2023-11-28 21:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

CHIEFTRONIC POWERUP 85GPX-850FC

Obrazek CHIEFTRONIC POWERUP 85GPX-850FCCHIEFTRONIC POWERUP 85GPX-850FCPamiętam czasy (a to oznacza, że jestem chyba już bardzo stary), kiedy na rynku pojawiły się zasilacze marki CHIEFTEC, do których na początku podchodzono, jak do klasycznej chińszczyzny, jednak z czasem ich produkty zdobywały sobie zaufanie, a nawet uznanie za świetny stosunek ceny do możliwości i jakości prądu, jaki potrafiły z siebie wykrzesać. Ze zrodla Starburst Były to czasy, kiedy w zasilaczach bardzo liczyły się linie +3.3V i 5.0V, a +12V było ważne, ale nie najważniejsze. Kiedy jednak karty graficzne zaczęły pochłaniać zabójcze ilości energii, a w ślad za nimi ruszyły procesory CPU, CHIEFTEC na jakiś czas popadł w zapomnienie (przynajmniej na naszym rynku), bo konkurencja zaczęła sobie znacznie lepiej radzić w segmencie budżetowym, jak choćby dla przykładu Corsair, którego wcześniej znaliśmy w zasadzie tylko jako producenta modułów pamięci, a który potrafił się odnaleźć na rynku zasilaczy zarówno tych HighEnd’owych, jak i przystępnych cenowo.

źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Gwarancja

  Sławku aktualnie 5 lat gwarancji to nic nadzwyczajnego (u Seasonica w najniższych seriach zaczyna od 3 a kończy na 12(!) latach gwarancji), dla mnie to największa wada sporej części zasilaczy Chiefteca właśnie (parametry niby porównywalne, cena też, ale 5, 8, czy 10 mniej lat gwarancji przy aktualnej ofercie konkurencji to nieporozumienie)

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Od kilku lat mam zasilacz (700W) firmy Chieftec i powiem że nie miałem żadnych przykrych doświadczeń. Co do gwarancji to zawsze jest sprawa marketingowa i powiedzmy sobie szczerze 10-12 lat dla takiego sprzętu to trochę bajer.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Mój pierwszy w życiu prywatny komputer miał Chiefteca 400W. Był to następca legendarnego 360. Był tam też Athlon 1700+, HDD 40GB i RAM 1x256 megabajtów (potem x2). Nie pamiętam płyty, ale miała chipset VIA, jednokanałowy.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.