2020-06-18 17:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

FRITZ!Fon C6

Obrazek FRITZ!Fon C6

W Polsce jest już dostępny nowy aparat dect FRITZ!Fon C6 niemieckiej firmy AVM. Jest wszechstronny: posłuży do komfortowej telefonii i do sterowania smart home. Telefon zapewnia telefonię HD, obsługę automatycznej sekretarki i wielu książek telefonicznych, możesz na nim słuchać radia internetowego, odebrać e-maile, włączyć go jako nianię czy budzik. Dzięki najnowszej wersji systemu FRITZ!OS 7 na aparacie wyświetlają się nazwy miast i państw w połączeniach przychodzących i wychodzących. Możliwe jest także sterowanie aplikacjami inteligentnego domu FRITZ!. Telefon C6 jest wyposażony w akumulator o bardzo dużej pojemności, co w połączeniu z inteligentnym zarządzaniem energią oznacza do 16 godzin rozmów oraz do 12 dni w stanie czuwania.Aparat FRITZ Fon C6 to synonim doskonałej jakości dźwięku w czasie rozmowy, dzięki obsłudze połączeń głosowych w jakości HD i trybowi głośnomówiącemu z pełnym dupleksem. Telefon posiada również funkcje komfortowe: połączenia oczekujące, rejestr połączeń, elektroniczną nianię, przekazywanie rozmów, przełączanie, trójstronne połączenia konferencyjne, szybkie wybieranie, blokowanie numerów, przekierowanie połączeń, alarm i wiele innych. Informacje o odebranych połączeniach, wiadomościach na automatycznej sekretarce, poczcie elektronicznej, itp. pokazują się na wyświetlaczu oraz za pomocą sygnalizatora (MWI), a dostęp do nich wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku. Akumulator telefonu jest tak pojemny, że rozmowy telefoniczne można prowadzić nawet przez 16 godzin. Czujniki oświetlenia i sensory zbliżeniowe wydłużają czas pracy baterii, dostosowując iluminację wyświetlacza i klawiatury do warunków otoczenia. Wbudowany czujnik ruchu wybudza słuchawkę z trybu uśpienia, gdy użytkownik bierze ją do ręki. Całkowity czas oczekiwania w trybie gotowości może wynosić nawet 12 dni.

FRITZ!Fon C6 posłuży także jako pilot do wielu aplikacji inteligentnego domu w sieci domowej zarządzanej przez routery FRITZ!Box. Za pomocą nowej słuchawki można na przykład sterować inteligentnymi gniazdkami czy termostatem FRITZ!. Ponadto FRITZ!Fon C6 może odbierać na żywo obrazy z wideofonu, a po odebraniu połączenia można także za jego pomocą otworzyć drzwi. Inne ciekawe usługi telefonu to np. odbiór wiadomości e-mail, radia internetowego i podcastów.

Dostępność w Polsce
FRITZ!Fon C6 jest dostępny w: oficjalnym sklepie FRITZ! na Allegro oraz w Sklepie Patronackim FRITZBox.com.pl. Sugerowana cena detaliczna, to 279 PLN.


FRITZ!Fon C6 – najważniejsze funkcje w skrócie:
• Telefon bezprzewodowy DECT z wieloma funkcjami komfortowymi i obsługą Smart Home;
• Najwyższa jakość głosu dzięki telefonii HD, tryb głośnomówiący z pełnym dupleksem;
• Radio internetowe, odczyt maili, elektroniczna niania, budzik, przełączanie się pomiędzy rozmowami, konferencyjne połączenie trójstronne;
• Kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, podświetlana klawiatura, gniazdo słuchawkowe jack;
• Szyfrowana transmisja połączeń telefonicznych w standardzie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa;
• Książka telefoniczna mieszcząca 300 wpisów, kontaktów internetowych oraz automatyczne sekretarki;
• Zarządzanie funkcjami routera FRITZ!Box, takimi jak punkt dostępu bezprzewodowej sieci LAN, aplikacje Smart Home, odtwarzanie z serwera multimediów;
• Wyświetlanie obrazów na żywo z kamer internetowych lub systemów wideofonu, wraz z funkcją otwierania drzwi;
• 16 godzin rozmów, do 12 dni w trybie gotowości;
• Czujnik jasności, sensor zbliżeniowy i ruchu zapewniające energooszczędną pracę wyświetlacza;
• Przyciski regulacji głośności z boku słuchawki.

FRITZ!Fon C6

FRITZ!Fon C6

Źródło: Info Prasowe / AVM
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Jak rozumiem jest to telefon

  tzw. stacjonarny?

  I tu nasuwa się pytanie: czy istnieje ktoś, kto ma inteligentny dom i nie ma komórki by nim sterować?

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Współpracujący z bazą  DECT, więc to stacjonarność nowego rodzaju. Biuro radcowskie, notarialne, handlowe, albo mała rezydencja nowobogackiego, to naturalne środowisko takiego systemu. Podejrzewam że poziom bezpieczeństwa jest tu wyższy, od przypadkowego zbiory smarfonów. Przy okazji pozwala na wstępną selekcję dzwoniących. Numer stacjonarny podawany jest na wizytówkach.   Numer na komórkę konkretnej osoby dostaje się dopiero, gdy zachodzi taka potrzeba.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.