2019-09-05 12:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

Obrazek ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ROG Phone II rozwija nowatorski, koncentrujący się na komforcie gracza design ROG Phone pierwszej generacji. Przenosi on jednak wydajność na całkiem nowy poziom, oferując po raz pierwszy na świecie platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 855 Plus o częstotliwości taktowania dochodzącej do 2,96 GHz. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest nowy układ GPU Qualcomm Adreno 640, który gwarantuje najlepsze wrażenia w grach, a udoskonalony układ chłodzenia GameCool II z komorą parową 3D pozwala na pracę z pełną prędkością i najwyższą mocą przez jeszcze dłuższy czas. ROG Phone II został wyposażony w pierwszy tego typu na świecie 10-bitowy 120 Hz wyświetlacz AMOLED HDR o czasie reakcji 1 ms i przekątnej 6.59 cala, który oferuje rekordową precyzję odwzorowania kolorów Delta-E oraz niedoścignioną responsywność na dotyk.Bateria o ogromnej pojemności 6000 mAh umożliwia praktycznie nieprzerwane maratony rozgrywki, a nowatorska konstrukcja z bocznym gniazdem ładowania w połączeniu z zasilaczem ROG HyperCharge o mocy 30 W pozwala na bezpieczne i ultraszybkie ładowanie urządzenia.

ROG Phone II został od podstaw zaprojektowany pod kątem maksymalnej immersji gracza – zastosowano w nim wyjątkowy design z myślą o użytkowaniu horyzontalnym wraz z przyciskami ultradźwiękowymi AirTrigger II, technologię Dual Surrounding Vibration, jak również wydajne głośniki stereo skierowane do przodu. Najnowsze dostępne akcesoria to między innymi TwinView Dock II do wciągającej rozgrywki na dwóch ekranach, a także gamepad ROG Kunai z wieloma trybami konfiguracji do uzyskania wrażeń maksymalnie zbliżonych do rozgrywki konsolowej.

Nowy ROG Phone II Ultimate Edition wyróżnia się ekskluzywnym, nowym wykończeniem kolorystycznym i udoskonalonymi specyfikacjami technicznymi. Dyskretny wariant kolorystyczny Matte Black zapewnia telefonowi wyjątkowy charakter, a specyficzny wzór zdobiący tył obudowy akcentuje jego gamingową naturę. Specyfikacje komponentów wersji Ultimate zostały ulepszone poprzez dodanie pamięci ROM UFS 3.0 o ogromnej pojemności 1 TB, a ponadto użytkownicy będą cieszyli się również szybszym połączeniem Cat 20 4G LTE, uzyskując prędkości pobierania dochodzące do 2 Gb/s.

Telefon ROG Phone II zapewni wydajność zdolną zdominować każdą arenę rozgrywki – bez żadnych kompromisów. Jest to pierwszy na świecie smartfon dla graczy napędzany nową platformą mobilną Snapdragon 855 Plus wraz z procesorem Qualcomm Kryo 485 taktowanym z częstotliwością dochodzącą do 2.96 GHz, a także maksymalnie 12 GB pamięci RAM. Z takimi parametrami bez trudu zapewni graczom moc wymaganą do rozgrywki na najwyższym poziomie. Specjalny układ graficzny Adreno 640 jest o 15% szybszy niż aktualnie stosowany GPU Snapdragon 855 i oferuje wyższą przepustowość wyświetlania oraz większą efektywność energetyczną. Czyni to z ROG Phone II graficzną potęgę, której nie zaskoczą wymagania aktualnych gier. Snapdragon 855 Plus jest w pełni zintegrowany z pakietem rozwiązań Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, który zapewnia graczom cały arsenał przydatnych funkcji zoptymalizowanych pod kątem rozgrywki.

Dla zagwarantowania maksymalnej wydajności przez jak najdłuższy czas, układ chłodzenia w smartfonie ROG Phone II wyposażono w zaprojektowaną na nowo komorę parową 3D, która jeszcze efektywniej odprowadza ciepło od komponentów telefonu. Dostępny jest również nowy moduł chłodzący AeroActive Cooler II charakteryzujący się przeprojektowanym kształtem łopatek wentylatorów dostarczających teraz jeszcze więcej powietrza do ROG Aerodynamic System. Moduł jest kompatybilny z załączonym w zestawie etui ROG Phone Aero. Dodatkowo moduł AeroActive Cooler II pracuje teraz jeszcze ciszej, emitując hałas na poziomie jedynie 24 dBA – czyli jest cztery razy cichszy niż jego pierwotna wersja.

To nie koniec: wewnętrzna pamięć ROM UFS 3.0 o dużej pojemności 512 GB jest ultraszybkim rozwiązaniem dyskowym. Łączność została przyspieszona dzięki udostępnieniu prędkości 4G LTE Cat 18 rzędu nawet 1.2 Gb/s. W pełni zintegrowane podsystemy Wi-Fi i Bluetooth gwarantują superszybkie połączenia pre-Wi-Fi 6 (802.11ax), a akcesorium WiGig wykorzystujące Wi-Fi na paśmie 60 GHz zapewnia prędkości dochodzące do 4.6 Gb/s. Gracze marzący o oszałamiającej wydajności nie muszą już dłużej szukać – ROG Phone II będzie dla nich idealnym rozwiązaniem.

ROG Phone II przenosi gamingową grafikę na wyższy poziom, oferując pierwszy na świecie 10-bitowy ekran AMOLED 120 Hz / 1 ms HDR, który jest niesamowitym 6,59-calowym wyświetlaczem zapewniającym płynny i pozbawiony efektów rozmycia obraz podczas gry. Wiodąca na świecie precyzja odwzorowania barw przy wartości Delta-E niższej od 1 gwarantuje, że gry wyglądają tak, jak zaplanował to ich deweloper. Ponadto najlepsza na świecie wartość latencji w sterowaniu dotykowym wynosząca 49 ms zapewnia natychmiastową responsywność i daje graczowi przewagę nad konkurentami. Dla ochrony tego najnowocześniejszego wyświetlacza pokryto go wyjątkowo wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass 6.

Zastosowana w telefonie ROG Phone II bateria o pojemności 6000 mAh dostarcza energii do nieprzerwanej rozgrywki w dowolnym miejscu. Technologia bezpośredniego ładowania ROG HyperCharge przenosi obwody ładowania poza obudowę telefonu i umieszcza je w specjalnej ładowarce o mocy 30 W. Dzięki takiemu rozwiązaniu ROG Phone II jest w stanie zaoferować krótszy, a zarazem bezpieczniejszy czas ładowania (doładowanie do 66% w ciągu zaledwie 58 minut). Obsługa ładowania z wykorzystaniem technologii PD pozwala graczom łatwo ładować swój telefon przy użyciu dowolnej ładowarki USB Type-C (USB-C), a dodatkowo możliwe jest wygodne doładowywanie innych urządzeń za pomocą swojego smartfona ROG Phone II.

Najnowsza stacja dokująca TwinView Dock II daje użytkownikowi dodatkowy, 6,59-calowy ekran AMOLED FHD+ (2340 x 1080) doskonały do strumieniowania na żywo z podziałem na dwa ekrany, powiększenia ekranu rozgrywki lub korzystania z aplikacji do komunikacji grupowej. Akcesorium jest teraz lżejsze i lepiej wyważone, oferując nowy układ chłodzenia z wentylatorem oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Ponadto można wykorzystać gamepad ROG Kunai do dodania pełnego zestawu fizycznych przycisków sterowania i stworzenia kompletnego niezależnego zestawu do rozgrywki na dwóch ekranach.

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone II

fgh  h gf

fgh  h gf

Źródło: Info Prasowe / ASUSKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.