2015-09-02 16:13
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

AOC Q2778VQE

Strona 1 - Wygląd

Sporych monitorów jest już na rynku naprawdę sporo i dzięki temu ich ceny robią się coraz przystępniejsze dla naszej kieszeni. Jeszcze niedawno monitor o przekątnej 27 cali, pracujący w rozdzielczości Full HD kosztował ponad dwa tysiące złotych, a dziś modele o tym rozmiarze dają nam 2560 x 2440 pikseli za trochę ponad tysiąc złotych. Bardziej wymagający szukać będą modeli z matrycami IPS, ale ci mnie wybredni pozostaną przy najnowszej generacji ekranach TN.
Reprezentantem właśnie takiej klasy jest monitor AOC Q2778VQE, który dedykowany jest do domowych zastosowań, zarówno w grach, pracy czy multimediach. Ot, takie wszystko w jednym, a jak to mówią, "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego"... Czy tak właśnie będzie w przypadku tego produktu???
27-cali, to już całkiem spory monitor, więc i jego pudełko będzie miało spore rozmiary. W jego wnętrzu prócz monitora znajdziemy jeszcze wymagającą złożenia podstawę, okablowanie (DVI, EVGA i HDMI + kabel zasilający) oraz płytkę z instrukcją i podstawowymi sterownikami.
Zazwyczaj projektanci dają nam systemy szybkiego montażu "nogi" monitora na zasadzie zatrzasku, ale w przypadku Q2778VQE będziemy musieli niestety skorzystać z wkrętaka. Ramię nogi należy przykręcić czterema wkrętami do obudowy monitora i dopiero do niej motylkową śrubą mocujemy okrągłą podstawę. Uwaga, nie jest ona obrotowa, więc chcąc obrócić monitor na biurku w lewo lub prawo, musimy pokonać dość spory opór piankowych stopek.
Obudowę monitora z frontu wykonano na wciąż jeszcze modny połysk "fortepianowej" czerni, a więc raj dla "paluchów". Niemniej wygląda to ładnie i ciekawie kontrastuje z matową matrycą. Ramki nie należą do najcieńszych, więc design Q2778VQE nie należy z pewnością do najnowszych trendów. Taki typowy klasyk.Tył monitora jest niemal płaski, więc nie będzie tam elementów, na których lubi osiadać kurz. Na matowym plastiku znajdziemy wyraźne oznaczenia gniazd portów wideo, audio oraz kabla zasilającego.


Mimo braku łatwego obrotu ekranu, na szczęście producent dał nam sporą możliwość jego wychylenia.


Zanim przejdziemy dalej, rzućmy jeszcze okiem na podstawowe parametry modelu AOC Q2778VQE.

Strona 1 z 3 123>>>