2015-09-02 16:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

AOC Q2778VQE

Obrazek AOC Q2778VQE

Sporych monitorów jest już na rynku naprawdę sporo i dzięki temu ich ceny robią się coraz przystępniejsze dla naszej kieszeni. Jeszcze niedawno monitor o przekątnej 27 cali, pracujący w rozdzielczości Full HD kosztował ponad dwa tysiące złotych, a dziś modele o tym rozmiarze można dostać za mniej, niż tysiąc złotych. Jednak FHD odchodzi pomału do lamusa, a my coraz częściej rozglądamy się za rozdzielczością 2560 × 1440 punktów i większymi. Bardziej wymagający szukać będą droższych modeli z matrycami IPS, ale ci mniej wybredni pozostaną przy najnowszej generacji ekranach TN (TFT).

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Mieszane uczucia mam po tej recenzji. Sama recenzja super, monitor też w sumie bardzo wielu ludziom będzie odpowiadał, ale ja pomarudzę. :-P Mam w miarę dobry monitor 24". Do tego zachowałem prastary (jeszcze 4/3) monitor 19". Nie opłaca mi się zmieniać na ten który opisujesz. Tracę jakość matrycy, nic nie zyskuję na powierzchni roboczej do pracy, zyskuję tylko powierzchnię do gry. To za mało. jeden duży monitor - OK, ale z lepszą matrycą i jak stanieją jeszcze. Na razie 24" VA/IPS itp. + dowolny staroć wychodzą taniej, a nawet są bardziej uniwersalne w zastosowaniu.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  masz przecież więcej pikseli, a co za tym idzie większą powierzchnię użytkową. :P

  poza tym: TN? fuj fuj fuj fuj fuj! :PKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.