2019-02-07 15:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD Radeon VII – dziś oficjalny debiut

Obrazek AMD Radeon VII – dziś oficjalny debiut

Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie 7-nanometrowej konsumenckiej karty graficznej – Radeon VII. Sprzęt ten zapewnia dużą wydajność i zachwycające doznania w najnowszych tytułach gier AAA, eSporcie i VR, a także w wymagających aplikacjach do renderingu 3D i wideo oraz innych zadań obliczeniowych nowej generacji. Skonstruowana w oparciu o ulepszoną, drugą generację architektury Vega karta Radeon VII zapewnia dwukrotnie więcej pamięci i 2,1-krotnie większą przepustowość pamięci w porównaniu do układów Radeon RX Vega 64, dzięki czemu umożliwia granie z maksymalnymi ustawieniami z ekstremalną liczbą klatek na sekundę w najwyższych rozdzielczościach.Oferuje ponadto komfortową rozgrywkę z wysoką częstotliwością odświeżania w trybie HDR na obsługujących to wyświetlaczach o rozdzielczości nawet 4K, a przy tym akceleruje działanie następnej generacji aplikacji do obróbki wizualnej renderując obraz nawet w 8K.

Radeon VII to zatem karta zaprojektowana w szczególności dla tych, którzy grają i korzystają z zaawansowanych programów na jednym komputerze. Jej cechy szczególne to:
- 60 jednostek obliczeniowych (3840 procesorów strumieniowych) działających z taktowaniem osiągającym nawet 1750 MHz, dzięki czemu zapewnia super wydajność w grach i hiper-realistyczny obraz.
- 16 GB pamięci HBM2 o przepustowości 1 TB/s i 4096-bitowym interfejsie umożliwia korzystanie z tekstur o ultra-wysokiej rozdzielczości i hiper-realistycznych ustawień.
- Niezwykła wydajność w trybach DirectX 12 i Vulkan, która przekłada się na o 35% i 42% wyższą wydajność w odpowiednio Battlefield V i Strange Brigade względem karty Radeon RX Vega 64.
- Moc do wymagających renderingu 3D, edycji wideo i następnej generacji zadań obliczeniowych, która przekłada się na o 27% wyższą wydajność w programie Blender, o 27% wyższą w DaVinci Resolve 15 i aż o 62% wyższą w teście LuxMark w porównaniu z kartą Radeon RX Vega 64.
- Zgodność z największym ekosystemem adaptacyjnej technologii synchronizacji ekranu w czasie gry – Radeon FreeSync to ponad 550 modeli wyświetlaczy, które w połączeniu z kartą Radeon zapewniają płynną, pozbawioną zacięć rozgrywkę w każdym przedziale cenowym. Technologia Radeon FreeSync 2 HDR oferuje nawet dwukrotnie lepszą jasność i rozpiętość kolorów w porównaniu z sRGB.

Karta graficzna Radeon VII jest od teraz dostępna na stronie AMD.com w cenie 699 USD. Za sprawą trwającej promocji „Raise the Game Fully Loaded” osoby, które zakupią kartę Radeon VII lub komputer w nią wyposażony, otrzymają bezpłatnie pełne wersje PC „Resident Evil 2”, „Devil May Cry 5” i „The Division 2”, czyli jedne z najciekawszych gier 2019 roku.

AMD Radeon VII – dziś oficjalny debiut

AMD Radeon VII – dziś oficjalny debiut

AMD Radeon VII – dziś oficjalny debiut

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.