2023-01-05 20:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

Obrazek Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

LG Electronics prezentuje 97-calowy LG SIGNATURE OLED M (model M3) – pierwszy na świecie telewizor konsumencki z technologią Zero Connect, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio i wideo w czasie rzeczywistym w rozdzielczości do 4K (120 Hz). Nowatorski LG SIGNATURE OLED M3 zapewnia użytkownikom doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także większą elastyczność instalacji i podłączania. Bezprzewodowy LG SIGNATURE OLED M to rewolucyjne osiągnięcie w dziedzinie technologii oraz wzornictwa. W tych dwóch kategoriach został wyróżniony nagrodami CES 2023 Innovation Awards. W odróżnieniu od konwencjonalnych telewizorów, w których wszystkie porty wejściowe do podłączania urządzeń zewnętrznych umieszczone są na tyle produktu lub po bokach, M3 wyposażony został w oddzielny moduł Zero Connect.Jego zadaniem jest bezprzewodowe przesyłanie sygnałów wideo i audio na 97-calowy, kinowy ekran LG. Moduł można umieścić z dala od telewizora, co pozwala stworzyć wolną od zakłóceń przestrzeń do oglądania oraz daje dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Zero Connect wyposażone jest w wiele portów zainstalowanych z myślą o powszechnie używanych urządzeniach HDMI, takich jak dekodery telewizji kablowej i satelitarnej oraz konsole do gier. Ponadto może bezprzewodowo współpracować z kompatybilnymi soundbarami, zapewniając bogatsze, mocniejsze brzmienie i większą wygodę. Telewizor LG SIGNATURE OLED M3 i technologia Zero Connect umożliwiają łatwą instalację bez widocznych kabli. Dzięki temu elegancki minimalizm konstrukcji One Wall Design 97-calowego telewizora robi imponujące wrażenie.

Bezprzewodowe rozwiązanie LG wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić niezawodny transfer wideo i audio na ekran OLED M3 z samoświecącymi pikselami. Dzięki temu użytkownicy mogą oglądać treści w rozdzielczości 4K (120 Hz) z czystym, wyraźnym dźwiękiem bez przerw i pogorszenia jakości. Chcąc zapewnić bezproblemowe przesyłanie danych z modułu do telewizora, firma opracowała algorytm, który błyskawicznie określa optymalną ścieżkę transmisji. Minimalizuje również błędy lub zakłócenia sygnału. Rozpoznaje bowiem zmiany w bezpośrednim otoczeniu – takie jak poruszający się po pomieszczeniu ludzie lub zwierzęta domowe – i odpowiednio przełącza ścieżki. Ponadto, aby uzyskać optymalną siłę sygnału, antenę umieszczoną w module można łatwo obrócić i/lub pochylić, dopasowując do położenia telewizora. Dla zapewnienia maksymalnej użyteczności technologię Zero Connect wzbogacono o funkcję rozpoznawania mowy. Użytkownicy mogą zatem uruchamiać M3 i podłączone do niego sprzęty, a także sterować nimi za pomocą prostych poleceń głosowych.

Chociaż nowość LG odznacza się imponującymi rozmiarami ekranu, doskonale współgra z wystrojem wnętrza – dzięki swojej dyskretnej konstrukcji One Wall Design. Sam telewizor oraz zintegrowany z nim uchwyt przylegają do ściany bez widocznej szczeliny. Całość prezentuje się niemal tak elegancko jak dzieło eksponowane w galerii sztuki. Ten efekt podkreśla wyjątkowa jakość obrazu z samoświecącymi pikselami.

Najnowsze telewizory LG OLED 4K z bezprzewodowym modułem Zero Connect będzie można obejrzeć podczas targów CES 2023 w dniach 5-8 stycznia na stoisku firmy LG (nr 15501, Hala Centralna, Centrum Konferencyjne w Las Vegas). Bądź na bieżąco ze wszystkimi ekscytującymi zapowiedziami LG, śledząc #LGCES2023 w mediach społecznościowych.

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

Bezprzewodowy telewizor LG SIGNATURE OLED M Zero Connect

Źródło: Info Prasowe / LG
  1. Avatar nic wiadomość nic
    Fajnie.

    Zasilanie też idzie bezprzewodowo? Bo jak nie to...Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.