2022-01-11 11:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

HP OMEN 27u 4K Gaming Monitor

Obrazek HP OMEN 27u 4K Gaming Monitor

HP prezentowało kolejne rozwiązania dla graczy podczas targów CES 2022. Wśród nich jest monitor OMEN 27u 4K Gaming Monitor, który debiutuje zarówno jako pierwszy monitor OMEN ze złączem HDMI 2.1, jak i pierwszy monitor plug-and-play kompatybilny z konsolami nowej generacji. Rynek monitorów 4K do gier szybko się rozwija przy wzroście w skali rok do roku o 257% w USA, 237% w regionie Azji, Australii i Pacyfiku oraz 185% w regionie EMEA13, podczas gdy 6 na 10 graczy przed dokonaniem zakupu sprawdza, czy ich monitory są kompatybilne z ich konsolami. Według prognoz, 47% wszystkich monitorów do gier miało pracować z częstotliwością odświeżania 144 Hz w roku 2021.Ponadto panel urządzenia cechuje się czasem reakcji na poziomie 1ms. Dodatkowe cechy i funkcje obejmują:
• Spektakularne efekty wizualne: Koniec z „rozrywaniem obrazu" dzięki technologii AMD FreeSync Premium Pro16, która zapewnia niskie opóźnienia i szeroki zakres adaptacyjnej częstotliwości odświeżania. Żywszą i bardziej kolorową rozgrywkę zawdzięcza panelowi wykonanemu w technologii IPS oxide z certyfikatem VESA DisplayHDR 400, pokryciem palety barw DCI-P3 na poziomie 95%, jasnością 450 nitów i 8-bitowymi kolorami, które pozwalają cieszyć się grą zgodnie z intencjami twórców.
• Kompatybilny z konsolami nowej generacji: Dzięki obsłudze rozdzielczości 4K18 przy odświeżaniu 120 Hz i certyfikatowi VESA DisplayHDR 400 można grać w cieszące się uznaniem krytyków tytuły z PS5 i Xbox Series X, po prostu podłączając konsole do monitora kablem HDMI 2.1 i włączając zasilanie. Monitor umożliwia również korzystanie z pełni możliwości Nintendo Switch. Jakość gry na konsoli jest jeszcze lepsza dzięki zintegrowanym głośnikom, które po raz pierwszy pojawiły się w monitorach OMEN.
• Graj bardziej zrelaksowany: Jest to pierwszy monitor OMEN z czterostronną konstrukcją micro-bezel z wąskimi ramkami okalającymi panel, dzięki czemu urządzenie doskonale sprawdzi się jako element konfiguracji wielomonitorowych. Wyposażony jest również w technologię HP Eye Ease z certyfikatem Eyesafe, która niweluje zmęczenie oczu w czasie gry.

HP OMEN 27u 4K Gaming Monitor

HP OMEN 27u 4K Gaming Monitor

HP OMEN 27u 4K Gaming Monitor

Źródło: Info Prasowe / HPKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.