2024-02-06 16:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Bezgłośna Palit GeForce RTXT 3050 KalmX

Obrazek Bezgłośna Palit GeForce RTXT 3050 KalmX

Pierwszy na świecie model karty graficznej z serii GeForce RTX chłodzony w sposób pasywny już jest. To Palit GeForce RTX 3050 KalmX 6GB, który oferuje nie tylko bezgłośne działanie, kompaktowy format, ale także brak okablowania. Cała niezbędną energia wynoszącą 70W karta pobierze bezpośrednio ze złącza PCle. Ta niewielka karta graficzna zaoferuje nam 2048 procesorów strumieniujących oraz 6 GB pamięci VRAM na 96-bitowej szynie danych oraz taktowanie rdzenia na maksymalnym poziomie wynoszącym 1470 MHz. To oczywiście skromna karta, jeżeli chodzi o wydajność, ale nie ona jest tutaj najważniejsza. Co prawda nie możemy tutaj liczyć na podświetlenie RGB, to wygląd karty zaskakuje.Jest to po prostu płytka drukowana z niewielkim radiatorem i dwoma ciepłowodami. Brak tutaj przede wszystkim wentylatorów, które odpowiedzialne są za hałas w trakcie wzmożonej pracy karty graficznej, co pozwala osiągnąć absolutną ciszę w trakcie całego cyklu działania. Pozwoli ona także skorzystać z całego wachlarza technik RTX dostępnych na architekturze Ampere, takich jak NVIDIA DLSS 2, Reflex, czy Ray Reconstruction.

Dodatkowo karta jest po prostu mała. Jej wymiary to 166.3 x 137 x 38.3 mm, co pozwoli zmieścić ją nawet w najmniejszych konstrukcjach. Niewielki pobór mocy pozwolił także na pozbycie się kabli, co jest nie tylko walorem estetycznym, ale pomoże zyskać dodatkowe miejsce, zwłaszcza w komputerach w formacie mini-ITX. Dostarczając różnorodne opcje na rynku, producenci takich kart jak Palit KalmX umożliwiają konsumentom znalezienie produktu, który najlepiej odpowiada ich indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Karty, póki co, nie są dostępne w polskich sklepach, ale u naszych zachodnich sąsiadów są wyceniane na 209 Euro, co czyni je konkurencyjnym rozwiązaniem w tej cenie.

Czy to jest potrzebne?
Tworzenie kart graficznych takich jak Palit GeForce RTX(tm) 3050 KalmX ma wiele zalet, które wykraczają poza główny nurt rynku komputerowego, dotykając zarówno kwestii użytkowych, jak i inżynieryjnych.

Oto kilka powodów, dla których warto tworzyć takie karty:
- Bezgłośna praca: W środowiskach, gdzie cisza jest kluczowa, np. w studiach nagraniowych, domowych biurach czy podczas nocnego grania, bezgłośne karty graficzne oferują znaczną wartość. Użytkownicy cenią sobie możliwość korzystania z wysokiej wydajności bez zakłócania hałasem wentylatorów.
- Wyzwania inżynieryjne: Projektowanie kart graficznych bez aktywnego chłodzenia wymaga innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ciepłem. Sukces takiego projektu świadczy o wysokim poziomie inżynierii i zdolności do tworzenia efektywnych systemów pasywnego chłodzenia, co może przyciągnąć uwagę entuzjastów technologii.
- Rynek niszowy: Istnieje znacząca nisza użytkowników, którzy poszukują specjalistycznych rozwiązań. Karty takie jak KalmX zaspokajają potrzeby tych, którzy potrzebują cichej pracy lub mają ograniczoną przestrzeń w obudowie i nie mogą skorzystać z tradycyjnych systemów chłodzenia.
Bezgłośna Palit GeForce RTXT 3050 KalmX

Bezgłośna Palit GeForce RTXT 3050 KalmX

Źródło: Info Prasowe - PALITKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.