2021-01-14 11:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Creative Sound Blaster Z SE

Obrazek Creative Sound Blaster Z SE

Creative Technology wypuszcza na rynek odświeżoną wersję karty dźwiękowej Sound Blaster Z, czyli model o nazwie Sound Blaster Z SE. Parametry nowej karty dźwiękowej SB Z SE są takie same jak jej poprzedniczki SB Z, poczynając od parametrów dźwięku a kończąc na samym oprogramowani, które zostało zaktualizowane do wersji Sound Blaster Command. Jedną z głównych zmian w karcie dźwiękowej jest zastosowanie nowej generacji procesora dźwiękowego Sound Core3D, który odpowiada za zaawansowane, autorskie technologie Creative, takie jak profile SBX, Crystal Voice, Scout Mode, Surround Virtualization, Creative ALchemy.Karta zajmuje jeden slot PCI-Ex1. Wyposażona jest w metalową obudowę/osłonę EMI, która ma za zadanie chronić elektronikę karty dźwiękowej przed zakłóceniami od fal elektromagnetycznych wydobywających się z innych podzespołów komputera. Za dźwięk odpowiada wspomniany procesor dźwiękowy Sound Core3D i DAC zbudowany na układzie Cirrus Logic; 24 bit/192 kHz i SNR 120 dB. Za wzmocnienie torów słuchawkowych i jakość dźwięku odpowiadają dwa dwukanałowe wzmacniacze operacyjne. Wzmacniacz słuchawkowy jest w stanie wysterować wysokiej jakości słuchawki o impedancji rzędu 600 omów. Użytkownicy panelów przednich mogą skorzystać z 10 pinowego złącza umieszczonego na płytce PCB. W omawianej karcie dźwiękowej tym razem zabrakło podświetlenia LED, które w wersji SB Z jest w kolorze czerwonym.

Sound Blaster Z SE zostaje uzupełnione autorskim oprogramowaniem od Creative o nazwie Sound Blaster Command, w którym znajdziemy takie rozwiązania jak gotowe profile dźwiękowe dla słuchawek, głośników, a nawet mikrofonu. Dla lepszego wysterowania swojego sprzętu nagłośnieniowego możemy użyć wbudowanego Equalizera. Nie można zapomnieć o dostępnej technologii „Scout mode”, która ma za zadanie wspomóc graczy w szybszym i lepszym pozycjonowaniu wrogów na polu bitwy. Oprogramowanie daje nam możliwość szybkiego i wygodnego przełączania się między głośnikami a słuchawkami.

Użytkownicy poprzedniej wersji SB Z mogą również skorzystać z nowego oprogramowania Sound Blaster Command, które zastąpiło starszą wersję Sound Blaster Control Panel Pro Studio.

Karta dźwiękowa Sound BlasterZ SE kosztuje 449 PLN i jest dostępna na creative.com.
Creative Sound Blaster Z SE

Creative Sound Blaster Z SE

Creative Sound Blaster Z SE

Creative Sound Blaster Z SE

Creative Sound Blaster Z SE

Źródło: Info Prasowe / Creative
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Dziś  przeciętny gracz  z  średniej klasy  słuchawkami  zadowoli się   co lepszą  ''dźwiękówką'' ma  płycie głównej.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.