD Purple a tu w tym modelu nie. Bo co? Bo obudowa ma inny kształt? Bo ma inny odcień czarnego? Moim zdaniem top żenady.  Rozumiem że przetestowali dyski i stwierdzili że np WD Blue nie albo Barracuda nie. Że albo konkretny model z danej serii np. Blue albo Barracuda nie, albo cała seria nie, ale nie że dysk jest OK w jednym NASie ale w drugim już nie :angry:\"\olaboga\" Tego nie czaję i jak dla mnie czysta ściema.
A także to że na tych listach nie ma praktycznie dysków IronWolf Pro czy WD RED Pro - dedykowanych do NASów przez ich producentów.

Natomiast co do wyboru Tośki. Obejrzałem kilkanaście filmików typu: X najlepszych dysków do NASa, który dysk do NAS wybrać itd... I w jednym Tośka była w top 3 a w innym IronWolf. Oglądałem też filmiki o awaryjności dysków. Czytałem opinie i jako że na dyski Synology też się ludzie skarżyli że są głośne a i w kwestii awaryjności nie przodowały (a sfokusowałem się trochę na 8TB) to postanowiłem nie dopłacać 2,5 stówy tylko iść w IronWolfa albo N300.
I tutaj z tego co wyczytałem/obejrzałem, wg krzywej życia dysku, (tzn że na początku pada jakiś większy procent dysków potem krzywa się wypłaszacza a potem po latach dyski zaczynają padać i krzywa rośni0 wygląda to tak ze:
Tośka ma troszkę większy odsetek dysków padających w tych pierwszych 3 miesiącach ale za to potem jak przeżyją to już żyją 5-6 i więcej lat zanim zaczną padać.
U Seagate jest inaczej. Mniej dysków pada na początku ale za to potem zaczynają padać już po 4 latach.
Więc stwierdziłem że lepiej jak mi dysk padnie na początku i wymiennie niż jak padnie rok czy półtora po gwarancji i to był pierwszy argument dla Tośki.
Dwa - gdzieś znalazłem info że Synology nie robi swoich dysków - to akurat oczywiste, ale znalazłem info że to Toshiba robi dla nich dyski i to był argument nr dwa za Tośka. 

Natomiast wczoraj wieczorem dopiero pogrzebałem na stronie Tośki w specyfikacjach. Mają dwa obecnie modele 8TB. Jeden ma 512MB cache i 34 dB a drugi 256MB cache i 31 dB. Mi akurat jak ślepej kurze ziarno trafił się ten niby cichszy model. Ten 512 jest też ciut wydajniejszy/szybszy ale akurat w NASie wole chyba ciszę. 

A jakie masz dyski u siebie? Bo rozumiem że tez masz DS224+

emitar

  • emitar
  • wiadomość Użytkownik

  • 5223 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-06 18:13

@beton
DS224+ z dyskami Synology hat330. Dorzuciłem dodatkowo kostkę 16gb RAM (patrząc na moje wykorzystanie raczej zbędny zakup).
Nie są ciche. Słychać chrobotanie. Do sypialnia tak średnio bym powiedział. Sporo czasu rozmawiałem, ze sprzedawcą  (trafiłem na losowy sklep, który jest autoryzowanym sprzedawcą NASów (qnap i syno na pewno, nie pamiętam co jeszcze), aż mi w pewnym momencie głupio, że tak go męczę. No, ale jak już kupiłem, to potem jeszcze 3 klientom go poleciłem) między innym o hałasie. Zastanawiałem się między dyskami syno i WD Red. Zostałem namówiony na te pierwsze. Niby ten sam poziom hałasu. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale dyski syno to brandowane dyski Seagate.

Na replice syno (maszyna wirtualna) mam podpięty dysk Seagate exos x14 w obudowie USB i tego gagadka w ogóle nie słychać. Przy wyborze tego dysku zależało mi tylko na pojemności jako, że to backup backup. Nie wiem czy tak się trafiło czy pomimo, że to dysk enterprise, to na prawdę są ciche i nie wiem czy sobie nie wymienię na nie.

Y540 (i7-9750HF, 16GB, SK Hynix 512GB, GTX1660Ti)

mysiauek

Wysłane 2024-12-06 18:27

@beton myślałem o takim jak Twój. Ja używam NASa tylko jako jeden z backupow zdjęć i filmów rodzinnych plus bajki i jakies pojedyńcze filmy. Tak więc ten staruszek i 4TB REDy mi wystarczają. Przez 10 lat ich nie zapelnilem ale też dbam o to co przechowuję i tam shitu nie ma. Dyski chodzą non-stop ale ciche to one nie są. 

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-06 23:52 , Edytowane 2024-12-06 23:53

@mysiauek
No ja też nie planuje za bardzo innego użycia poza backupem zdjęć i filmów rodzinnych oraz jakichś tam kilku bajek i pojedynczych filmach. Może też szerowanie części zdjęć z rodziną. Jak masz ten model Play z eSATA i SD to w sumie nie widzę sensu zmiany na prawie to samo bez tych dodatków. Może zmień dyski na cichsze?

@emitar
Jakiej pojemności masz dyski? Co do RAMu to też myślałem o tym żeby dorzucić ale podobnie jak z dyskami trafiłem na kilka wątków gdzie ludzie pisali że support sie na nich wypiął bo mieli wsadzony inny RAM niż supportowany. A suportowany jest tylko ten od Synology. Żadne ta Kingstony, Cruciale czy inne. 

W celu zapewnienia optymalnej zgodności i niezawodności należy używać modułów pamięci produkowanych przez firmę Synology. Instalacja pamięci innej firmy może spowodować problemy z systemem. Pełna gwarancja na produkt i usługi pomocy technicznej są dostępne tylko dla modułów pamięci Synology.


mysiauek

Wysłane 2024-12-07 20:43

@beton wiesz, ja myślę o zmianie bo... sprzęt 10 lat ma... ile to może żyć jeszcze?  Najbardziej by mi byl9 żal utraconej konfiguracji bo nawet nie pamiętam co tam te X lat temu poustawialem. Dyski to kij bo robię ich backup i  mi starczają a że trzymam NASa w salonie w szafce pod TV to mi tak nie przeszkadzają.

emitar

  • emitar
  • wiadomość Użytkownik

  • 5223 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-08 11:28

@beton
2 x 4 TB Synology HAT3300

Do repliki podpięty jest Seagate Exos x14 Enterprise 12 TB.

Y540 (i7-9750HF, 16GB, SK Hynix 512GB, GTX1660Ti)

BartekW

Wysłane 2024-12-08 20:25

@beton
Wszedłem sobie w ten wątek i chciałem nawet zapytać, do czego taka pojemność dysków potrzebna w domowych zastosowaniach, bo już czasy torentowe itd, itp się skończyły. Pomijając już fakt, że nie spoglądałem dawno w ten segment sprzętu, nie wiedziałem, że są takie pojemności.
No ale się wyjaśniło, bo ja się zatrzymałem technologicznie w 2012. Zapomniałem, że są takie urządzenia, które nagrywają w 4K.

i3 540 + H55 + 12GB + SSD 128GB -> Windows 8 64 -> upgrade to Windows 10 Pro -> Motorola V3 RIP -> Nokia 102 ;-)

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-08 22:04 , Edytowane 2024-12-08 22:05

@emitar
Z tego co jeszcze doczytałem wychodzi że dawniej wszystkie dyski Syno były od Toshiby ale teraz Seria HAT3300 jest ponoć od Seagate a HAT3310 od Toshiby. 

@BartekW
Telefon mam niespełna 10 miesięcy i mam 138GB zdjęć. To nie jest raczej jakiś rekord. Do tego zdjęcia z tel żony, trochę od dzieciaków... i tak ziarnko do ziarnka...
Chciałbym zbackupowaC co najmniej ostatnie 5 lat. A taki dysk de facto to tylko 7.3TB dla użytkownika. No i chciałbym mieć spokój na dłuższy czas a tak zapowiada się że za 2 max 3 lata trzeba będzie większe dyski kupować.  Także o 4k na razie nie myślę.

mysiauek

Wysłane 2024-12-09 22:44

@beton nieźle masz tych zdjęć. Ja z około 25(albo nawet ciut wiecej) lat mam chyba coś pod 2TB. Ale jak wspominałem, przeglądam i nie ma tam 10 ujęć tego samego miejsca naklepanych smartfonem ;) A i też za filmikami nie przepadam. Za to lubimy sobie zimą usiaść, otworzyć winko i puścić fotki żeby same się przewijaly na full screenie.

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7560 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-10 07:48

Powinienem siąść i zacząć robi foto książkę z tego roku i przy okazji te zdjęcia przebrać i posegregować ale nie mam za bardzo kiedy :(

mysiauek

Wysłane 2024-12-11 18:07

@beton ja staram sie segregowac juz na telefonie a minimum to wywalac nieudane. Nawet na kibelku zamiast ogladac pierdoły.
Zimą czasem wieczorem coś edytuję, ale głównie szybkie kadrowanie lub prostowanie i podbicie kolorów. Koniec kropka.
Ale tak, łatwiej zrobić dzisiaj jakieś zdjęcia niż znaleźć czas na posiadanie w większości sensownych zdjęć. Doskonale Cię rozumiem.

BartekW

Wysłane 2024-12-12 09:02

@beton
Pytanie czy w ogóle te zdjęcia oglądacie. Bo jak tak się słyszy po rodzinie, to robi się masę zdjęć a nikt tego potem nie ogląda. Kiedyś to było inaczej trochę chyba jak się wkładało odbierało wydrukowane zdjęcia i wkładało do albumu. Chociaż prawdę mówiąc to i tak raczej u nas oglądało się zdjęcia dziadków sprzed kilkudziesięciu lat czy rodziców jak byli dziećmi. Swoich zdjęć z dzieciństwa nie chce za  bardzo oglądać bo mnie depresja dopada, że ten czas tak przeleciał i go w sumie zmarnowałem.

A obecnie zdjęć nie robię, bo nie mam nawet czym. Chociaż z drugiej strony, fajne jest, że można nagrywać wszystko i fotografować w takiej jakości. I mimo tej depresji, to mam takie chwile, kiedy żałuje, że nie mogę sobie zobaczyć jak coś kiedyś wyglądało a z pamięci wyleciało.

i3 540 + H55 + 12GB + SSD 128GB -> Windows 8 64 -> upgrade to Windows 10 Pro -> Motorola V3 RIP -> Nokia 102 ;-)

Lasica

  • Lasica
  • wiadomość Użytkownik

  • 6667 wypowiedzi

Wysłane 2024-12-12 09:32

Ja ze swoich wszystkich aparatów i telefonów, kilku telefonów żony i córki nazbierałem 700GB na OneDrive. Zdjęcia były wstępnie segregowane, ale podejrzewam, że jakbym usiadł na 3 dni i zrobił tam konkretny porządek, to bym spokojnie zmniejszył ilość o połowę. Dużo zajmują filmy w 4k, których i tak nikt potem nie ogląda. Znajomy który montuje filmy na YT, trzyma po kilka wersji nieobrobionych spokojnie się mieści z tym na 5TB Dropbox więc też nie rozumiem jak można aż tyle tego mieć, ale kto komu zabroni. Ważne żeby trzymać po dwie kopie wszystkiego, co przy takiej ilości już się robi upierdliwe mocno.

ZX Spectrum + Commodore 64 + ZX Spectrum 2+ + Amiga 600 + Microsoft Surface Pro GO2/X + Asus ROG Strix G513QY + Asus ROG Ally

Eliasz_Klimowicz

Wysłane 2024-12-12 16:30

U mnie wleciały do komputerka głośniki aktywne Audio-Technica AT-SP3X

BartekW

Wysłane 2024-12-12 22:51

@Eliasz_Klimowicz
Fajne te głośniki, ciekawe czy podłączone do telewizora by się sprawdziły. Audio-technice to znam z dobrych słuchawek, ciekawe jak grają te głośniki.

i3 540 + H55 + 12GB + SSD 128GB -> Windows 8 64 -> upgrade to Windows 10 Pro -> Motorola V3 RIP -> Nokia 102 ;-)

Eliasz_Klimowicz

Wysłane 2024-12-13 22:20

@BartekW

Grają bardzo fajnie - podobnie do słuchawek tej firmy. Z pewnością sprawdziłyby się w połączeniu z TV.

Strona 171 z 173 <<<1...167168169170171172173>>>
skocz

Kto jest online: 1 użytkowników, 221 gości

szarlih ,