2020-07-13 10:27
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

Obrazek ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dzisiaj nowy laptop gamingowy Zephyrus G14, który oferuje niespotykaną dotąd w notebookach 14-calowych moc obliczeniową. Zastosowanie najnowocześniejszych komponentów w celu uzyskania maksymalnej wydajności w tak kompaktowej obudowie jest nie lada wyzwaniem. Pomimo zastosowania obudowy o grubości mniejszej niż 20 mm Zephyrus G14 dysponuje dopasowanym układem chłodzenia, idealnie wykorzystującym potencjał zainstalowanego w nim ekskluzywnego nowego mobilnego procesora AMD Ryzen serii 4000 zbudowanego w przełomowej architekturze „Zen 2” w połączeniu z wiodącym w branży procesem technologicznym 7 nm oraz karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060 (w maksymalnej wersji).Użytkownicy mogą zoptymalizować laptopa pod kątem rozgrywki lub kreatywnej pracy, wybierając pomiędzy wersją z ekranem o wysokiej częstotliwości odświeżania a wersją z ekranem o wysokiej rozdzielczości, przy czym obie wersje mogą pochwalić się walidacją wierności odwzorowania kolorów PANTONE i technologią adaptive sync.

Ponad 10 godzin czasu pracy baterii oraz możliwość ładowania przy pomocy kompatybilnych powerbanków przez gniazdo Type-C sprawiają, że G14 jest wyjątkowo mobilny. Subtelne warianty kolorystyczne Moonlight White i Eclipse Gray są bardzo schludne, podkreślając wszechstronny charakter urządzenia. Opcjonalny ekran AniMe Matrix™ dodatkowo zwiększa możliwości personalizacji, pozwalając użytkownikom na wyświetlanie swoich własnych grafik, animacji i innych efektów za pośrednictwem ponad tysiąca diod mini LED zintegrowanych w pokrywie.

Dzięki zastosowaniu znacznie mniejszej konstrukcji, notebook G14 bez problemu zmieści się do konwencjonalnych toreb i plecaków na laptopy. Urządzenie mierzy tylko 17.9 mm i waży jedynie 1.6 kg – bez matrycy LED.

Dla zapewnienia lekkiej i stabilnej obudowy laptopa użyto wzmocnień o kształcie plastra miodu zlokalizowanych pod oparciem na nadgarstki, które umacniają konstrukcję przy minimalnej ilości dodatkowych materiałów. Konstrukcja ze stopu magnezu i aluminium jest precyzyjnie wykrojona i jest odporna na odciski palców. Duża wytrzymałość i niewielka waga czynią aluminium idealnym materiałem do wykonania pokrywy, której wyróżniający się design z matrycą punktową jest wykonywany w procesie frezowania CNC poprzez precyzyjne naniesienie 6536 otworów perforacyjnych w panelu zewnętrznym.

Przechodzący wzdłuż pokrywy charakterystyczny wzór ROG jest idealnie akcentowany za pomocą AniMe Matrix dostępnego w wybranych modelach. Matryca wykorzystuje 1215 diod mini LED, udostępniając użytkownikom nowy środek do wyrażenia swojego indywidualnego stylu. Każda z diod LED emituje białe światło z 256 poziomami regulacji jasności.

Zephyrus G14 w maksymalnej wersji będzie dostępny z kartą graficzną GeForce RTX 2060 wspomaganą technologią ROG Boost dla uzyskania nawet 1298 MHz przy 65 W. Niezależny układ graficzny jest oparty na najnowszej architekturze NVIDIA Turing, która łączy w sobie rdzenie do programowalnego cieniowania oraz rdzenie do ray tracingu w czasie rzeczywistym i przetwarzania sztucznej inteligencji.

G14 oferuje wybór pomiędzy dwoma panelami klasy premium dopasowanymi do różnych potrzeb. Użytkownicy mogą wybrać szybszy wyświetlacz Full HD z częstotliwością odświeżania do 120 Hz lub zdecydować się na ekran o wyższej rozdzielczości WQHD.

Mniejsze ekrany laptopowe z reguły nie są dostępne z wyższą częstotliwością odświeżania, ale firma ROG w bliskiej współpracy z dostawcami matryc stworzyła nowe ekrany 14-calowe, które spełniają aktualne wymogi. Panel 120 Hz oferuje dwa razy wyższą szybkość odświeżania niż typowe ekrany laptopowe – dla bardziej płynnej i intensywnej akcji rozgrywki.

Model Zephyrus G14 wykorzystuje specjalne warianty procesorów mobilnych generujące mniej ciepła, dostarczając niespotykaną dotąd wydajność w tak kompaktowej obudowie. Chipy te korzystają z 8 rdzeni i 16 wątków, co pozwala na błyskawiczne wykonywanie wymagających zadań, zoptymalizowane dla lepszego zarządzania chłodzeniem. Wciąż jednak dostępna jest moc obliczeniowa do wymagających zastosowań, takich jak obróbka wideo, renderowanie 3D, a także mocno obciążająca system wielozadaniowość – jak np. jednoczesna rozgrywka oraz strumieniowanie, nagrywanie i czat na żywo.

Dzięki maksymalnie 32 GB szybkiej pamięci RAM typu DDR4-3200 instalowanej w dwóch kanałach dostępna jest wydajność również do większych projektów. Ultraszybki dysk SSD NVMe o pojemności maksymalnie 1 TB przekłada się na minimalne czasy ładowania aplikacji i gier.

Wentylatory typu n-Blade zostały dostrojone pod kątem optymalizacji emisji hałasu w supersmukłej obudowie. Są one wykonane ze specjalnego polimeru ciekłokrystalicznego, który gwarantuje, że ultrasmukłe łopatki zachowują swój kształt nawet przy wysokiej liczbie obrotów na minutę. Zamiast użycia 83 identycznych łopatek, w wentylatorach n-blade laptopa Zephyrus G14 zintegrowano 81 sztuk o długości pomiędzy 50 mm a 51,2 mm. Nierówne krawędzie zewnętrzne redukują hałas powodowany przez zawirowania powietrza, nie obniżając przy tym efektywności jego cyrkulacji, a także pomagają utrzymywać poziom hałasu emitowanego przez G14 na poziomie poniżej 45 dB w trybie Turbo.

Zastosowana w laptopie Zephyrus G14 technologia Dolby Atmos zwiększa przestrzenną immersję użytkownika za pośrednictwem wirtualnego dźwięku przestrzennego – zarówno podczas korzystania ze słuchawek, jak i głośników.

Zephyrus G14 AniMe Matrix jest dostępny w sprzedaży w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 6899 PLN.
Zephyrus Duo 15 jest od dziś dostępny w sprzedaży w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 13899 PLN.

ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

ASUS Republic of Gamers Zephyrus G14

Źródło: Info Prasowe / ASUSKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.